xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Tatlı Patatesin Yararları

0 886

Son günlerde pazar ve marketlerde çok sık karşılaştığımız ve sofralarda yer tutmaya başlayan tatlı patatesin yararları hakkında bilginiz var mı? Bunları duyduğunuzda tatlı patatesi sofranızda daha sık bulundurmak isteyeceğinizden eminiz.

Tadı hem tatlı hem de tuzlu tariflerde kullanmaya müsait bir sebze olan tatlı patates normal patatese kıyasla çok fazla vitamin ve mineral içerir. Haşlaması, salatası, püresi ve hatta kızartması dahi yapılabilir.

Tatlı patatesin faydaları

1- Normal patatese oranla 2 kat fazla lif içerdiğinden vücutta daha uzun süre kalarak tokluk hissini uzatıyor. Özellikle kabuğu ile birlikte yenirse.

2- Tatlı patates çok zengin beta-karoten kaynağıdır. Beta karoten en önemli antioksidanlardan biridir.

3- Günlük alınması gereken A vitaminini orta büyüklükteki bir tatlı patatesten almanız mümkündür. Yapılan araştırmalarda A vitamininin farklı tipteki kanser hücrelerinin üzerinde faydası bulunmaktadır.

4- A vitamininin yanında birçok yeşil yapraklı sebzeden daha fazla C vitamini içermektedir.  B6 ve B vitaminleri de bulunmaktadır.

5- Sağlıklı kan şekeri düzeyi ve metabolizma üzerinde faydası çok fazla olan manganezin de tatlı patateste bulunduğu bilinmektedir. Bu nedenle şeker hastaları için çok faydalıdır.

6- Bunun yanında regl döneminizde ağrı ve sancılardan hatta gerginliğinizden şikayetçiyseniz bu sebzeden bol bol tüketmenizi tavsiye ederiz.

7- C ve A vitamini açısından zengin olduğundan; okul çağındaki çocuklarda ve bebeklerin ilk gıdalarında püre haline getirilerek kullanılabilir.

8- Kolesterolsüzdür ve kalp dostudur. Kalp krizi riskini azaltır.

9- Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur.

Tatlı patatesi buharda haşlayarak, fırınlayarak, mikrodalgada pişirerek ve kızartarak tüketebilirsiniz.  Tavuk, balık ve et yemeklerinin yanında harika bir garnitür olarak da servis edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.