xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ter Kokusu İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

0 2.383

Ter kokusundan şikayet ederiz ama terin kendisi vücudumuzun serinlemesi için gereklidir. İstemimiz dışında gerçekleşen bir durum olan terleme sayesinde vücudun sıcaklığı ve tuz dengesi ayarlanır. Terleme, vücudun toksinlerden arınmasını da sağlar. Terin rengi ve kokusu yoktur aslında, fakat cildimizde yaşayan bakteriler terin içeriğindeki bazı maddeleri emdikleri zaman terin kötü kokmasına neden olurlar. Bazılarımızın bu konuda bir şikayeti yoktur, bazılarımız içinse ter kokusu ciddi bir sorundur. Bunun sebebi yeterince temiz olmamak, sentetik kumaşlardan yapılmış kıyafetler giyerek vücudun hava almasını engellemek, yeterince su içmemek, magnezyum ve çinko eksikliği, koltuk altındaki ve jenital organların çevresindeki kılları tıraş etmemek veya aşırı stres olabilir.

Sıcak hava yüzünden oluşan terin çok büyük kısmı sudur, stresten dolayı salgılanan terin içeriğinde ise protein ve yağ da bulunur. Bu maddeler vücudumuzdaki bakteriler tarafından emildiğinde rahatsız edici, kötü bir koku oluşur. Ter kokusunu önlemek için yapılabilecek birçok şey vardır, bu yazıda bu açıdan faydalı olabilecek bitkisel çözümler bulacaksınız.

Ter Kokusuna Karşı Limon

Limon suyu, temas ettiği bölgelerdeki bakterileri ortadan kaldırır. Ter kokusundan kurtulmak için limonu çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. İşte birkaç örnek:

Duşa girmeden 15 dakika kadar önce bir limonun yarısını koltuk altlarınızda gezdirin.

Biraz limon suyu hazırlayın, buna pamuk bandırın ve pamuğu vücudunuzun terleyen bölgelerine sürün.

Saf limon suyu kullanmak istemiyor veya bundan rahatsız oluyorsanız limon suyuna biraz su karıştırıp öyle uygulayın.

Karbonat – Limon Suyu Karışımı

Karbonatla limonun birlikteliği ter kokusuna karşı etkili bir çözüm sunar. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit; yarım limonun suyunu, ortaya hamur kıvamında bir karışım çıkmasını sağlayacak miktarda karbonatla karıştırın. Karışımı koltukaltlarınıza sürüp 10 dakika beklettikten sonra yıkayarak çıkarın. İsterseniz bunu duşa girmeden 10 dakika önce de yapabilirsiniz tabii.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Cadı Fındığı 

Vücutta terleyen bölgelerin pH değeri yükselir, bakterilerin aradığı şey de budur, çünkü bu ortamda yaşayabilirler. Bu durumla baş etmek için pH değerini düşüren bir şeyler kullanmak gerekir, cadı fındığı gibi. Ter kokusu sorununuz varsa 1 şişe cadı fındığı toniği temin etmenizde fayda var. Bir parça pamuğu bu tonikle ıslatarak vücudunuzda ter oluşan bölgelere nazikçe sürün, faydası olacaktır.

Ter Kokusuna Karşı Elma Sirkesi

Birçok derde deva bir ürün olan organik elma sirkesi ter kokusuna karşı da yardımcı oluyor. Elma sirkesinden bu açıdan faydalanmak için uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler şöyle:

Aşırı terleme sorununa karşı yemeklerden önce olmak üzere günde 3 kere içine 2 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su içebilirsiniz. Bu suyun tadı size itici gelirse içine biraz da bal katılabilir.

Banyo yapmadan 2 -3 dakika önce koltuk altlarınıza pamuk yardımıyla elma sirkesi sürün. Banyoya girdiğiniz zaman da ilk iş bu bölgeyi durulayın.

Başınız ayak kokusu ile dertteyse haftada 1 kere ayaklarınızı içine 1/3 bardak elma sirkesi eklenmiş 1 leğen suyun içinde 15 – 20 dakika bekletin.

Aşırı Terlemeye Karşı Rezene

Rezene çayı içmek de ter kokusuna karşı etkili bir çözümdür. Bunun için 1 bardak klorsuz suyu kaynatın ve içine 1 tutam rezene atın. Demlenmesi için 5 – 10 dakika beklettikten sonra bu çayı için.

Kabuk Tarçın Çayı

1 bardak suyu kaynatıp içine orta büyüklükte 1 adet kabuk tarçın atın. Bardağın üstünü örtüp çayı 8 – 10 dakika demlenmeye bırakın, sonra da için. Bu çaydan günde 1 fincan içerseniz ter kokusu sorunu azalabilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.