xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

The Skin I Live In / İçinde Yaşadığım Deri

2 2.886

2 – 3 ay oldu The Skin Live In (İçinde Yaşadığım Deri) isimli Pedro Almodovar filmini izlediğim galiba. Daha o zaman düşündüm hakkında bir yazı yazmayı ama ancak şimdi yazabiliyorum işte. Orijinal adı “La piel que habito” olan bu İspanyol filmi rahatsız edici film kategorisine giriyor benim için. Hatta, izlediğim en rahatsız edici filmler arasında ilk 3’e girer aslında.

Filmin konusu şöyle: Estetik cerrah Robert Ledgarg sevgilisiyle kaçarken geçirdiği bir araba kazasının sonucunda korkunç bir şekilde yanan karısını yıllardır malikanesinde tedavi etmeye çalışmaktadır. Karısı kendi yüzünü görmesin diye evdeki bütün aynaları ortadan kaldırmıştır.

Fakat kadın bir gün camda kendi aksini görünce dehşete kapılır ve bahçede şarkı söylemekte olan kızının gözleri önünde pencereden atlayarak intihar eder. Bu olaydan sonra sürekli olarak psikolojik tedavi görmeye başlayan kızı, ergenlik yıllarında babasıyla gittiği bir davette genç Vicente ile tanışır.

Beraber bahçeye çıkan iki genç sevişirlerken kız beklemediği bir şekilde karşı koymaya başlayınca genç adam onu bırakıp gider. Ruhsal sorunlar içinde debelenen genç kız bir süre sonra intihar eder. Bundan sonra Ledgard, Vicente’nin peşine düşüp onu kaçırır.

The Skin I Live In (İçinde Yaşadığım Deri) filminin insanı altüst eden, “Allaam bu da nedir? diye düşündüren sahneleri bu olaydan sonra başlar. Vicente doktor için bir denektir artık. Onun tutsağıdır da aynı zamanda. 6 yıl boyunca onu tekrar tekrar ameliyat eder, dersini kendi üretimi olan yapay deri ile değiştirir ve sonunda ölen karısının kopyası haline getirir. Üstüne bir de onunla karı koca hayatı yaşamaya başlar.

İnsanı fena halde rahatsız eden, irkilten, psikolojisini sarsan, düşündüren, üzen, etkileyen bir film bu. Doktor Robert Ledgard rolünde Antonio Banderas oynuyor, onun korkunç bir şekilde oynadığı Vicente’yi Jan Cornet, Vicente’nin operasyonlar sonucunda dönüştüğü Vera Cruz karakterini ise Elena Anaya canlandırıyor.

Psikolojik gerilim ve dram unsurlarını barındıran bu korkunç intikam hikayesinde rol alan diğer oyuncular ise Marisa Paredes (Marilia), Blanca Suarez (Norma Ledgard), Eduard Fernandez (Fulgencio), Roberto Alamo (Zeca) ve Jose Luis Gomez (Biyoreknik Enstitüsü Başkanı).

2011 İspanyol yapımı film 2005’de Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet tarafından kaleme alınmış olan Tarantula isimli romandan uyarlanmış. Kitabı merak ettim, bulursam okuycam.

Filmi tavsiye eder miyim, evet ederim, sıradışı, etkileyici ve hem garip, hem de güzel bir film izlemek isterseniz bunu izlemelisiniz. Bana en çok üzüntü hissettirdiğini söyleyebilirim. Vicente’nin başına gelenlere çok üzüldüm, çok fazla ileri gitmiş bir intikam bu. Doktor bana tehlikeli bir manyak gibi göründüğünden, karısını ve kızını kaybettiği halde onun için fazla üzülemedim. Daha çok “Bir insan nasıl böyle bir intikam tasarlayabilir?” diye düşündüm, şaşkınlık ve korku duydum. Vicente’ye düşmanlık duymasını, öç almak istemesini anlarım da, bir insanın başka bir insana bunu yapabilmesini anlayamam.

Bu filmle ilgili anlamadığım bir şey, birçok izleyicinin Vicente’in doktorun kızına tecavüz ettiğini yazması. Çocuk kıza tecavüz etmedi ki. Partide hap almıştı, kafası iyiydi. Kız ona bir sürü antidepresan aldığını, tedavi gördüğünü söyledi ama Vicente onun ciddi psikolojik sorunları olduğunu anlamamıştı. Anlayacak halde de değildi. Fakat zorla bir şey yapmadı aslında. Olaya katılmasa da tepki de göstermeyen genç kızın birden bağırmaya, elini ısırmaya falan başlaması üzerine şaşkına döndü. Bir tokat attı ama şaşkınlık ve korkudan yaptı bunu. Gitmeden önce de üstünü başını düzeltti. Hayır, ortada bir tecavüz yoktu.

Çok büyük bir yanlış anlama vardı diyebiliriz aslında. Evet, doktorun kızı Vicent’le arasında geçenleri kaldıramadığı için intihar etti ama bildiğimiz anlamda bir cinsel saldırıya uğramadı.

Son olarak şunları ekleyeyim; İçinde Yaşadığım Deri hareketli filmleri sevenleri sıkabilir. Hızlı ilerleyen bir film değil. Ailece izlenecek bir film de değil, +18 sahneler barındırıyor. Banderas çok iyi bir oyunculuk çıkarmış ve müzikleri de güzel. Akılda kalacak filmlerden; gizemli, merak uyandırıcı, karmaşık ve orijinal. Beni sarstı ama izlemiş olmaktan memnunum.

2 Yorumlar
  1. Deryaninsporgunlugu

    Oldukca rahatsiz edici bir konu ama ilginc de 😊

    1. Hilal Uslu

      Gerçekten öyle. Kitabını da okuycam, belki onun hakkında da yazarım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.