xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yağlı Ciltler İçin 10 Ev Yapımı Scrub Tarifi

0 640

Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse, özellikle yüzünüz alışılageldik temizleme ve nemlendirme döngüsünden daha ayrıntılı bir bakıma ihtiyaç duyabilir. Ancak yağlı cilt yapısı için doğru bakımı bulmak her zaman kolay değildir. Yağlı ciltler yanlış kozmetik ürün kullanımı sonucu zarar görerek daha da yağlı hale gelebilir ve sorun zamanla içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. Bu tarz ciltlerin haftada 2 ila 3 kez uygun bir scrub ile iyice temizlenmesi gerekir. Bu alışkanlık fazla yağın ciltten temizlenmesine ve cildin yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur. İşte yağlı cildiniz için büyük paralar ödemeden evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz ev yapımı scrub tarifleri:

Yağlı Ciltler İçin Scrub Tarifleri

  1. Kivi ve Şekerle Ev Yapımı Scrub

Kivinin yüksek oranda içerdiği antioksidanlar cilt yapısının düzenlenmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Malzemeler:

1 adet kivi

2 çay kaşığı toz şeker

4-5 damla zeytinyağı

Hazırlanışı:

Kivinin çekirdeğini ayırdıktan sonra kalan yumuşak kısımları çatalla ezerek püre haline getirin. Ezilmiş kivinin içine şeker ve zeytinyağını da ekleyerek tüm yüzünüze uygulayın. Karışımı küçük, dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze iyice yedirin. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Eğer aşırı hassas bir cilde sahipseniz, soyma etkisini azaltmak için bu scrubı içerisinde şeker olmadan da uygulayabilirsiniz.

  1. Yulaf Ezmesiyle Yağlı Cilt Scrubı

Bu ev yapımı scrub tarifinde yer alan malzemelerden yulaf ezmesi iltihaplanma ve yağlanma önleyici özellikler sağlarken, bal cildi nemlendirir. Yoğurt ise gözenekleri tıkayan ve cildin yağlanmasına neden olan sebum maddesinin üretimini kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı yulaf ezmesi

1 yemek kaşığı organik bal

1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinize uygulayın. 10-12 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu karışım cilde haftada 1 ila 2 kez uygulanabilir.

Cildiniz hassas bir yapıya sahipse tarifte yoğurt yerine 2 çorba kaşığı gül suyu kullanabilirsiniz.

  1. Kahveli Doğal Scrub

Bu tarifte yer alan peeling etkili scrubı cildinize yağlı olmayan doğal bir ışıntı kazandırmak ve yüzünüzdeki kan akışını iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı iyi çekilmiş kahve

1 çorba kaşığı yoğurt

Hazırlanışı:

Çekilmiş kahve ve yoğurdu iyice karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Karışımı cildinizde 5 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu scrub haftada 2 kez uygulanabilir.

Süt ürünlerine alerjiniz varsa tarifteki yoğurdun yerine 1 yemek kaşığı bal da kullanabilirsiniz.

  1. Salatalıklı Ev Yapımı Scrub

Yalnızca tek bir malzeme içeren bu pratik scrub tarifi, özellikle yaz aylarında cildinize taze bir görünüm kazanmak ve genişleyen gözenekleri sıkılaştırmak için vazgeçilmeziniz olabilir.

Malzemeler:

1 adet küçük boy salatalık

Hazırlanışı:

Salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyin. Rendelediğiniz salatalıkla yüzünüze 3-4 dakika yukarı yönlü dairesel hareketlerle masaj yapın ve ardından soğuk suyla durulayın. Salatalık scrubının haftada 2 ila 3 kez kullanılması uygun olacaktır.

  1. Limon, Yumurta ve Deniz Tuzuyla Scrub Tarifi

Limon suyu, ciltteki fazla yağı temizlemek ve cildi canlandırmak açısından mucizevi etkilere sahip bir malzemedir. Yumurta beyazı cilt sıkılaştırıcı bir etki gösterirken deniz tuzu yaptığı peeling etkisiyle ölü derilerden kurtulmaya yardımcı olur.

Malzemeler:

1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

1 yumurtanın beyazı

2 çay kaşığı deniz tuzu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri karıştırın ve cildinize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzü ılık suyla temizledikten sonra canlanması için biraz da soğuk su çarpın. Bu karışımı uyguladıktan sonra cildinizi mutlaka nemlendirin.

  1. Ceviz ve Balla Kolay Scrub

Ceviz cildi etkili biçimde soyar, ölü deriler ve fazla yağdan arındırırken bal cilde pürüzsüz ve yumuşak bir doku sağlar.

Malzemeler:

3 adet ceviz içi

1 çorba kaşığı organik bal

1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

Cevizleri havanda iyice dövün ya da blenderdan geçirin. Organik bal ve limon suyunu ekledikten sonra cildinize birkaç dakika boyunca fazla bastırmadan masaj yaparak uygulayın. Cildinizi ılık suyla iyice durulayın. Bu ev yapımı scrub tarifi haftada bir kez uygulanabilir.

  1. Yağlı Ciltler İçin Domatesli Scrub Tarifi

Domatesin damar büzüştürücü etkisi gözeneklerinizi sıkılaştırır. Domates aynı zamanda cildi temizlemeye de yardımcı olur.

Malzemeler:

1 orta boy domates

2 çay kaşığı şeker

Hazırlanışı:

Domatesin kabuklarını soyduktan rendeleyin. Domates rendesine şekeri ekleyin ve iyice karıştırın. Domatesli karışımı tüm yüzünüze ve boyun bölgesine masaj yaparak uyguladıktan sonra ılık suyla durulayın. Bu scrubı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

  1. Şekerli Cilt Scrubı

En kolay ev yapımı scrub tarifleri arasında yer alan bu karışım şekerin soyucu yapısı sayesinde cildinizi fazla yağdan etkili biçimde arındırır.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı toz şeker

1 çorba kaşığı organik bal

Hazırlanışı:

Bal ve şekeri karıştırdıktan sonra göz çevresi hariç tüm yüzünüze dairesel hareketlerle iyice yedirerek uygulayın. Maskeyi ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez uygulanabilecek bu tarifin en iyi etkiyi göstermesi için şekerin balın içinde erimemesi, tanecikler halinde kalması gereklidir.

  1. Şeker ve Limonlu Ev Yapımı Scrub

Şeker ve limonun arındırıcı etkisinin birleşimi cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olurken açık gözenekleri sıkılaştırır.

Malzemeler:

1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

2 çay kaşığı toz şeker

3-4 damla zeytinyağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri ufak bir kapta iyice karıştırın. Karışımı cildinize parmak uçlarınızla uygulayın ve birkaç dakika boyunca masaj yapın. Masajın ardından cildinizi ılık suyla durulayın. En yüksek faydayı görmek için bu scrubı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

  1. Ballı ve Bademli Arındırıcı Scrub

Bu tarif fazla yağı ciltten temizlemek, zarar görmüş cilt hücrelerini onarmak ve cildi serbest radikallerin verdiği zarardan korumak için birebirdir.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı dövülmüş badem

10 damla limon suyu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra tüm yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Karışımı cildinizde 5 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Karışımı hazırlarken bademleri tamamen toz haline getirmemeye, ufak tanecikler halinde bırakmaya özen gösterin. Bu tarif haftada 3 kez ya da günaşırı uygulanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.