xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yağlı Ciltler İçin 10 Ev Yapımı Maske

0 1.353

Yağlı cildinizin yağ oranını kontrol altında tutmak için doğal malzemelerle hazırlanan ev yapımı yüz maskeleri kullanabilirsiniz. Bu maskeler cildi nazikçe temizler, pürüzsüzleştirir, aşırı yağı alır, siyah noktalar, sivilceler ve cilt lekeleriyle mücadele eder. Ayrıca nemlendirici ve yumuşatıcı etki de yaparlar.

Doğal malzemelerle hazırlanan bu maskeleri haftada 1 – 2 kere uygulayabilirsiniz. Maskenin içinde sizde alerji yapan bir madde varsa kullanmamalısınız tabii.

Belirli bir maskeyi kullanmak istiyorsanız önceleri biraz sık uygulayın ve cildinizde rahatsız edici bir durum yaratıp yaratmadığını tespit edin. Denediğiniz bir maskenin cildinizi fazla kuruttuğunu veya başka bir olumsuz etki yaptığını görürseniz farklı bir alternatife geçin. Bu durumda formüldeki malzemelerden biri veya birkaçı sizin cildinize yaramıyor demektir.

Bu açıklamalardan sonra hemen başlıyorum; işte yağlı ciltler için ev yapımı maske tarifleri:

Kayısı, kil ve yoğurt maskesi

Malzemeler:

1 adet kayısı

Yarım çay kaşığı kil

1 yemek kaşığı yoğurt

Uygulama:

Kayısıyı soyup ezdikten sonra yoğurt ve kille karıştırın. Malzemeleri ortaya pürüzsüz, pütürsüz bir karışım çıkıncaya kadar karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüzün göz çevresi dışındaki bölgelerine yayın. 20 dakika sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın. Cildin yağ oranının düzenleyen, sivilceleri yatıştıran bu besleyici maskeyi haftada 1 – 2 kez kullanabilirsiniz.

Yoğurt, muz, nane yağı ve kil maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı ezilmiş muz

Yarım çay kaşığı kil

5 damla nane yağı

Uygulama:

Malzemeleri birbiriyle iyice karıştırın. Ortaya çıkan maskeyi yüzünüze ve boynunuza dikkatle sürün. Göz çevrenize yaklaştırmamaya dikkat edin. 2o dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayarak çıkarın. Cildin yağ oranını ayarlarken nemlendirici ve besleyici etki de yapan bu maske haftada 1 kere uygulanabilir.

Zeytinyağı, kil, yoğurt ve okaliptüs yağı maskesi

Malzemeler:

1 çay kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı kil

1 çay kaşığı zeytinyağı

2 damla okaliptüs yağı

Uygulama:

Malzemeleri karıştırarak pütürsüz bir maske elde edin. Maskeyi dikkatle göz çevresinden uzak tutarak yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra da ılık suyla çıkarın. Bu yağlı cilt maskesi cildi nemlendirir, sebum fazlasını alır ve mat bir görünüm bırakır. Haftada 1 kere uygulanması yeterlidir.

Yumurta akı, salatalık, kil ve limon maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı salatalık suyu

Yarım çay kaşığı kil

1 yumurtanın akı

Birkaç damla limon suyu

Uygulama:

Malzemeleri güzelce karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. Bu sırada göz çevresine sürmekten kaçının. En az 10, en fazla 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla iyice durulayın. Yağlı ve karma ciltler için uygun olan bu maske siyah noktaları giderir, gözenekleri açar. Haftada 1 kere ve akşam saatlerinde uygulanması tavsiye edilir. Zira limon suyu cildi güneş karşısında daha hassas hale getirir.

Bal, muz ve limon maskesi

Malzemeler:

3 çay kaşığı ezilmiş muz

Birkaç damla limon suyu

Yarım çay kaşığı bal

Uygulama:

Malzemeleri karıştırarak maskeyi hazırlayın. Sonra yüzünüze ve boynunuza sürün. Göz çevresine sürmeyin. 20 dakika bekleyip soğuk suyla çıkarın. Haftada 1 kere uygulanması yeterli olan bu besleyici maske ölü hücreleri döker, nemi cilde hapseder.

Yumurta akı, kivi ve limon maskesi

Malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu

1 adet kivi

1 yumurtanın akı

Uygulama:

Kiviyi soyup ezdikten sonra yumurta akı ve limon suyuyla karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüzün göz çevresi dışında kalan her yerine sürün. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla maskeden arındırın. Gözenekleri temizleyen, fazla yağı alan ve siyah noktaları gideren bir maskedir. Haftada 1 kere uygulanabilir.

Domates, limon ve kil maskesi

Malzemeler:

1 adet domates (Rendelenecek)

2 yemek kaşığı kil

1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Uygulama:

Malzemeleri karıştırıp maskeyi hazırladıktan sonra göz çevresinden uzak durmaya dikkat ederek yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla yıkayarak çıkartın. Haftada 1 kere uygulanması tavsiye edilen bu maske cildin fazla yağını alır, sivilce tedavisi yapar, cildi nemlendirir.

Çilek, yumurta akı, limon ve yoğurt maskesi

Malzemeler:

8 adet çilek

1 yumurtanın akı

Birkaç damla limon suyu

1 çay kaşığı yoğurt

Uygulama:

Çilekleri çatal yardımıyla ezin. Yumurta akını bir kabın içinde köpük köpük olana kadar çırpın. İkisini birbirine karıştırın. Yoğurdu ve limon suyunu da ekledikten sonra maskeniz hazır olacak. Maskeyi dikkatle ve eşit bir şekilde olmak üzere göz çevresi hariç yüzünüzün tamamına uygulayın. 15 dakika sonra da ılık suyla çıkarın. Ciltteki sebum fazlasını alan, gözenekleri temizleyip kapatan ve besleyen bir maskedir. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Portakal, mısır unu ve kil maskesi

Malzemeler:

1 çay kaşığı kil

1 çay kaşığı mısır unu

3 yemek kaşığı taze sıkılmış portakal suyu

Uygulama:

Malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi göz çevresini sakınarak yüzünüze uygulayın. 15 dakika bu şekilde bekleyin. Sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu ev yapımı yağlı cilt maskesi cildin fazla yağını emerek mat bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca nemlendirci etki de yapar. Haftada 1 kere uygulamak yeterli olur.

Yulaf ezmesi, bal ve yoğurt maskesi

Malzemeler:

3 yemek kaşığı ince kıyılmış yulaf ezmesi

Yarım çay kaşığı bal

2 yemek kaşığı yoğurt

Uygulama:

Malzemeleri karıştırarak pütürsüz, düzgün bir karışım elde edin. Bu karışımı yüzünüze sürerken göz çevresinden uzak tutun. 15 dakika sonra maskeyi ılık suyla cildinizden çıkarın. Gözenekleri temizleyen, cildi nemlendiren, siyah noktaları ve sivilce izlerini azaltan bir maskedir. Haftada 1 kere uygulanması tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.