xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Vertigo (Ölüm Korkusu) 1958: Bir Hitchcock Klasiği

0 1.457

Zamanında gişe yapmamış, ama sonradan tüm zamanların en iyi filmleri arasında sayılmaya başlamış bir Alfred Hitchcock filmi ile huzurlarınızdayım bugün sayın seyirciler. Vertigo (Ölüm Korkusu) 1958 yılında çekilmiş dram, gerilim, suç, romantizm ve takıntı unsurlarını içeren güzel bir film, ben az önce izledim, güzel buldum. Takıntı türünde filmler diye bir şey hiç duymadım ama film bir noktada bu konuya da el atıyor, bana yakışır gibi geldi. Filmin konusu şöyle: Scottie Ferguson ortağıyla birlikte bir suçluyu damdan dama kovalarken ortağının düşüp ölmesinden sonra yükseklik korkusu sorunu yaşamaya başlayan bir dedektiftir. Bu olay onu mesleği bırakma aşamasına getirmiştir. Kısa bir süre nişanlı kaldığı ve hala kendisiyle ilgili umutları olan Midge hep etrafındadır ve ona destek olmaktadır. Bu dönemde eski okul arkadaşı Gavin Elster ondan gizemli bir hikayesi olan bir aileden gelen ve psikolojik sorunları olan karısı Madeleine’i takip etmesini ister. Scottie ile Madeleine kısa zamanda birbirlerine aşık olurlar. Ne var ki Madeleine de bir süre sonra tıpkı ortağı gibi yüksek bir yerden düşerek ölür. Scottie buna engel olamadığı için büyük bir suçluluk duyar ve sağda solda gördüğü her kadını Madeleine’e benzetmeye başlar. Bir süre sonra, yine ona benzeterek yaklaştığı Judy bir kere daha hayatını altüst edecektir.

Hızlı tempolu bir film değil bu ama hikayesiyle insanı etkileyip sürüklüyor. İkinci yarıda daha hareketli ve ilgi çekici olmaya başlıyor. Takıntılı olan kişi Scottie ve bu takıntı çok güzel işlenmiş. Fazla aksiyon içermediği için filmi yer yer sıkıcı bulabilirsiniz ama oyunculuklar başarılı, diyaloglar kaliteli ve hikaye de enteresan; bence izlenmeye değer. Sinema dünyasının dehaları arasında sayılan bir ismin çektiği bu filmi daha önce izlemiş olmak isterdim. Böyle şeyler izleyince, takı yaparken seyrettiğim  dandik gerilim filmleri gözüme daha da 5 para etmez görünüyor. Haklarını yemek istemem gerçi, onlarla oyalanırken bir sürü iş çıkarıyorum ama kaliteli bir film seyredince çok ruhsuz, basit ve boş görünüyorlar insana.

Alfred Hitchcock’un yönettiği Vertigo (Ölüm Korkusu) 120 dakika sürüyor. Bana ilgi çekici geldiği için bu 2 saati keyifle geçirdim. Oyuncu kadrosunda yer alan isimler James Stewart, Kim Novak, Barbara Bel Geddes ve Tom Helmore.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.