xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Uzak Mesafe İlişkisi İçin 8 Püf Noktası

2 6.915

Sonunda hayatınızın erkeğiyle veya kadınıyla tanıştınız ve hayat size güzel. Veya evlisiniz ve evliliğiniz gayet iyi gidiyor. Yalnız, bu peri masalının pek de sihirli olmayan bir bölümü var: Partneriniz başka bir şehirde, bölgede ya da ülkede yaşıyor; yani bir uzak mesafe ilişkisi yaşamak durumundasınız.

Dünyada bu türden ilişkilerin nasıl başarısız olduğuna dair pek çok hikaye var ve bu insanı kuşkuya düşürebilir. Fakat ben size böyle bir ilişkinin başarı öyküsünü anlatıcam bugün. Sevgilisiyle bir uzun mesafe ilişkisi yaşamış olan bir kadının, Amanda’nın hikayesi bu.

Uzak Mesafe İlişkisinin Yürümesini Sağlayacak Tüyolar

(Yaşamış Birinin Ağzından)

Biz Avrupa’da tanıştık ve aramızda romantik bir çekim oluştu. Kendimizi bu çekime bıraktık ama yaz bitince gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacağımızı fark ettik: O Avustralya’da yaşıyordu, ben Kanada’da.

Pek çok kişi bana bunu yürütmeye çalışmanın çılgınca olduğunu ve ilişkinin asla yürümeyeceğini söyledi. Üstelik, aklımın derinliklerinde, ben de öyle düşünüyordum. Ama aradan geçen üç yıldan sonra burada, birlikte yaşıyoruz ve üç ayaklı bir kedinin gururlu ebeveynleriyiz.

Birçok insana göre  böyle ilişkilerin başarısız olma ihtimali “normal” ilişkilere göre daha yüksektir, ama bunu destekleyecek sağlam bir kanıt yoktur.

İlişkiler çoğu zaman iki taraf da uzlaşmaya varmayı ya da değişime ayak uydurmayı reddettiği için ayrılıkla sonuçlanır.

Uzak mesafe ilişkisi istatistiklerini okuduğum bir makalede belirtildiği gibi, “Çiftin ilişkide değişiklik yapmayı planlamaması durumunda bu tip ilişkilerin üçte ikiden fazlası sona ermektedir.” Buna yol açmamak için iletişim kurun, bir plan yapın ve planı düzenli olarak yeniden ele alın.

İlişkinizin aradaki uzun fiziki mesafeye rağmen yürümesini istiyorsanız günün garip saatlerinde telefon görüşmeleri ve başka bazı şeyler yapmanız gerekebilir ama bunlara dikkat ettiğiniz zaman, beraberlik gerçekten de ayakta kalabilir. İşte öğrendiğim birkaç ipucu:

1.Her Hafta Birbirinizle Konuşmak İçin Belirli Zamanları Ayarlayın Ve Bu Konuda Esnek Olun

Hayatın gidişatı belirlediğiniz takvimi etkileyebilir. Asla her hafta aynı günde, aynı saatlerde konuşacağınızı varsaymayın. Bu, gereksiz tartışmalara ve hayal kırıklığına yol açabilir.

Partnerimle yaptığım tartışmaların birçoğu bundan kaynaklandı. Hafta boyunca belli zamanlarda çalıştığını ve eğitim aldığını biliyordum, bu yüzden diğer zamanlarda konuşmakta özgür olacağını varsaydım.

Oysa sosyal hayatla ilgili planlar olabilir, işlerin bitmesi gecikebilir ve hayatın bir parçası olan başka bir sürü şey olabilirdi.

İstediğim / beklediğim zamanlarda konuşamazsak bunun hırsını çoğu zaman ondan çıkarabilirdim ve bu da kavgalara neden olurdu.

Bu yıpratıcı sorun kolay bir şekilde önlenebilir. İkimiz her Pazar günü görüntülü sohbet yaptık ve gelecek hafta hakkında konuşarak bir sohbet programı belirledik. Bu, birçok sorunu çözdü.

2.Video Sohbeti Yapacaksanız Her Zaman Görünümünüze Özen Gösterin

Evde dağınık saçlarla ve yıpranmış, biçimsiz bir tişörtle dolaşıyor olabilirsiniz ama dışarıda buluşacak olsanız böyle çıkmazdınız, değil mi? Görüntülü sohbet yapacağınız zamanlar için dışarıda bir randevunuz varmış gibi hazırlanmaya gayret edin. En azından temiz, güzel bir tişört giyin, saçlarınıza şekil verin, biraz ruj sürün.

Bu, sevgilinize önem verdiğinizi gösterir ama her şeyden çok normal sayılmayan, sık rastlanmayan bir duruma biraz normallik eklemek için atılan küçük bir adımdır.

3.Birbirinize Mektuplar Ve Hediye Paketleri Gönderin

WhatsApp mesajları, SMS’ler yazmak kolay bir şey, çoğumuzun gün içinde yaptığı bir şey. Oturup elle bir mektup yazmak veya bir paketin içine koyacak anlamlı, güzel şeyler aramak gereksiz bir iş gibi görünebilir. Ancak, bunlar, onunla ne kadar ilgili olduğunuzu gösterir.  Size de onun sizin için değerli olduğunu hatırlatır.

Ayrıca, böyle şeyler almak çok güzel duygular uyandırır, bu yüzden bunları dört gözle beklersiniz. Biz birkaç ayda bir birbirimize paketler göndermeye ve her ay bir gün bir araya geleceğimize dair hayallerimizi de içeren mektuplar yazmaya karar vermiştik.

Birbirimizden gelen her şeyi bir kutunun içinde sakladık. Sonunda bir araya geldiğimizde, hepsine tekrar baktık, mektupları bir daha okuduk. Böylece neden birbirimiz için bu sıkıntılı süreçten geçtiğimizi hatırladık.

Mektuplar yazmak ve almak, sönmeye yüz tutan kıvılcımları tekrar tutuşturur ve size ilişkiyi ilerletmeniz için enerji verir.

4.Bir Plan Yapın Ve Bu Durum İçin Bir Bitiş Tarihi Belirleyin

Böyle bir durumla ilgili tartışmalar son derecede yorucu ve korkutucu olabilir. Bununla birlikte ikinizin de bu durumun bir gün son bulacağından ve bir arada olacağınızdan her zaman emin olmanız gerekir.

Uzun mesafe ilişkisinin belirli bir bitiş tarihi olması da zor günleri daha iyi tolere eder. İlişkimizin başında partnerimle çok didişirdik. Hayatla ilgili bu büyük meseleyi konuşmaktan çekinirdik, çünkü bunun her ikimiz için de büyük fedakarlıklar yapmak ve taviz vermek anlamına geldiğini biliyorduk.

Bu konuşmanın beklediğimiz gibi olması kesinlikle zordu. Ancak, bir kere yaptığınız zaman, bir planınız olduğunu ve bu ilişkinin zorluklarının sonsuza kadar devam etmeyeceğini ortaya koymuş oluyorsunuz. Bu, işlerin çok daha kolaylaşmasını sağlıyor.

Ayrıca,arada bir bu planı yeniden ele almayı ihmal etmeyin. İletişim, herhangi bir ilişki için de çok önemli bir anahtardır ama böyle bir beraberlikte daha da önemlidir. Gelecekle ilgili düşünce ve hayalleriniz aynı değilse çektiğiniz sıkıntılara değmeyebilir.

5.Video Sohbetlerini Eğlenceli Hale Getirin Ve Çeşitlendirin

İlişkinizin tarzı, gidişi ve geleceğiyle ilgili olarak konuşmanın yanı sıra, eğlenmeyi de ihmal etmemelisiniz. Çıkmaya devam edin! Video sohbeti sırasında birlikte yemek yiyin, film izleyin, bir zanaatle uğraşın.

Biz tamamen farklı zaman dilimlerinde yaşıyorduk. İki ülke arasında 16 saatlik bir saat farkı vardı. Yine de, bunu yapmak için çaba gösterdik. O akşam yemeğini hazırlardı, ben kahvaltımı ve bunları karşılıklı yerdik.

Onunla sohbet etmek için her oturuşunuzda hayatınızla ilgili meselelerden söz etmek kolaydır, bu konu otomatik olarak gündeme gelebilir. Ancak, mutlaka bu tip etkinlikler de yapmalısınız. Bunlar, birbirinizi sevmeye odaklanmanızı sağlar.

6.Her Zaman Güvenin, Asla Suçlamayın

Güven bütün ilişkiler için öncelikli ve önemli bir unsurdur ve sağlanması, bir uzak mesafe ilişkisi için daha da zordur. Aklınızdan türlü şeyler geçebilir. Bu şartlardan sıkılacağını, daha yakın bir ilişki kurma ihtiyacı duyacağını düşünebilirsiniz. Ancak, partneriniz size kuşkulanmanız için bir sebep vermediği sürece, ona güvenmelisiniz.

7.Günlük Hayatınızı Yaşamaya Devam Edin

Onunla gününüzün nasıl geçtiği hakkında sohbet edin ve kendini hayatınızın döngüsüne dahil hissetmesini sağlayın. Ancak, bu beraberlik dışında da bir hayatınızı olduğunu unutmayın. İletişim halinde olmadığınız zamanlarda “her ihtimale karşı” boş boş evde oturmayın.

Bu, sohbet etmek için planladığınız zamanları oluşturmakla bağlantılıdır. Herhangi bir ilişki için geçerli olan durum, bu ilişki için de geçerlidir: Arkadaşlarınızla zaman geçirmeye ve zevk aldığınız şeyleri yapmaya zaman ayırın.

8.Teknoloji İşe Yaramadığı Zaman Sinirlenmeyin, Hıncınızı Ondan Çıkarmayın

Bu gerçekten önemli bir şeydir ve ben bu konuda bazı hatalar yaptım.

Teknoloji inanılmaz bir araçtır, fakat bazen işe yaramaz. Görüntülü sohbet sırasında sistem çalışmaz veya donarsa (Muhtemelen arada bir olacaktır) derin bir nefes alın, kendinize bunun onun hatası olmadığını hatırlatın ve sohbeti yeniden planlayın.

O an için, sohbet yerine, onu sevmenizin nedenlerini açıklayan bir liste hazırlayın ve bunu gönderin.

Son Söz: 

Bunların hepsi ilişkim sırasında test ettiğim ve işe yaradığını gördüğüm şeyler. Başkalarının aklınızda ilişkinizle ilgili kuşkular oluşturmasına izin vermeyin.

Kendinize güvenin, partnerinize güvenin, ilişkiye güvenin.

Şunu her zaman dikkate alın: “İşe yaramayan, kafanızı karıştıran bütün fikirleri unut ve sadece bu ilişkiyi mümkün kılacak olan fikirlere ve nedenlere odaklan.”

2 Yorumlar
  1. Derya

    Uzun vadede uzak iliski yasamak zor olabilir. Ancak özgür ruhlu insanlar icin iyi bir alternatif 😊

    1. Hilal Uslu

      Bence de zordur. “Şöyle şöyle yaparak geçirdik bu süreci” tarzında bir hikaye bulunca yazayım dedim, belki birilerinin işine yarar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.