xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Trambolin İle Zayıflama Yöntemleri

0 3.438

Masa başı işleriyle geçen hareketsiz saatler, spora zaman ayırmamak, sağlıklı beslenme ilkelerine göre beslenmemek, market raflarında çekici ambalajların içinde satılan, fast food restoranlarında servis edilen lezzetli ama sağlıksız gıda maddelerini sıkça tüketmek gibi yanlış davranışlar kilo almamıza yol açıyor ve zayıflama yöntemlerinin peşine düşüyoruz. Trambolin ile zayıflama konusu dün Binkelam’a bir tanıtım yazısı eklerken karşıma çıktı ve ilgimi çekti. Yazıyı düzenleyeyim derken Google’da trambolin konusunun peşine düştüm ve bu spor ve eğlence aletinin üstünde zıplayarak kalori yakmaya çalışan kişiler olduğunu fark ettim. Bu konu kilo vermek, vücudunun esnekliğini ve sıkılığını uzun süre muhafaza etmek isteyen ziyaretçilerimizin de ilgisini çekecektir sanırım.

 

Hareket etmeyi pek sevmeyen ama bir yandan da bunun gerekliliğinin farkında olan biriyseniz trambolin egzersizleri yapmak sizi teşvik edebilir çünkü insan bu sırada bir yandan eğleniyor da. Eğlence derken bunun çok kolay bir şey olduğunu düşünmeyin, başlangıçta insana öyle geliyor ama aslında faydasını görmek için ciddi bir efor sarf etmeniz gerekiyor. Bu yüzden yavaştan ve kısa sürelerle başlayıp (5 dakika gibi) süreyi zamanla arttırmakta fayda var. Sıçrayarak zayıflama konusuyla ilk defa muhatap olmuyorsunuz belki de, ip atlayarak zayıflama diye bir şey de var mesela, o da bu kategoriye giriyor. Esnek ayakkabılar giyip halı gibi yumuşak bir zeminde farklı tekniklerle ip atlayarak dakikada 10 – 15 kalori yakabilirsiniz. Düzenli bir şekilde ip atlamanın göbek, basen, karın ve bacak kaslarının sıkılaşması yönünde ciddi faydaları var. Ama bunu daha fazla uzatmayayım; trambolin ile zayıflama konusuna döneyim ben, esas konudan saptım yine.

trambolinin faydaları

Bazı kaynaklarda trambolinde zıplama hareketlerinin  kalori yakma amaçlı esas aktivite olarak değil de, başka tedbirlere ilave edilebilecek ve onların etkisini kuvvetlendirecek yardımcı hareketler olarak düşünülmesi gerektiği yazıyor. Trambolinde sıçrayıp durmak tek başına kilo kaybı sağlayan bir yöntem değil yani, ama doğru, düzenli ve bilinçli bir şekilde uygulandığında gerçekten etkili bir yardımcı. Bu sırada müzik de çalmalı; böylece hem sıkılmazsınız, hem de ritmik hareketler yapmak daha kolay olur, zamanın akıp geçiverir. Öyle oluyormuş yani.

Trambolinin faydaları internetteki kaynaklara göre şöyle (Haftada 5 gün ve her seferinden 15 dakika kullanmak kaydıyla): Daha esnek, sağlıklı ve zayıf olmanıza (Veya kalmanıza) yardımcı olur; eğlencelidir, stresi azaltır, dengeyi geliştirir, kasların daha etkili ve etkin çalışmasını sağlar, zindelik verir, metabolizmayı canlandırır, sırt ağrılarına iyi gelir, toksinlerin atılmasını sağlar, vücut dokularını sıkılaştırır. Gerontoloji ve Geriatri Arşivinde yayınlanan bir araştırmaya göre trambolin yaşlı insanların denge sorunlarını da azaltabiliyormuş. Bir grup yaşı ilerlemiş kadına 12 hafta boyunca hafif seviyede ve kontrol altında olmak üzere egzersizler yaptırılmış ve bundan sonra daha az sendelemeye başladıkları, dengelerini daha iyi korudukları görülmüş.

trambolin ile zayıflama

Aşağıdaki 27 dakikalık videoda Rosalie Brown tarafından bir mini trambolin üzerinde yapılan egzersizleri görebilirsiniz. İlk 2 dakikada muhtelif vücut şekillendirme egzersizleri hakkında genel bir bilgi veriliyor sanırım, sonra trambolinde egzersiz sahneleri başlıyor. Videonun girişindeki yazıların çevirisi aşağı yukarı şöyle: Bu videoyu hazırlayanlar, yayınlayanlar, hareketleri yapan sporcu falan bu teknikleri uygularken olabilecek kaza, yaralanma vb. durumlardan sorumlu değildir. Bu ürünü veya başka herhangi bir egzersiz aletini kullanmaya, önerilen hareketleri yapmaya başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Egzersiz yaparken rahatsızlık, ağrı gibi sorunlar yaşarsanız egzersizi hemen bırakın ve doktorunuza danışın.

Trambolinin çocuklara faydaları hakkında da birkaç laf edeyim. Bu çocuklar için eğlenceli bir şey, onlara keyif veren bir şey ama düzenli olarak yapıldığında başka faydaları da var. Trambolinin üzerinde yapılan bazı hareketleri öğrenmek uğraşmayı gerektiriyor, bu da kararlı ve sebatlı davranma becerisini arttırıyor. Trambolin hareketleri sayesinde çocukların kasları daha esnek ve güçlü oluyor. Aletin üzerinde dengede kalarak birtakım hareketler yapmak koordinasyon gerektirir, böylece kaslarını kontrol ve koordine etmeyi de öğreniyorlar. Ayrıca, çocuğunuzun daha çok hareket etmesi gerektiğini düşünüyorsanız  trambolin sayesinde eğlenerek hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Hareket etmeyi pek sevmeyen çocuklar bile bu eğlenceli fikre sempatiyle bakabilirler.

Şunu da belirtmeliyim ki bunu deneyen insanlar trambolin kazaları yaşayabiliyorlar, bu konuda dikkatli olmalısınız. Ucuz fiyatına aldanarak aldığınız kalitesiz bir trambolin kaslara, eklemlere, tendonlara ve sinirlere zarar verebilir. Bu yüzden trambolin alırken bazı şeylere dikkat etmek lazım. Spor malzemeleri veya sağlık ürünleri satan dükkanlarda gerekli niteliklere sahip sağla ve kaliteli trambolinler bulabilirsiniz. Böyle bir alet kaza geçirme ihtimalini azalttığı gibi uzun süre boyunca kullanılabilecektir. Piyasada çeşit çeşit trambolin var; seyahat tipi veya ev tipi trambolin, çocukların oynaması için alışveriş merkezi, lunapark vb. yerlere kurulan büyük trambolinler gibi. Bunların katlanabilir modelleri de var, böylece kullanmadığınız zaman koyacak yer bulma sorunu yaşamazsınız. Kaç kalori yaktığınızı gösteren sayaçlı modeller de varmış bu arada.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.