xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Unutma Beni (2014) – Still Alice

0 2.078

Lisa Genova’nın Still Alice adlı romanından uyarlanan Unutma Beni (2014) mükemmel denebilecek bir hayatı olan kariyer sahibi bir kadının, Alice’in Alzheimer olduğunu öğrenmesini ve bundan sonra gelişen olayları anlatıyor. Güçlü bir kadrosu olan filmde Alice’i canlandıran Julianne Moore çok başarılı bir performans sergiliyor.

Yönetmenliğini Wash Westmoreland ve Richard Glatzer’in yaptığı ABD – Fransa yapımı filmin hikayesi şöyle: Alice 50’li yaşlarında, mutlu ve huzurlu bir hayatı olan bir dilbilim profesörüdür. 3 çocuk annesi olan bu eğitimli ve başarılı kadının hayatı, ufak tefek unutkanlıklarından rahatsız olduğu için gittiği bir doktorun teşhisiyle değişecektir: Alice Alzheimer hastasıdır.  Duruma inanmak istemese ve dirense de elinden gelecek pek bir şey yoktur; yıllarca emek verdiği mesleğinde beynine kaydettiği bilgiler birer birer kaybolmaktadır. Filmde Alzheimer’ın entelektüel, bilgi birikimi yüksek ve işi gereği bildiklerini başkalarına da aktaran biri üzerindeki etkilerinin ne kadar sarsıcı ve yıkıcı olabileceğini görüyoruz. Hikaye tek bir kişinin, Alice’in etrafında odaklanmış ama onun durumunun ailesinde ne gibi etkiler yarattığı da anlatılıyor tabii. Alice bu zor süreçte öğretim görevlisi olan eşinden büyük destek görüyor, ancak bir noktadan sonra eşinin enerjisi de tükeniyor. Hastalığın genetik olduğu, Alice’den çocuklarına geçebileceği ortaya çıkıyor bu arada. Alice’in oğlu annesinden oldukça kopuk görünüyor, büyük kızı Anna annesinin durumunu soğukkanlılıkla karşılıyor ve hastalığı kendi çocuğuna aktarma ihtimali olmasına rağmen çocuk yapıyor. Alice’e en büyük desteği veren kişi tiyatro sanatıyla ilgilenen ve ikide bir evden uzaklaşıp başka şehirlere giden küçük kızı Lydia (Kristen Stewart) oluyor. Filmi izlerken bu birikimli, akıllı kadının yaşadığı sancılara, bu sancılarla baş etmek için bulduğu çözümlere ve aile bireylerinin  bu zor süreçte girdiği bireysel hesaplaşmalara tanık oluyoruz. Her şeyin gayet farkında olan, durumu kabullenmeye ve hafızasındaki boşlukların giderek büyümesine rağmen ‘Hala kendisi’ olmaya çalışan Alice’in çektiği ‘Unutma videosu’ filmin seyrinde ağırlıklı bir yer kaplıyor.

Nörobilim dalında doktorası olan bir kadın tarafından yazılmış olan romanı beyaz perdeye uyarlayan 2 yönetmeninden biri, Richard Glatzer; bir ALS hastası ve bu hastalık yüzünden konuşma yeteneğini kaybettiği için filmi ipad yardımıyla yönetmiş. Unutma Beni (2014) Alzeheimer olan bir kişinin çevresindekilerin psikolojisini ve bu trajediye ne kadar ve ne şekilde dayanabildiklerini, ortak olabildiklerini de çok başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Filmin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart (Ki onun oyunculuğu da çok takdir ediliyor), Kate Bosworth, Shane McRae, Hunter Parrsih, Seth Gilliam ve Victoria Cartagena.

Filmin IMDB linki:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.