xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

The Call (Telefon) 2020

0 2.108

Güney Kore yapımı bir Netflix filmi olan The Call (Telefon) 2020 biraz kafamı karıştırdı, çünkü filmdeki her zaman yolculuğu ayrı bir hikaye, ama heyecanla ve beğenerek izledim. Gerilim ve gizem unsurlarını içeren film kedi fare oyunu tarzındaki orijinal hikayesi, yetenekli oyuncuları ve ilginç kamera çalışmalarıyla bu türden filmleri sevenlerin hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.

Dikkat: Yazının bundan sonrası filmle ilgili ufak detaylar (spoiler) içerebilir.

Filmin konusu şöyle: Yıl 2019…28 yaşında bir kadın olan Seo-yeon annesine kanser teşhisi konulmasından sonra yıkık dökük haldeki çocukluk evine taşındı. Annesiyle ilişkisi pek iyi değildi, zira babasını kaybettiği yangına onun gazı açık bırakmasının sebep olduğunu düşünüyordu. Cep telefonunu bulamıyordu, bu yüzden evde bulduğu eski bir telsiz telefonu fişe taktı. Kısa bir süre sonra da 1999’da aynı evde yaşamış olan Young-sook adında bir genç kadından aramalar gelmeye başladı. Seo-yeon’la aynı yaşta olan bu kadının üvey annesi bir şamandı ve onu öldürmek istiyordu.

Daha sonra 2 kadın devamlı olarak telefonla görüşmeye başladılar. Aralarındaki ilişki gelişirken Young-sook’un, Seo-yeon’un babasını ölümünü engelleyebileceği ortaya çıktı ve bunu yaptı da. Böylece Seo-yeon annesi ve babasıyla birlikte mutlu bir hayat sürmeye başladı, Young-sook’la iletişimi de zayıfladı. Ama bu uzun sürmeyecekti.

Young-sook zihinsel sorunları olan, dengesiz bir kızdı ve yıldız haritası onun gelecekte çok sayıda ölüme sebep olacağına işaret ediyordu. Üvey annesi onu bu yüzden öldürmek istiyordu. Yaptığı iyiliğe karşılık onu kötü kaderinden kurtarmak isteyen Seo-yeon büyük bir hata yapmakta olduğunu anladı. İnternetten araştırma yaparak yavaş yavaş gerçekleri öğrenmeye başladı. Kendisi ve başka insanları istemeden hayat verdiği bu canavardan kurtarmak için zamana karşı yarışmak zorundaydı artık.

Aralarındaki her telefon görüşmesi hikayelerine farklı boyutlar eklerken bu hiç kolay olmayacaktı. Young-sook da yakalanmaktan, hapse girmekten kurtulmak istiyordu ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdı.

The Call (Telefon) 2020 filminin yönetmen koltuğunda Chung-Hyun Lee oturuyor. Oyuncu listesi de şöyle:

Jong-seo Jun (Young-sook)

Park Shin-Hye (Seo-yeon)

Sung-ryung-Kim (Seo-yeon’un annesi),

Ho-San Park (Seo yeon’un babası)

Oh Jeong-Se (Sung-Ho)

El Lee (Young-sook’un annesi

Dong-hwi Lee (Baek Mi-hyun)

The Call (Telefon) 2020 İzleyici Yorumları

*Şaşırtıcı bir hikaye, etkileyici bir performans. Ancak jenerikten sonraki sahne hiç mantıklı değil ve olay örgüsünü etkiledi. Harika bir film ama sonunu rahatsız edici buldum. (7/10)

* Karmaşık bir hikayesi olan iyi bir senaryo. Bir sürü vasat ve sıkıcı film izlediğimiz son ayların en iyi yapımlarından biri. (9/10)

*Sonunda berbat olmuş harika bir film. Senaryoyu yazanlar sanki kendi koydukları zaman yolculuğu kurallarını unutmuşlar. Finali alternatif bir son olarak bile mantıklı değil. (8/10)

*İlginç ve eğlenceli, ama böyle son mu olur? Sanırım bazı insanlar ne zaman durmaları gerektiğini bilmiyorlar. (5/10)

*İyi bir hikaye ve iyi oyunculuklar. Gerilimi iliklerime kadar hissettim. Bu gerçekten farklı bir film, izlemenizi tavsiye ederim. (10/10)

*Son zamanlarda izlediğim en iyi gerilim filmleri arasında yer alıyor. Konu ilginç ve seyrettiğim diğer zaman kaydırma hikayelerinden farklı. Park Shin-Hye’nin oyunculuğu bir duygudan diğerine hiç zorlanmadan geçiyor ve acımasız Jeon Jong-seo size parça parça eziyet ediyor. İkisi de olağanüstü! Film genel olarak olağanüstü aslında. (10/10)

*Filmde gördüğümüz şey harika bir fikir, ancak bu fikrin mantıklı bir şekilde aktarılması için senaryoya daha çok emek verilmesi gerekiyordu. Senaryo sığ ve dağınık görünüyor, olay örgüsü tutarsız, çok boşluk var, bu da filmden daha az keyif almanıza sebep oluyor. Bu orijinal ve düzgün bir şekilde geliştirilmesi zor olan hikaye ile iyi bir film yapmak için gerçekten yetenekli bir yazara ihtiyaç duyarsınız. Chung-Hyun Lee iyi bir yönetmendir ve seyirciyi eğlendirmeyi bilir. Ancak, bu kadar özel bir hikayenin nasıl idare edileceğini bilen bir yazar değildir. (5/10)

*İyi bir olay örgüsü, harika bir aksiyon. Finale kadar neredeyse her şey mükemmel. Fakat finalde yapı harabeye dönüşmüş. (7/10)

*Kore yapımı gerilim filmleri her zaman iyidir ve beklentilerin üstündedir. Park Shin-Hye ve Jeon Jong-seo muhteşemdi. Başından sonuna kadar olağanüstü bir filmdi. Hikaye sürükleyici ve ilgi çekici olduğu için hiç sıkılmadan izledim. Filmin teması yine Kore yapımı olan, farklı zaman boyutlarındaki iletişimi konu alan “Signal” isimli diziye oldukça benziyor. Yönetmen gerilim unsurunu oldukça iyi sergilemiş. Kore gerilimlerine hayran olanlar bu filme bayılacak! (10/10)

*Berbat bir film. Bana hiç mantıklı gelmedi. Başında yeterince açıklama yapmadılar, pek çok soruyu cevapsız bıraktılar. Sonu da aynı derecede kafa karıştırıcı idi. (1/10)

*The Call (Telefon) 2020 izlediğim en iyi gerilim filmi. Taze ve farklı bir hikaye. Park Shin-Hye mükemmel oynuyor Yönetmen de, oyuncular da, ekip de başarılı. (10/10)

*Sanırım Kore filmlerinin yükselme çağındayız, bugünlerde, kendini tekrarlayıp duran Hollywood’dan yüzde 100 daha iyi olduklarını ispatladılar. (10/10)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.