xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Uzmanlardan 50 İlişki Tavsiyesi

2 2.582

Yaşam koçları, ilişki uzmanları hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben hepsinin iddia ettikleri kadar “Uzman” olduğunu ve mucizeler yaratabileceklerini düşünen biri değilim. Ancak, ilişki sorunları ile şu veya bu şekilde sıklıkla muhatap oluyor olmalılar ve karşılarına çıkan sorunlara ve durumlara dayanarak oluşturdukları işe yarayacak ilişki tavsiyeleri olabilir, değil mi?

Aşağıdaki tavsiyelerin bir kısmı bu alanda danışmanlık yapan, kitap yazmış olan kişilerden fikir alınarak oluşturulmuş. Bir göz atmanızda fayda olabilir. Çoğu düşünebileceğiniz şeylerdir belki ama bazen basit çözüm yolları bile gözümüzden kaçabiliyor.

Birlikteliğinize Değer Katacak İlişki Tavsiyeleri

1.Olumsuz Şeyler Bazen Akışına Bırakılmalı 

İnsanların kötü günleri, kötü ruh halleri olabilir. Partnerinizin durumunu düzeltmek için deli gibi çaba harcamayın, bu bazen sıkıntı verici bile olabilir. Çünkü insanlar her zaman sorunları hakkında konuşmaya açık olmazlar. Böyle bir durumda onu zorlamanız doğru olmaz. Yanında olduğunuzu ve sevdiğinizi hissettirmeniz yeterlidir.

Onu güldürmek isterseniz dikkatli olun. Bu her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Niyetiniz ne kadar iyi olursa olsun, halini anlamadığınızı düşünebilir.

2.Bir Şeyler Anlattığında Sözünü Kesmeyin

Söyledikleri size ilginç veya doğru gelmese bile, lafını bölmeyin. Çiftlerin birbirini dinlemesi önemlidir. Sizin de söyleyecek şeyleriniz olabilir tabii ama bunun için doğru zamanı bekleyin. Özellikle heyecan içinde bir şeyler anlatıyorsa araya girmemeye dikkat edin.

3.Birbirinizin Bakış Açısına Saygılı Olun

Bu madde en önemli ilişki ipuçları arasında yer alır. İki taraf da bazı konularda kararlıdır ve bunlardan bazılarıyla ilgili sorunların çözülmesi hiçbir zaman mümkün olmayabilir. İnsanlar inançla ilgili değerlerinden veya politik görüşünden kolay kolay vazgeçmezler. Her konuda anlaşamayacağınızın bilincinde olun. Baskıcı olmaktan ve hassas olduğunuz konularda tartışmaktan kaçının.

4.İyi Bir Dinleyici Olun

Partnerinizi dinler gibi yapmayın, gerçekten dinleyin. Böylece gerektiği zaman doğru soruları sorabilirsiniz. Bu, hem daha iyi bir iletişim, hem de daha iyi bir sohbet demektir.

5.İlişkinizle İlgili Hedefleriniz Olsun

Yaşamla, kariyerle ilgili hedeflerin dışında ilişkinize özel hedefler de belirleyin. “Akşamları hep evde olmayalım, dışarıda da zaman geçirelim, her ay  sinemaya gidelim veya en az birer kitap bitirelim” gibi. Bunların sözde kalmaması için de elinizden geleni yapın.

 

 

 

 

 

 

6.Kendinize Bakmayı İhmal Etmeyin – Her Açıdan!

Görünümünüze de, ruh halinize de önem verin. Hem temiz olmaya ve iyi görünmeye, hem de hayata ve olaylara bakışınızı daha olumlu hale getirmeye çalışın. Sağlığınıza önem verin. Kendini iyi hissetmeyen bir insanın iyi bir ilişki yürütmesi pek mümkün değildir.

7.Beraberce Bir Kursa Gidin

Birlikte bir şeyler öğrenmek çiftler arasındaki bağı derinleştirir. İkinizin de hoşuna gidecek bir şey bulun. Bir yabancı dil kursu, yemek veya fotoğrafçılık kursu olabilir mesela.

8.Birlikte Yapmayı Hayal Ettiğiniz Şeylerin Listesini Yapın

Ortak olarak yapmak istediğiniz yeni ve eğlenceli şeyleri listeleyin. Bu listeyi arada bir duruma göre güncelleyin. Birlikte keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak bir etkinliktir bu. Beraberce hayaller kurmak yakınlığınızı da arttırır.

9.Sohbetlerinizi Varsayımlarla Eğlenceli Hale Getirin

Sohbetinizin sıradan, sıkıcı bir hal aldığını hissettiğiniz zamanlarda hayal gücünüzü çalıştırıp eğlenceli sorular ve konular bulmaya çalışın. Bunlar tuhaf veya aptalca görünebilir, hiç önemli değil. Örneğin ona tam şu anda yarım saatliğine bir kuş gibi uçabilecek olsa nerelere gideceğini, neler yapacağını sorun.

10. Evde Romantik Akşam Yemeği Sürprizi

Arada bir farklı bir akşam yemeği ortamı hazırlayın. Etrafı mumlarla, çiçeklerle, gül yapraklarıyla süsleyin. Güzel bir menü hazırlayın ve masayı da özenle dekore edin. Uygun müzikler ayarlamayı da ihmal etmeyin. Bunu eşinizin beklemediği bir zamanda yaparsanız daha da etkili ve keyifli olur. Rutinin dışındaki böyle bir gece, ikinize de iyi gelecektir.

11.Birkaç Günü Birbirinizden Ayrı Geçirin

“Yanımda eşim / sevgilim olmadan bir gece bile geçiremem.” diye düşünenlere ters gelebilir ama çiftlerin birkaç ayda bir 2 – 3 günü ayrı geçirmesi ilişki tavsiyeleri listelerinde sıklıkla görebileceğiniz etkili bir yöntemdir. Arada birbirinizi biraz özlemek bağlantınızı güçlendirir.

12.Onunla Konuşurken Telefonunuzdan Uzak Durun

Sevgiliniz konuşurken bütün dikkatinizi ona vermelisiniz, özellikle de kendisi için önemli olan bir şeyden söz ediyorsa. Sıklıkla çalan veya elinizden bırakamadığınız bir telefon, sizi birbirinize yaklaştıracak, birbiriniz hakkında daha çok şey öğrenmenizi sağlayacak sohbetlerin tadını kaçırır. Özellikle size bir sorununu, bir sıkıntısını anlatıyorsa buna çok dikkat edin.

13.Partnerinizi Sevmenizin 10 Sebebini Düşünün Ve Bunları Ona Söyleyin

Saydığınız olumlu şeyler onun güvenini arttıracaktır. Herkes arada bir güveninin tazelenmesine ihtiyaç duyar, değil mi?

14.İhtiyaç Duyduğunuz Şeyleri Anlamasını Beklemeyin, Söyleyin

Bazen aklınızı okuyabilir veya jest ve mimiklerinizden bir şeyler çıkarabilir belki ama sonuçta bir insanla berabersiniz, psişik güçleri olan insanüstü bir varlıkla değil. İhtiyaçlarınızın farkında olun ve onları açık edin.

15.Birbirinize Sıklıkla Dokunun

Küçük, basit dokunuşlar samimiyeti pekiştirir; özellikle de cinsellik imasıyla değil, sıcaklık ve yakınlık ihtiyacıyla yapılanlar. Bu, kelimeleri kullanmadan “Sana değer veriyorum, senin için buradayım.” demenin bir yoludur ve aranızdaki duygusal bağın güçlenmesine yardım eder.

 

 

 

 

 

16. Sessiz Ve Sakin Zamanları Paylaşmak Da Güzeldir

İlişkinizin rutine bağlayacağı kaygısıyla her zaman heyecan verici, gösterişli, hareketli planlar yapmaya çalışmayın. Birlikte sessiz, huzurlu zamanlar geçirmenin de tadını çıkarın. Bu da bir ihtiyaçtır ve bazen insana çok iyi gelir.

17.Kültürel Etkinliklere Katılın

Beraber sinemaya, konsere veya tiyatroya gidin; bir müzeyi, sergiyi veya tarihi bir mekanı gezin ve sonra bunun hakkında konuşun. Bazı konularda ne kadar aynı veya farklı gözlemleriniz olduğunu görmek şaşırtıcı ve eğlenceli olabilir.

18.Özel İsteklerinizi Ve Fantezilerinizi Yazın, Partnerinizin Bunları Görmesini Sağlayın

Onunla birlikte neler yapmak istersiniz, size neler yapmasını istersiniz; bunları yazın ve partnerinizin göreceği şekilde sağa sola bırakın. Onu da aynı şeyi yapması için teşvik edin. İlişkiye heyecan katmak için yapılabilecek etkili şeylerden biridir bu. Merak uyandırır, heveslendirir, eğlendirir.

19.Onu Toplum İçinde De Takdir Edin

Partnerinizi neden sevdiğinizi çevrenize karşı da açık edin. Bunu durup dururken veya gösterişli, kibirli bir şekilde yapmamalısınız. Ama onu nelerden ötürü çok beğendiğinizi, takdir ettiğinizi başkalarına da gösterme fırsatını bulduğunuz zaman bunu kaçırmayın. Bu, aynı şeyi size de hatırlatacaktır.

20.Her Sinirlendiğinizde Daha Önce Yaptığı Hataları Gündeme Getirmeyin

Bütün çiftler kötü zamanlar geçirirler, tartışırlar, bazen birbirlerinin hoşlanmadığı şeyleri yaparlar. Bugün yaptığınız bir tartışma sırasında partnerinizin 5 ay önce yaptığı veya söylediği bir şeyi öne sürmek gibi bir huyunuz varsa, ikinize de bir iyilik yapmak için, bundan vazgeçin. Her kızdığınızda, öfkelendiğinizde geçmişteki belli bir olayı ısıtıp önüne sürmeyin.

21.Sıklıkla Küçük Gezi Planları Yapın

Bazı hafta sonlarını şehrin bilmediğiniz bir bölgesini gezerek, büyük bir parkta dolaşıp fotoğraflar çekerek veya güzel bir mekanda brunch yaparak geçirin.

 

 

 

 

 

 

22.Beraberce Gönüllülük Esaslı Bir Etkinliğe Katılın

Bu çocuklar, yaşlılar veya hayvanlar için yapılan bir etkinlik olabilir, bir okulu boyamak veya onarmak, bir parktaki veya sahildeki çöpleri toplamak olabilir. Pek çok şey olabilir. Birlikte olumlu, faydalı, güzel bir şeyler yapmanın keyfini  yaşayın.

23.Hatalı Olduğunuz Zaman Bunu Kabul Edin

“Hatalıyım” diyebilmek olumlu bir beceridir. Beraberliğinize bu iyiliği yapın. Haksız olduğunuz zamanlarda üste çıkmaya çalışmayın veya bundan ötürü uzun süre somurtmayın. Yanlışınızı kabul edin ve tekrarlamamaya çalışın.

24.Sizi İnciten Bir Şey Söylediğinde Hemen Amacının Bu Olduğunu Düşünmeyin

Önce, amacın bu olmadığını varsayın. Bir düşünün; neden sizi üzmek ya da zarar vermek istesin ki? Bu durumu içinizde değerlendirdikten sonra, sizi bilerek yaraladığını düşünür ve gerçekten rahatsız olursanız, düşüncenizi dile getirmekten kaçınmayın.

25.Aynı Evde Yaşıyorsanız İşleri Paylaşın

Birlikte yaşıyorsanız veya evli iseniz evin düzenlenmesi, yemek, temizlik gibi konularda birbirinize yardım edin. Özellikle iki tarafın da çalışması, kadının gebe olması veya çiftin çocukları olması gibi durumlarda, bunların büyük oranda bir kişiye yüklenmesi gerginlik yaratabilir.

26.Söylediği Bir Şey Aklınızı Karıştırırsa, Açıklama İsteyin

Partneriniz kafanızı karıştıran bir şey söylerse, ne demek istediğine dair varsayımlar üretmek yerine daha net konuşmasını isteyin. Birdenbire agresif davranmayın. Bunun yerine “Şunu söylerken ne demek istedin?” gibi açık bir soru sorun.

 

 

 

 

 

 

27.Beraberce Yemek Yapın

Ana yemeğiyle, salatasıyla, tatlısıyla ikinizin de sevdiği şeylerden oluşan bir menü hazırlayın. Çıkıp malzemeleri alın ve hepsini birlikte hazırlayın. Bu sizi yakınlaştıracak ve keyifli saatler geçireceksiniz.

28.Arada Bir Güzel Bir yere Gidip Yürüyüş Yapın

Bir deniz kenarı veya kırlık bir alan seçin ve yürüyüş yapmak için oraya gidin. Bu sırada cep telefonlarınızı kapatın. Bu saatler sadece ikinize ait olsun. Sohbet edin, oturup manzarayı seyredin, yol üstünde mekanlar varsa oturup çay kahve için.

29.Partnerinizi Rahatsız Eden Şeyleri Yapmaktan Kaçının

Onun için tarzınızı veya belli bir konudaki düşüncelerinizi değiştirmenizi kastetmiyoruz. Fakat, diyelim ki banyodan çıktığınız zaman arkanızda dağınık bir ortam bırakmanızdan veya sağa sola bıraktığınız giysilerini toplamaktan hiç hoşlanmıyor; bu gibi şeylere dikkat edin. Bu çok zor bir şey değil ve böylece onun bu konuda söylenmesine gerek kalmayacak ve günleriniz daha keyifli geçecek. Fena mı olur yani?

30.Birbirinize Küçük Notlar Yazın

Birbirinizi ne kadar sevdiğinizi, özlediğinizi, bu gece veya yarın ne yapmak istediğinizi, bir konuda başarı veya işte güzel bir gün dilediğinizi bazen küçük notlar aracığıyla söyleyin. Günümüzün dijital ortamında her şeyi klavye kullanarak, tuşlarla, emojilerle ifade ediyoruz. Böyle şeyler ilişkilere kişisellik katar. Üşenmeyin, arada bir olsun yapın.

31.Onun İlgi Alanlarıyla İlgilenin

Bir dil öğrenmeye veya model gemi yapmaya çalışıyor ya da satranç oynamayı seviyorsa bunu siz de deneyin. Onun ilgilendiği şeyleri sevmek zorunda değilsiniz ama denemekten zarar gelmez. Bu aranızdaki yakınlığı, sohbet konularınızı arttırır. Ayrıca, denemeye başladığınız şeyi sevebilirsiniz de.

32.Fakat Kişisel, Bağımsız Uğraşlarınız Da Olmalı

Her konuda aynı şeylerden zevk almanız, her şeyi birlikte yapmanız gerekmiyor. Bu zaman içinde sıkıcı bir şey haline bile gelebilir. Kişisel hobileriniz, uğraşlarınız da olsun ve bunlara da zaman ayırın. Uğraştığınız farklı şeyler de olursa birbirinize söyleyecek daha çok sözünüz olur.

33.Kötü Bir Gün Geçirdiyse Düşünceli Davranın

Partneriniz berbat bir gün geçirmişse bırakın biraz mızmızlansın. Ona karşı her zamankinden daha anlayışlı ve toleranslı davranın. O durumda olan siz iseniz desteğe ihtiyacınız olduğunu belli edin. Taraflardan biri bir sebeple daha kötü durumdaysa diğeri onu biraz şımartmalı, değil mi?

 

 

 

 

 

 

34.Birbirinize İltifat Edin

Partnerinizin kendini iyi hissetmesini sağlamak istersiniz, değil mi? Erkekler de, kadınlar da iltifattan hoşlanırlar. Kıyafeti, makyajı, tıraşı, saçları hoşunuza gittiyse bunu söyleyin.

Ona başkalarına yardım etmeyi sevmesinin, bahçe işlerinde çok iyi olmasının, size her zaman güzel fikirler vermesinin, bu kadar iyi bir anne (Veya baba) olmasının, mangalda bir şeyler hazırlamakta usta olmasının ne kadar hoşunuza gittiğini söyleyin. Veya aldığı terfiyi kesinlikle hak ettiğini, ne kadar iyi bir sürücü olduğunu ya da kimsenin size onun kadar güzel moral vermediğini. İnsanlar böyle şeyleri duymayı severler.

35.Görünüm, Hediye Seçimi Gibi Konularda Birbirinize Yardımcı Olun

Partneriniz iş görüşmesine veya önemli bir toplantıya mı gidecek, beraberce bir davete mi katılacaksınız, birinizin annesine veya en iyi arkadaşına alacak güzel bir hediye bulması mı gerekiyor? Bu gibi konularda, kırıcı ve müdahaleci olmaya dikkat ederek, birbirinize danışın, yardım edin, fikir verin.

36.İlk Buluştuğunuz Yere Tekrar Gidin

Ve orada zaman geçirirken, ilk buluşma gününden bu yana yaşadığınız şeyler üzerinde konuşun. Hem eski anıları, ilk zamanlardaki duyguları tekrar hatırlamış olursunuz, hem de hayatın seyri hakkında fikirler üretme fırsatınız olur.

37.Durmadan Kusur Bulan, Dırdır Eden Biri Olmayın

Sürekli karşı tarafta kusur bulmak, onun olumsuz yönlerine odaklanmak ilişkiyi hiçbir yere götürmez. Partnerinizin sizi gerçekten rahatsız eden yönleriyle ilgili çözümler bulmanın yolu söylenip durmak değildir. Ona endişelerinizi doğru zamanda ve ılımlı bir şekilde aktarın.

38.Makul Beklentileriniz Olsun Ve Bunların Gerçekleşmesi İçin Uğraşın

Sağlıklı ve güçlü bir ilişki için yapılması gereken şeylerden biri makul beklentiler oluşturmak ve bunları hayata geçirmek için çaba sarf etmektir. Yapabileceğiniz şeyleri hayal ederseniz kendinize daha fazla güvenir, daha umutlu olursunuz. Ve bunları yüksek sesle de dile getirin. Bu, gerçekleştirmek için uğraşma azminizi arttırır.

 

 

 

 

 

 

39.Birbirinize Küçük Hediyeler Alın

İş yerinde kötü bir gün geçirdiniz diyelim. Eve geldiğinizde eşinizin en sevdiğiniz haftalık dergiyi, çikolatayı veya kozmetik ürününü almış olduğunu görmek hoşunuza gitmez mi? Gününüz gayet güzel de geçmiş olabilir. Bu sefer de, böyle bir hediye, keyfinizin katlanmasına yol açar.

Birbirinize hediye almak için özel günleri beklemeyin. Arada bir mutlaka böyle küçük jestler yapın. Basit bir ilişki tavsiyesi, ama gayet etkilidir. Dükkan dükkan dolaşmanızı da gerektirmez. Çünkü çok özel, enteresan bir şey bulmaya çalışmayacaksınız.

40.İlişkinizi Güzelleştirecek Yaratıcı Fikirler Üretmeye Çalışın

Bazı şeyler hemen her çift için önemli ve geçerlidir. Ancak, ilişkilerin kendine has özellikleri de vardır. Sizin ilişkinizdeki romantizmi taze tutmanın, seks hayatınızı daha canlı hale getirmenin yolları neler olabilir? Partnerinize sevginizi göstermek için yeni ve farklı neler yapabilirsiniz, ilişkinize neler katabilirsiniz? Bunlar üzerinde düşünün.

41.Daha Yaşlı Çiftlerle Görüşün

Onların tecrübelerinden faydalanın. Uzun yıllardır süren evliliklerinde ne gibi sorunlar yaşadıklarını, bunları nasıl çözdüklerini, birbirlerini idare etmekte zorlandıkları zamanları nasıl aştıklarını öğrenin. Sizden daha tecrübeli olan çiftlerin dağarcığında işinize yarayacak ilişki tüyoları olabilir.

42.Birlikte Bir Egzersiz Salonuna Veya Dans Kursuna Gidin

Yoga veya meditasyon yapabilirsiniz, spor yapabilirsiniz. Bir dans kursu da olabilir; hem dans beceriniz gelişir, hem eğlenirsiniz, hem de egzersiz yapmış olursunuz. Hangisini tercih ederseniz edin, bu, vücudunuza da, ilişkinize de iyi gelecektir.

43.Sosyal Çevrelerinizi Bir Araya Getirin

Arada bir arkadaşlarınızı, kardeşlerinizi bir araya getirin, bu keyifli bir etkinlik olabilir.

 

 

 

 

 

 

44.Ondan Öğrendiğiniz Şeylerden Söz Edin

Sevdiği birine bir şeyler katmış, bir şeyler öğretmiş olma hissini sevmeyen insan var mıdır acaba? Partneriniz size daha pozitif veya cesur olmayı öğretmiş olabilir, onun bir hobisi size de ilginç ve eğlenceli gelebilir. Kitap okuma alışkanlığını onun sayesinde kazanmış olabilirsiniz, sizi spor yapmaya teşvik etmiş olabilir. Bunları arada bir dile getirin ve ona teşekkür edin.

45.Cinselliği İhmal Etmeyin

İş hayatının, stresin, günlük sorumlulukların cinsel hayatınızı ihmal etmenize sebep olmasını engellemeye çalışın. Bu her zaman kolay olmayabilir, evet. Ama cinsellik ilişkilerin önemli bir parçasıdır ve uzun süre göz ardı edilmesi çeşitli sıkıntılara yol açabilir.

46.Aile Sorunlarının İlişkinizi Etkilemesine İzin Vermeyin

Bu, aile içinde yaşanan olumsuz olaylara karşı duyarsız kalmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Ancak, çoğumuz biliriz ki, bazı evliliklerde tarafların ailelerinin yaşadığı meseleler çifti çok fazla etkileyebilir. Bundan gerçekten kaçınmak gerekiyor. Sonuçta sizin de iyi gitmesini istediğiniz bir ilişkiniz ve sorunlarınız var; önceliğiniz onlarda olmalı.

Gerektiği zaman ailelerinizden yardım ve desteğinizi esirgemeyin. Fakat bunu aranızda sorun oluşturmayacak şekilde halletmenin yollarını aramalısınız. Her şeye karışmanız, her şeye dahil olmanız gerekmez, değil mi?

47.Yapıcı Bir İletişim Kurun

“Bunu yapmandan nefret ediyorum” yerine “Bunu yapman bana şöyle hissettiriyor” deyin. İkinci cümle karşınızdaki kişinin yaptığı şey üzerinde düşünmesini sağlamak açısından daha etkilidir.

48.Bir Sürpriz Vaat Eden Notlar Yollayın

Bunu çeşitli durumlara uygulayabilir, notun içeriğini de istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örneğin öğlen tatilinde, akşam için özel bir şeyler düşündüğünüzü vaat eden, cinsel imalar içeren bir not yollayın. Veya yemek masasında çok hoşuna gidecek bir yemek olacağını ya da gördüğüne çok sevineceği bir konuğunuz olduğunu söyleyin. Ya da şahane bir program yaptığınızı. Ne isterseniz.

49.Birbirinizin Olumlu Davranışlarını Onaylayın Ve Teşvik Edin

Birbirinizde pozitif eylemler, değişiklikler, davranışlar veya çözümler gördüğünüz zaman bunları takdir edin, onaylayın. Sürekli hale gelmesi için de birbirinizi teşvik edin.

50.İlişkinizin Mutluluğu İçin Sorumluluk Alın

Sizin ilişkiniz için en doğru, en iyi, en olumlu olacak şeyler üzerinde düşünün ve konuşun. Üzerinde anlaştığınız fikirleri hayata geçirin. “Oldu”, demeyin, yenilerini üretin.

 

 

 

 

 

 

Beraberlik (Halil Cibran)

(Bu yazının finaline çok yakışacağını düşünerek…)

Sonra Almitra tekrar konuştu: ‘Peki ya beraberlik? ‘

Ve o cevap verdi:

‘Siz beraber doğdunuz ve hep öyle kalacaksınız.
Ölümün beyaz kanatları, sizin günlerinizi
dağıttığında da beraber olacaksınız.

Siz Tanrının sessiz belleğinde bile beraber olacaksınız.

Fakat birlikteliğinizde belli boşluklar bırakın.

Ve izin verin, cennetlerin rüzgarları aranızda dans edebilsin…

Birbirinizi sevin; ama sevgi bir bağ olmasın,
Daha ziyade, ruhlarınızın sahilleri arasında
hareket eden bir deniz gibi olsun.

Birbirlerinizin bardaklarını doldurun;
ancak aynı bardaktan içmeyin…
Ekmeklerinizi paylaşın; ama
birbirinizinkini yemeyin…

Beraberce şarkı söyleyin, dans edin, coşun;
fakat birbirinizin yalnızlığına izin verin;
Tıpkı bir lavtanın tellerinin ayrı ayrı olup,
yine de ayni müzikle titreşmeyi bilmeleri gibi…

Birbirinize kalbinizi verin; ama diğerinin saklaması için değil;
Çünkü yalnızca Hayat’ın eli, sizin kalplerinizi kavrayabilir…

Ve yan yana ayakta durun; ama çok yakın değil,
Çünkü bir mabedin ayakları arasında mesafe olmalıdır;
Ve meşe ağacıyla, selvi ağacı,
birbirinin gölgesi altında büyüyemez.’

2 Yorumlar
  1. Duo Diyet

    Başlıklar üzerinden okudum, yeni gördüklerimin detaylarına baktım. Güzel yazıydı gerçekten, tebrik ediyorum, eline sağlık.

    1. Hilal Uslu

      Teşekkür ederim, yine beklerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.