xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

The Devil All the Time veya Bütün Psikopatlar Toplandık

0 2.399

Benim için değişik, şimdiye kadar izlediklerime benzemeyen bir film The Devil All the Time. Kızımla birlikte seyrettik ve ikimize de enteresan geldi, beğendik. Donald Ray Pollock tarafından yazılmış olan aynı adlı gotik  romandan uyarlanmış. Türkçesi “Her Zaman Şeytan” demek ama çeviren olursa böyle mi çevirir bilemiyorum. Film mekan olarak Batı Virginia – Güney Ohio dolaylarındaki kırsal bir bölgede geçiyor. 2. Dünya Savaşı sonrasında başlayan olaylar 1960’lara kadar uzanıyor.

Oldukça kalabalık bir kadrosu olan filmde yaşadıkları bir şekilde birbiriyle bağlantılı olan insanların yaşadığı olaylar anlatılıyor ve hemen her karakterin başına gelenler dini inançlarıyla ilişkilendiriliyor. İnsanların inançlarının etkisiyle zaman zaman tuhaf, kötü, hatta acımasızca şeyler yapabileceğine; din adamlarının her zaman çok muhterem ve muhteşem insanlar olmadıklarına, kişisel amaçları uğruna dini kuralları çarpıtabileceklerine  değiniyor demek daha doğru olabilir. Bu anlatımı da yeterli bulmadım aslında. Filmi izlerseniz ne demek istediğimi anlayacağınızdan eminim.

Birbirleriyle ilişkili karanlık, belalı, şiddet dolu, travmatik hikayeleri olan The Devil All the Time filminin tuhaf, ilgi çekici karakterlerinden söz edeyim biraz:

–Kanser olan karısının kurtulması için hazırladığı sunakta oğluyla birlikte durmadan dua eden, sonra aynı yine karısının şifa bulması için insanı fena halde irkilten bir şey yapan bir savaş gazisi; Willard

-Garip, yoz bir çift, Carl ve Sandy; sıklıkla arabalarına otostopçuları alıyorlar ama binmemekte büyük fayda var

-Engelli yardımcısıyla birlikte kiliselerde bir kavanoz dolusu örümceğin de dahil olduğu, şova benzeyen vaazlar veren, daha sonra Tanrıdan geldiğine inandığı bir vaade dayanarak korkunç bir şey yapan bir vaiz

-Willard’ın babasıyla annesinin ölümünden sonra büyük annesinin yanında yaşamaya başlayan, örümceklerle şov yapan vaizin kızı Lenora ile birlikte büyüyen oğlu Arvin (Hikayeler temelde onun etrafında dönüyor. Fakat bu 45. dakika civarında bir delikanlı olarak ortaya çıkmasından sonra başlıyor.)

-Sandy’nin abisi olan hırslı, rüşvetçi ve karanlık karakterli şerif

-Nereden baksan manyak görünen bir din adamı; Preston

Başka karakterler de var filmde; bunlar daha ön planda olanlar. Belli bir bölgede dolanıp duruyor, hepsi bir biçimde birbirlerinin hayatlarını etkiliyorlar. Filmin ağır, kasvetli bir akışı var ama bizi hiç sıkmadı, hep şimdi veya az sonra, şuna veya buna ne olacağını; böyle bir filmin nasıl biteceğini merak ettik.

Çok sayıda karakter ve bir sürü hikaye var; bunlar son 40 – 45 dakikada daha birbirine bağlı, daha tutarlı bir hal almaya başlıyor. Arvin karakterinde Tom Holland ve Preston’ı oynayan Robert Pattinson insanı özellikle etkiliyor.

Suç, dram ve gerilim unsurlarını içeren 2 saat 18 dakika süreli filmin yönetmeni Antonio Campos. Oyuncu listesi de şöyle:

Tom Holland (Arvin Russell)                                                  Haley Bennett (Charlotte Russell)

Robert Pattinson (Preston Teagardin)                                  Harry Melling (Roy Laferty)

Bill Skarsgard (Willard Russell)                                             Eliza Scanlen (Lenora Laferty)

Riley Keough (Sandy Henderson)                                        Sebastian Stan (Lee Bodecker)

Jason Clarke (Carl Henderson)                                            Mia Wasikowska (Helen Hatton)

The Devil All the Time İzleyici Yorumları

*Hikaye dağınık, ama aynı zamanda tatmin ediciydi. Film boyunca neler olacağı sürekli olarak ilgimi çekti.

*Bu filmin sanatsal açıdan bu kadar üst seviyede olmasını beklememiştim. Oyuncu seçimi mükemmel ve müzikler etkileyiciydi.

*Yavaş yavaş parlayan bir film; harika bir hikayesi var ve oyuncular çok iyi iş çıkarmışlar. Risk almışlar ve ortaya izlenmeye değer bir yapım çıkmış.

*Kitabı okumadığım için kıyaslama yapamayacağım ama bu filmi izlerken gerçekten keyif aldım. Holland ve  Pattinson, hepsi oyunculuklarının zirvesinde olan bir kadroya liderlik ediyorlar.

*Bu Netflix filmi herkese göre değil; aslında, karanlık ve iç karartıcı olduğu için, onu sevdiğimden de emin değilim. Bununla birlikte, hikayenin anlatımı ve düzeni çok ilginçti ve oyunculuk film boyunca olağanüstü idi.

*Bu bir cehennem yolculuğu! İzlerken her saniyesinden keyif aldım. Oyunculuklara söylenecek söz yok ve müzikleri harika.

*The Devil all The Time (2020) karanlık filmleri sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir yapım.

*Olağanüstü bir performans ve yönetmenlik. Her bir oyuncu harika iş çıkarıyor . Kıyafetler, saçlar, evler, arabalar, karakterlerin konuşma ve davranış şekilleriyle 50’li, 60’lı yıllara doğru bir zaman yolculuğuna çıkmış oluyoruz.

*İyi çekilmiş, inanılmaz bir şekilde oynanmış ve temposu 2 saatten uzun süren bir film için mükemmel.

*Kamera estetiğine 10 üzerinden 10 veriyorum. O kadar başarılı ki 1950’li yıllarda çekilmiş gibi görünüyor. Netflix’in bu yıl piyasaya sürdüğü en iyi filmlerden biri.

*Seyirci olarak bu filmi izlerken “Ne izliyorum?” diye düşündüm. Oyuncu kadrosu son derecede ilgi çekici ve çeşitli; fakat karakter sayısı çok fazla ve hiçbiri ete kemiğe bürünmüyor. Pattinson müthiş bir oyunculuk çıkarmış olsa da film anlamsız, dolambaçlı ve fazla karmaşık.

*Enteresan hikayesi ve iyi yazılmış karakterleriyle ilginç bir film olsa da, çok kasvetli. Yetenekli oyuncuların yılın en sevimsiz karakterlerinden bazıları için harcandığını düşünüyorum.

*İyi oynanmış bir film ama hikayesi çok karanlık, iç karartıcı ve izlenmesi zor.

*Tüm bu büyük oyuncuların neden bu kadar berbat bir film için bir araya geldiklerini anlamış değilim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.