xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

WPtouch Mobil Plugin Site Hitini Azaltıyor Mu?

0 1.530

3-4 hafta kadar önce Binkelam yönetici paneline bir WordPress eklentisi ekledim. Eklentinin adı WPtouch Mobil Plugin.

İndirip hemen ekleyiverdim, gayet kolay oldu.

Google üzerinden mobil uyumluluk testi de yaptım, olumlu cevap geldi. Siteciğim birkaç dakika içinde mobil uyumlu site haline gelivermişti yani Google’ın gözünde.

Bana bu eklentiyi öneren kişiyi internet üzerinden yıllardır bilirim, güvendim ve önerisine uydum, başka bir şey önerse yine onu da denerim. Kaldı ki söylediği şey gerçekleşti, eklentiyi pasif hale getirdiğim zaman test olumsuz cevap veriyordu, aktifleştirince de olumlu. Yani, en azından Google’ın nezdinde mobil uyumlu bir site haline gelmişti.

Bu eklentilerin güzel taraflarından biri de şu ki bir sebeple beğenmezseniz bir tıkla etkisiz hale getirebiliyor, ‘Bir daha gözüm görmesin seni’ diye düşünürseniz silip ortadan kaldırabiliyorsunuz. Ben Pinterest’le ilgili 2 eklenti yüklemiştim mesela, böylece sitedeki fotoğrafların bir tıkla pinlenivermesi münkün olmuştu. Fakat pinlediğim fotoğrafların Pinterest sayfamdaki görüntüsünü beğenmedim, neyi beğenmediğimi hatırlamıyorum şimdi, küçücük ekleniyorlardı panolara galiba. Sildim attım eklentileri ben de.

WPtouch Mobil Plugin konusuna gelelim: Eklentiyi ekledikten sonraki günlerde hit yavaş yavaş düşmeye başladı. Bazı günlerde eskiye göre yüzde 30 civarında idi bu düşüş, bazı günlerde yüzde 50. Konuyu açmadan önce başkaları da bu eklentiyi yükledikten sonra hit azalması sorunu yaşamışlar mı diye baktım internete, evet, yaşayanlar olmuş. Hatta bir sitede birini, orada ve başka platformlarda bunu söyleyip durduğu için biraz terslemişler ama sonunda, tersleyenlerden biri, bunu söyleyenin haklı olduğunu yazmış. O da yüzde 30 oranında bir düşüşten söz ediyor.

Böyle bir düşüşe sebep oluyor bu eklenti, evet. Bundan kuşkulandığım halde bir süre hiç dokunmadım. Ziyaretçi sayısı azalmıştı, dolayısıyla sayfa görüntüleme sayısı ve Adsense geliri de. Gelirinde değildim aslında, daha ayda 200 lira bile değil Binkelam’ın geliri, günlük ziyaretçi sayısı da 650-800 arasında değişiyor. (Eklentiden önce öyleydi yani. Eklentiyi yükledikten sonra 307 olduğu gün bile var ki aylardır nadir gördüğüm bir sayı bu.) Demek istediğim; diyelim ki bir süre hit ve gelir böyle gidecek de sonra normale dönecek ve yükselmeye devam edecek olsun; ben sitenin mobil uyumlu olması adına eklentiyi kullanırdım. Ama durum öyle görünmüyordu. Sitede 1000 yazı var neredeyse, tanıtmak için sosyal medya platformlarında dört dönüyorum, o kadar yoruluyorum; bu şartlarda ziyaretçi sayısının bu sebeple ve bu kadar düşmesi fenama gitti.

Dün gece WPtouch Mobil Plugin’i etkisizleştirdim ve bunun sonucu hemen göründü. Saat gece 11’e geliyor şu anda, ziyaretçi sayısı 700’ün üzerinde. Eskisi gibi yani, o civarda.

Şunu da ekleyeyim ki ben sitenin temasını mobil uyumlu bir temayla değiştirmek veya panelde mobil uyumluluğu sağlayacak bir şeyler yaptırmak için bütçemi çok zorlamayacak bir harcama yapmaya gayet taraftarım. Ne var ki fotoğrafları boyutlandırarak ve webe uyarlayarak eklemenin önemini çok geç öğrendim, daha birkaç ay önce. Bu yüzden site hostingde baya büyük bir alan kaplıyor ve bunu halletmem gerekiyor. Bu durum, boyutlandırılmamış ve uyarlanmamış fotoğrafların yarattığı ağırlık yani, sitenin yedeğinin alınmasını zorlaştırıyor mesela. Başka sorunlara da yol açıyordur belki de ben bunu biliyorum. Önce eski fotoğraflarımı düzenlemem ve hostingde kapladığım alanı küçültmem lazım. Bunun için uğraşıyorum ama çok zamanımı alacak, binlerce fotoğraf var. Saymadım ama vardır yani. Bunların hepsini değilse bile epeyce bir kısmını düzenlemem gerekiyor. Bu arada WPtouch Mobil Plugin eklentisini denedim işte, sonuç böyle oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.