xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Twitter’da Takipçi Kaybettiren Davranışlar

3 1.140

Twitter’da takipçi kazanmak için uğraştınız ve bunu başardınız diyelim, işiniz bu kadarla bitmiyor. O listedekilerin sizi takip etmekten vazgeçmemesi için de bir şeyler yapmanız lazım. Aşağıda Twitter’da takipçi kaybettiren davranışlar hakkında bir liste bulacaksınız, bu noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

 

Twitter’da kimi takip ettiğine hiç bakmaksızın veya takip ettiği hesabın nasıl bir hesap olduğuyla ilgilenmeksizin takibe takip yapan kişiler de olduğunu sanıyorum. Ben takip etmeyi düşündüğüm hesaplara kısa da olsa bir göz atarım. Bakın şu da var; o hesapta bir sürü tweet vardır ve ben bunların bir kısmına bakarım, dolayısıyla, hiç de onaylamayacağım, hiç de hoşuma gitmeyecek hesapları takip etmem de muhtemeldir. Veya o hesapta ben takip etmeye başladıktan sonra hoşlanmayacağım hareketler olur ve bundan haberim olmaz. Bunların çaresi yok. Ama asıl demek istediğim, sayfanıza az – çok bakan insanlar da vardır mutlaka, bir sürü vardır hem de. Herkes ‘Takipçi olsun da çamurdan olsun’ diye düşünmez. Takipçilerinizin artmasını istiyorsanız sayfanızı buna göre düzenlemenizde fayda var.

– Sadece spora veya sadece siyasete yoğunlaşırsanız; yalnızca belli bir görüşün / partinin propagandasını yapar, sadece belli bir takımla ilgili tweetler atarsanız takipçilerinizin hemen tamamı sizinle aynı fikirde olan insanlardan oluşur. Bunun sizin için bir sakıncası yoksa tamam, ama daha geniş bir kitleye hitap etmek istiyorsanız paylaşımlarınız da ona göre olsun. Renginizi belli edin ama sürekli olarak insanların gözüne sokmayın. Bütün tweetleriniz X partinin veya şahsın ya da takımın propagandasını yapar tarzda olursa pek çok insana itici gelirsiniz.

– Twitter’daki kullanıcıların bazıları çok fazla argo kullanıyor ve ben bunların bir kısmını takip ediyorum. Ama yavaş yavaş bunu da ayırmaya başladım. 2 tweetten birinin sonuna ‘Aq’ vb. şeyler yazanlar itici gelmeye başladı. O kadar çok küfür kullanıyorlar ki yazdıkları şeyler de, küfürün kendisi de anlamını kaybediyor. Küfür öyle bir şeydir ki yerinde kullanıldığı zaman ‘Cuk’ oturur ve itici gelmez insana. Ama bu şekilde itici duruyor. Bakın; arada bir küfür edilmesinden söz etmiyorum. İnsanın canı bir şeye sıkkındır, küfür edesi gelmiştir, bunda bir şey yok, ben hiç küfür etmeyen bir insan değilim. Ama bu bir konuşma / yazma biçimi haline gelmişse çok antipatik oluyor.

twitter'da takipçi kaybetmek

– Sadece kendinize çalışmayın, sayfanızı kendi reklamınızla veya hep sizi öven, hep sizden söz eden kişilerin tweetleriyle doldurmayın.

– İnsanlara tweetlerinizi retweet etmeleri, fav yapmaları (Kendi favoriler listesine eklemeleri için) yalvarmayın, baskı yapmayın.

– Sırf tweet atmış olmak için hiçbir anlamı, hiçbir cazibesi olmayan ‘Yoruldum, yorgunum, acıktım, uykum var, uykum yok’ vb. şeyler yazmayın.

– Başkalarının paylaşımlarını retweet ve favori yapmanın suyunu çıkarmak da Twitter’da takipçi kaybettiren hatalar arasındadır. Bunları yapmakla karşınızdaki kişiye ‘Tweetini beğendim, sayfamda yayınlansın, listemde bulunsun’ demiş oluyorsunuz, etkileşim yapmış oluyorsunuz ki bu gereklidir. Ama ölçülü ve seçici olun. Yine kendimden bir örnek: Bana böyle bir şey yapıldığı zaman bunu yapan kişinin sayfasına girer ve jestine jestle karşılık vermek için paylaşımlarına bakarım. Bana az – çok hoş gelen bir şey varsa sayfamda paylaşır veya favorilerime eklerim. Ama baktım bir şey bulamıyorum, bunu da yapmam. Şu da var ki takipçileriniz favori listenize bakıp orada bir sürü anlamsız tweet görünce sizden soğuyabilirler.

– Benim gibi sitesini sosyal medya platformlarında tanıtmaya çalışan biri iseniz bazı tweetlerinizde sitenizdeki konulara link verirsiniz. Bunu yaparken gündemdeki hashtaglere bakın ve o hashtagi kullanarak link verebilecekseniz bunu yapın. Ama dramatik bir şeyden söz ediliyor mesela, birisi kötü bir şey yaşamış ondan söz ediliyor; o hashtagi link vermek için kullanmayın bence. Gündemde acıklı bir olaydan söz ediliyor ve birisi o olayla ilgili hashtagi kullanıp pazarladığı ürünlerden söz ediyor mesela, ben çok rahatsız oluyorum. Başka rahatsız olanlar da olur. Buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Kendi hesabıma siyasi vb. konular için gündeme gelmiş hashtaglerden Binkelam’daki konulardan birine link verebileceksem, anlamlı bir cümle uydurabiliyorsam bunu tereddütsüz yaparım. Ama birinin acısı, sıkıntısı, cenazesi vb. bir şeyin altında yapmam bunu. Demek istediğim bu.

– Çok fazla paylaşım yapmayın, bu da takipçilerinize itici gelebilir.

twitter'da takipçi kaybettiren hatalar

– Durmadan nerede ne yaptığınızı, hangi barda çılgınlar gibi eğlendiğinizi, hangi plajda deliler gibi yüzdüğünüzü belirten tweetler atmayın. Buna, yani sürekli ve sıklıkla nerede ne halt ettiğini beyan etme durumuna ‘Check in’ deniyor ve bundan hoşlanmayan insanların sayısı hiç de az değil.

– İmla hatası olmayan, düzgün cümleler kurmaya çalışın.

– Durmadan başkalarını beğenmeyen, eleştiren, küçük gören tweetler atmayın. İnsanları aşağılayan kelimeler kullanmayın.

– Kuşku uyandıran bir hesabınız varsa bu da takipçi kaybetmenize yol açabilir. Bu kategoriden aklıma gelen hesap çeşitlerini sıralayayım: 5 tweet atmışsınız mesela, 10.000 tane takipçiniz var; ben böyle hesapları nadiren takip ederim. O kadar tweete o kadar takipçi olmaz. İnsan Twitter’da takipçi kazanmak için emek veriyorsa bu tip bedavacı davranışlardan rahatsız oluyor. Başka ne var; mesela sizi takip ederim, çok kısa bir zaman sonra beni 3 -4 hesap takip etmeye başlar ve bu hesaplar hem sizin hesabınızla, hem de birbiriyle aynıdır; fark edersem hepsini takip etmem. Otomatik hesap bunlar ve öyle oldukları çok fazla belli oluyor, ben hoşlanmıyorum.

– Bir görüşü, kişiyi, fikri, sonucu, partiyi, takımı lanetlerken ölçülü olun. Küfür üstüne küfür, beddua üstüne beddua; eleştirmek bu değildir. Kendimden örnek vereyim: Ben birkaç aydır aktif bir Twitter kullanıcısıyım. Seçimlerde CHP’ye oy verdim. Biliyorsunuz HDP umduğundan ve umulandan fazla oy aldı ve bu pek çok insanın içine sinmedi. Şimdi, bundan hoşlanmayanlardan olabilirsiniz, bu benim sizi takip etmemem için sebep değildir. Ama HDP’ye oy verenlere ana avrat söven tweetler atarsanız, beddua yağdırırsanız ve ben de sayfanıza bakarken bunu fark edersem (Gözden kaçabilir, evet) sizi takip etmem, çok itici duruyor. Antipatinizi göstermenizi kimse engelleyemez var ama bunu ne şekilde gösterdiğiniz önemli. Bir tecavüz vakası oluyor, kimi hesaplarda tecavüzcünün kendisinden çok anasına bacısına küfrediliyor veya o kişinin milliyeti, memleketi falan lanetleniyor. Adamın şahsında bütün bir halkı veya kenti lanetlemek mantıklı mı? O şehirden biri bakar hesabınıza, yazdıklarınızı görüp takip etmez sizi – mesela. Derdiniz takipçi kazanmak ise böyle şeylere dikkat etmeniz lazım. Bir de; üst üste argo ifadeler, bela okumalar; sayfa insanın gözüne böyle bi çirkin görünüyor, pis görünüyor.

– Link verdiğiniz zaman doğru yere link verin, kişi tıkladığı linkte umduğu şeyi görsün. Aksi halde insanlar aldatıldıklarını düşünürler ki zaten de öyle olmuş oluyor.

– Sürekli umutsuz, acıklı, dramatik şeyler; karanlık şeyler, anlaşılması zor şeyler yazmayın. İnsanlar umut etmek, sıkıntılarını dağıtmak, başlarına iyi şeyler geleceğine inanmak isterler ve bunları empoze eden paylaşımları daha çok beğenirler.

– Şunu takip et, bunu favla, onu retweetle vb. talimatlar vermeyin. İkide bir insanlardan böyle bir şeyler istemeyin, isteyeceğiniz zaman da emreden veya yalvaran bir üslup kullanmayın. ‘Yap!’ dendi mi insanın yapmayası geliyor, kendimden biliyorum.

– Kurduğunuz cümlelere biraz dikkat edin. ‘Uyumaya bayılıyorum, yatmayı çok seviyorum, keşke yatalak olsaydım’ gibi bir cümle yüzünden bir hesabı takip etmekten vazgeçtiğimi bilirim. Kahredici bir şeyden, korkunç bir ihtimalden, insanın kendisini de çevresindekileri de çok zorlayacak bir durumdan bu şekilde söz etmesi fenama gitmişti.

3 Yorumlar
 1. ECE EVREN

  Merhabalar Binkelam.Twett kullanıcısı değilim.Ama genel bir bilgim var.Yazdıklarınız yerinde.Sizinle tanışmış oluyoruz böylelikle.Ben yazmayı seviyorum.Kitabımdan bloğumda bahsedince ,yazdıklarınızı okuyunca ,sanki reklam yapıyormuşum gibi kötü hissettim.Ama gerçek bu.Yayıncım bir sürü girişimde bulunacağını söylediği halde maalesef yapmadı.Bloğuma bakmanızı tavsiye edemiyeceğim,çünkü acılı urfa tadında.Ama elimdeki malzeme ve yazacağım tarz bu.Zaten de çok ilgi beklemiyor,yararlanacağım şeylerle ilgileniyorum.Notlar alıyorum,kitap tav

  1. ECE EVREN

   siyeleri dikkatimi çekiyor.Aramıza hoşgeldiniz.Sağlıcakla kalın.Ece Evren.

  2. Hilal Uslu

   Merhabalar Ece Evren. Tanıtmak, pazarlamak istediğiniz bir şey varsa Twitter kullanıcısı olmanızı tavsiye ederim. Bloğunuzda kitabınızdan bahsetmenizde ters bir şey yok ki, ben bir kitap yazsam ne kadar münasip bloğum varsa hepsinde söz ederim ondan, sosyal medya ortamlarında fink atarım tanıtmak için. Google Plus’ta da aktif olun başka mecralarda da, internet insana bir sürü olanak sağlıyor. Ama bu olanaklardan payınıza düşeni almak için uğraşmanız lazım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.