xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yağlı Saç Bakımı İçin Tavsiyeler

0 1.325

Diğer saç tiplerine kıyasla daha sorunlu bir yapısı olan yağlı saçlar saçın sahibine sıkıntı verebilir, ama günümüzde kozmetik endüstrisinin geldiği nokta ve kaliteli doğal bakım ürünleri sayesinde bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür. Yağlı saçların bakımı konusunda bir araştırma yaparsanız sık yıkanmalarını ve seyrek yıkanmalarını tavsiye eden farklı görüşler olduğunu görürsünüz; bu durumda bir süre için her ikisini de deneyerek sizin için doğru olanın hangisi olduğunu tespit edebilirsiniz. Fakat işi bilen kişilerin çoğu saçları her gün yıkamanın zararlı olduğunu ifade ediyorlar.

Yağlı saçları olan insanların çoğu onlar sıklıkla yıkama ihtiyacı duyar; fakat felaket bir durum söz konusu değilse hiç değilse bir gün ara vermeniz daha doğru görünüyor.

Yağlı saç bakımı rutin olarak yapılması gereken bazı şeyleri gerektirebilir. Örneğin her yıkamadan sonra son durulama suyuna bir fincan elma sirkesi ekleyin; bir süre sonra saçlarınızın daha az yağlandığını fark edeceksiniz.

Sizde zaten normalden fazla olan sebum salgısını arttırmamak için sağlıksız beslenmekten, özellikle de çok baharatlı yiyeceklerden uzak durun.

Saçları yağdan arındırma özelliği olan saç maskeleri işinize yarayabilir. Saçlarınız bunlar olmadan da şekillenebiliyorsa saç şekillendirici ürünler kullanmasanız daha iyi olur; fakat ille de kullanacaksanız olabildiğince doğal içerikli ve anti alerjen ürünleri tercih edin.

Kükürtlü şampuanlar yağ ifrazatını dengeler; silikon, protein, yağ vb. lipit takviyeli ürünlerse saçınızı ağırlaştırıp durumu kötüleştirir.

Saç maskesinden şampuana ve saç kremine kadar kullandığınız her ürünün yağlı saçlara özgü olduğundan emin olun. Sert şampuanlar kullanmaktan ve saç derinize sert hareketlerle masaj yapmaktan kaçının.

Saç kreminizin kafa derinize temas etmemesine dikkat etmelisiniz, kremi sadece saç uçlarına sürün. Yağlı saçların yanı sıra saç diplerinde kaşıntı ve kepek oluşumu da varsa bir dermatologa görünmenizde fayda olabilir.

Yağlı saçların bakımı için organik şampuan çeşitlerini kullanmak daha uygundur. Bu tip şampuanlar kimyasal tuz içerenler kadar çok köpürmeyecektir, bu sizde saçların temizlenmediği hissini uyandırabilir ama temizlenir. Aynı sebeple bu şampuanlarla yıkandıktan sonra saç pek yumuşak olmaz, bu yüzden krem kullanmak gerekebilir.

Kimyasal içerikli bakım malzemelerinden ve stresten uzak durabildiğiniz oranda saçlarınızla ilgili sıkıntılarınız da azalır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.