xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Turkuaz (Firuze) Taşının Olumlu Etkileri

0 2.113

Kuzey Amerika, Mısır, Çin, Peru, Afganistan, Fransa, Tibet, Polonya ve Rusya’da çıkarılan bir değerli taş türü olan turkuaz taşı renk itibarıyla mavimsi beyaz, mavi, limon yeşili ve yeşilimsi arasından gidip geliyor. Rengi mavi ise bu içeriğinde bakır oranının yüksek olduğunu gösterir, yeşile dönükse de demir oranı yüksek demektir. M.Ö. 200 yılından beri bilindiği ve insanları etkilediği düşünülen turkuazın şifalı taşlar literatüründe özel bir yeri vardır.

Çok sert bir taş değildir, kırılgan bir yapısı vardır bu yüzden takı olarak kullanılırken dikkatli olunması tavsiye edilir. Turkuaz (Firuze) taşı astrolojik açıdan İkizler, Boğa, Terazi, Yay ve Başak burçlarının taşı olarak kabul edilir.

 

Turkuaz taşının etkileri konusuna girmeden önce yukarıda gördüğünüz Salman Khan bilekliği hakkında bir şeyler söyleyeyim; bu 1965 Hindistan doğumlu ünlü Bolywood aktörü yıllardır bileğinde bir turkuaz taşı bileklik taşıyormuş, tıpkı babası gibi. Bunun kendilerine şans getirdiğine inanıyorlarmış.

Gördüğüm kadarıyla bazı alışveriş sitelerinde bu isimle bileklikler satıyorlar ama onlar hep orijinal taş mıdırlar acaba? Kullandığınız şifalı taş size gerçekten fayda sağlasın istiyorsanız orijinalini kullanmanız gerekir sanırım. Ucuz taşları değerli taşların rengine boyayarak sahtelerini yapıyorlar bunların.

Gelelim bu güzel taşın uğuru ve şifasıyla ilgili inanışlara: Üçüncü göz olarak bilinen yere, yani 2 kaşın ortasına konulan firuze taşı insanın algılarını uyarıyor ve odaklanma yetisini arttırıyor. Kolye olarak boyna takıldığında ise kişinin iç düşüncelerine kesinlik ve açıklık getiriyor, engellerin üstesinden gelmesine yardımcı oluyor. Zihinsel stresi de azalttığı düşünülen turkuaz taşının farklı bir kalitede olan bir türü, onu takan kişi fiziksel ve ruhsal bir tehdide maruz kalırsa rengini değiştiriyor ve parlaklığını kaybediyormuş.

Turkuaz taşının arkadaşlık ilişkilerini güçlendirdiği ve nazara karşı koruduğu da düşünülüyor, bu yüzden bu taşı bir arkadaşa hediye alternatifi olarak da düşünebilirsiniz. Eğitim sektöründe çalışanların, moda, takı tasarımı, giyim gibi yaratıcılık isteyen işlerle ilgili olanların, hukuk veya muhasebe alanında çalışanların turkuaz taşı kullanması özellikle tavsiye ediliyor.

turkuaz taşı

Turkuaz (Firuze) taşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve genel fiziksel durumu iyileştiriyor. Turkuazın özellikle iyi geldiği düşünülen bazı sağlık sorunlarını da sıralayayım: Aşırı alkol kullanımı, yüksek tansiyon, depresyon, viral enfeksiyonlar, migren ve astım. Anksiyete veya panik atak sorunları olanlara da önerilen turkuaz taşının insanın daha sağlıklı bir bedene ve ruha sahip olmasına yardımcı olduğu yolunda inanışlar var.

turkuaz (firuze) taşı

Yolculuğa çıkarken de yanınıza bu taşı almanızda fayda var zira sizi istenmeyen sürprizlerden, kazalardan ve hırsızlardan koruyabilirmiş. Ayrıca evlilik hayatındaki istikrar ve uyumun korunmasına yardımcı olduğu düşünülüyor. Tarihte insanların turkuazın koruyucu özelliklerine inandığını gösteren efsane ve hikayeler var. Firavunlar, Aztekler ve Antik çağların savaşçıları kullanmışlar mesela. Bir efsaneye göre eski devirlerin savaşçıları savaş sırasında atları düşmesin diye turkuaz taşı kullanırlarmış. Hintliler de okları hedefi vursun diye yaylarını bu taşla süslerlermiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.