xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Umre Tour 2017 Umre Programları Başladı

0 1.006

Hac ve Umre organizasyonlarında ‘’aşk’ın merkezine huzur dolu yolculuk’’ sloganıyla hizmet veren  Umre Tour, 20 yıllık tecrübe ile 25 Ekim 2016 dan itibaren 2016 – 2017 umre programları için start veriyor.

 

Neden Umre Tour? Çünkü firma çalışanları kutsal beldelere ziyarete gitmek isteyenleri müşteri değil, misafirleri, emanetleri olarak görüyor ve bu çerçevede davranıyorlar.

Ekonomik umre, lüks umre, delüks umre nedir, umre fiyatları;  bunlar umre ziyareti yapmayı düşünen insanların bilmesi gereken önemli konular. Birbirinden farklı yüzlerce şirket ekonomik umre fiyatı açıklıyor. Bakıyorsunuz aynı program gibi görünüyor, fakat arada 100-200 $ fark var. Lütfen iyi araştırın, gittiğinizde içinizin almayacağı kötü koşullara sahip otellerde konaklamak zorunda kalabilirsiniz veya Kahire, Amman üzerinden programlar, Cidde gidiş- Cidde dönüş uçuşlar ile yollarda perişan olabilirsiniz.

Bunlardan çok daha önemlisi şudur ki birçok insan ömründe sadece bir kez umreye gitme imkanı bulabiliyor. Bunun en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için umrecinin veya hacı adayının nerelere gidileceği, neler yapılacağı, ziyaret edilecek yerlerde neler olduğu, neler yaşandığı gibi konularda önceden bilgilendirilmesi gerekiyor.

Nereye, ne için gidildiğinin şuurunda olmak, manevi olarak o yolculuk sürecini burada yaşamaya başlamak çok önemli. Umreyi çarşı – pazar gezmeleriyle harcamamak lazım.

umre-tour-2017-umre-programlari

Esasen umre, Medine ile dahi alakalı değildir. Umre Mekke ve Haremi Şerif ile alakalı bir ibadettir. Yaklaşmışken Medine’yi de ziyaret etmek, Peygamber (s.a.v) efendimizi selamlamak, cennet bahçesinde iki rekat namaz kılmak saadetine ermek amacıyla Mekke’ye Medine ilavesi yapılmaktadır. Hal böyleyken umre için gidip, bu özel kıymetli günleri çarşılarda veya Mekke ve Medine dışındaki şehirlerde geçirmek bir zayiattır. Mekke ve Medine’de değil saatler, dakikalar bile hesapla harcanmalıyken çarşılara günler harcamak umreyi ziyan etmektir. İşin ciddiyetinin, umrenin mahiyetinin bilincinde olan kişiler umre ziyaretini bu şekilde yapmazlar. Umre Tour işini umrecileri getirip götürmekten ibaret gören bir firma değildir. Amaç üstlenilen umre ve hac ziyaretlerinin en doğru, en verimli şekilde tamamlanmasını sağlamaktır.

Bu iş vebali büyük bir iştir. Her bir umrecisini ailesinin bir ferdi gibi görerek hareket etmeyen, gerçek bir umre yaşatmayan, umrecinin helalliğini almayan bir firma bu vebalin altından kalkamaz. Umre Tour’un en sağlıklı hizmeti vermek için çalışmasının altında yatan bilinç budur. Firmanın umrecileri, ziyaretlerini rehberler, hocalar, hatta çoğu zaman şirket ortaklarından biri eşliğinde yapmaktadırlar.

Mübarek beldelere gitmeye hazırlanırken, yolculuk esnasında ve ziyaret sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

-Bütün tanıdıklarımızla görüşüp helalleşin, dualarını alın. Ardınızda birini zora sokacak bir borç, tutulmamış bir söz bırakmayın.

-Umre – hac sırasında günde 3 -4 saat uyumak ve her gün 5 – 6 km. yürümek durumunda kalacaksınız. Yürüyüş yaparak, fazla uyuyorsanız kendinizi daha azına alıştırarak bünyenizi bu duruma hazırlayın.

-Dilendirilen çocuklara asla para vermemelisiniz. Bu çok önemli. Çünkü çocuklar bu şekilde kazanç sağlayınca, başka çocukları da dilendirmek için onların kollarını kesiyorlar.

-Farklı ülkelerden gelen hacı ve umrecilerden ihtiyacı olanlara, Kabe’de ve otelde çalışanlara sadaka / bahşiş verebilirsiniz. Bunu insanları incitip utandırmadan, nezaketle yapmaya dikkat edin.

-Yanınızda enerji veren kuruyemişler bulundurun; kayısı, ceviz, fındık fıstık, badem gibi. Ballı limonlu, zencefilli karışımları da ihmal etmeyin. Zira solunum yollarına yakalanma riski oldukça yüksek.

-Bir anınız bile boş kalmamalı. Yolculuktayken, uçaktayken, dinlenirken ayet, hadis, meal ve tefsir okuyun, salavat getirin, sürekli Allah’ı zikredin ve kendiniz, sevdikleriniz, kaybettiğiniz insanlar, dua bekleyenler için çokça dua edin.

-Hastalanırsanız hiç zaman kaybetmeden şirket görevlinizle görüşün ki ücretsiz olarak tedavi edilebilesiniz.

-İnternet bağımlısı iseniz, telefonunu elinden bırakamayanlardansanız yanınızda bu gibi donanımları olmayan basit bir telefon bulundurun. Umreye veya hacca giden kişinin tek amacı ibadet olmalıdır, sizi ibadetten alıkoyacak alışkanlıklarınızla vedalaşın. Telefonunuzu mobil dolaşıma kapatmayı da unutmayın. Unutursanız döndüğünüzde birkaç bin liralık bir internet faturası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

-Normalde pek de takılmayacağınız şeyler orada canınızı sıkıp sabrınızı taşıracak. Şeytanı mutlu etmek istemiyorsanız kontrollü olun, sabırlı ve hoşgörülü davranın.

-Sesinizi asla yükseltmeyin.

-Sizden güçsüz olanlara, yaşlılara, hastalara yardımcı olun. Bu durumdaki birinin koluna girmek sizi yavaşlatır, evet. Ama attığınız adımlar Allah’ın rızasını kazanma yolunda bir koşucunun adımlarıdır.

-Bayanlar için Medine’de Peygamber efendimizi (s.a.v.) ziyaret aşaması cidden sıkıntılıdır, büyük bir izdiham yaşanır. Ezilme, yaralanma, hatta ölüm olayları meydana gelebilir. Sakin olun. Efendimizin sizden haberdar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Cennet bahçesine varana kadar kimseyi kabaca itip kakmamaya, dünya kelamı etmemeye çalışın. Orada namaz kılmak için 3 – 4 kişi el ele tutuşup bir daire oluşturmanız tavsiye edilir. Böylece ortada sırayla namaz kılmak mümkün olur.

Hicr-i İsmail’de namaz kılmanın değeri büyüktür ama bunu tavaf sırasında yapmayın. Tavafı yarıda kesip namaz kılmayı uygun kılan tek şey farz namaz ve abdest alma mecburiyetidir. Bunun dışında namaz için tavaf bölünmez. Fakat tavaf dışında orada mutlaka namaz kılın.

Umre Tour umre ve hac ziyaretleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için telefon numarası aşağıdadır. Bu telefon, firmanın umrecilerine en küçük bir sıkıntıda dahi yardımcı olabilmek amacıyla 24 saat boyunca açıktır.

0507 238 32 24

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.