xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yağmur: Kıyamet Çiçeği (2014)

0 956

Onur Aydın’ın yazıp yönettiği 2014 yapımı dram türünde bir film. Yaklaşık iki saat süren Yağmur: Kıyamet Çiçeği filminin başrollerini Engin Hepileri, Elena Viunova, Altan Erkekli ve Erkan Kolçak Köstendil paylaşıyor.

İçinde farklı hikayeler bulunan ve bunları sonunda birleştiren filmlerden. Birincisi Kazım Koyuncu: Kazım daha 20 yaşında üniversite öğrencisidir. Ailesi onun kaymakam olmasını beklemektedir. Odasında Che posteri olan idealist bir genç.  Bir gün “daha iyi eğitim için” bildiri dağıtırken gözaltına alınınca okuldan uzaklaştırılır. Kendine yeni bir hayat çizmeye karar verir ve köye gider. Aklında müzik yapmak vardır ve kaymakam olmak varken müzikle uğraşmayı tercih etmek ailesine anlatması pek kolay bir iş değildir.

Bir de Şenol’un hikayesi var: Şenol ikinci lig takımında oynayan yetenekli bir futbolcudur.  Bu yeteneği fark edilmiş ve Trabzonspor’a transfer olması an meselesidir. Arkadaşları onu  hayat kadını Elena’ya götürür. Şenol gördüğü bu hayat kadınına aşık olur ve arkadaş olmak ister. Elena’nın hikayesinin içine girdikçe ona olan aşkı artar ve içinden çıkılmaz bir hal alır.

Şenol’un abisi Ahmet var bir de: Trabzonspor amigolarından. 1996 Yılında Trabzonspor’la Fenerbahçe arasında geçen o meşhur mücadele. Mücadele öncesi Ahmet ne kadar uğraşsa da Fenerbahçe’nin Trabzon’a gelmesiyle şehirde magandalığı önleyemez. Ancak işin garibi magandalık yapanlar Trabzon’da tanınan isimler değildir. Neyse maç başlar ve Trabzonspor son anda şampiyonluğu kaçırır. Kaçan bu şampiyonluk Ahmet için bir trajedidir.

Yağmur: Kıyamet Çiçeği 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarıştı ve burada “Siyad En İyi Film” ödülüne layık görüldü.

Kazım Koyuncu iyi bir insandı, iyi bir müzisyendi. 2006 Yılında daha 33 yaşında kansere yenik düştü. Çernobil felaketinden sonra kanserden ölen Karadenizlilerden biriydi. Film başlarken önce Çernobil faciasını gösteriyor. Daha sonra Kazım Koyuncu filmin merkezine geliyor ve faciadan sonra kameralar karşısına geçip “ben çay içiyorum bir şey olmuyor siz de için” diyen bakanı yerden yere vuruyor.

İzlemeden önce filmi Kazım Koyuncu’nun hayatı olarak çekilmiş film zannederdim ama öyle değilmiş. Kazım’ın hikayesi filmdeki hikayelerden birisi ve tamamı da değil elbette. Hani sanki Kazım’ın ismi filmde kullanılmış gibi.

Neyse daha fazla ayrıntısına girmeyeyim, bu filmde Karadeniz bölgesini, Karadeniz insanını, çayı, Trabzonspor’u bulacaksınız. Ha, bir de kanser var tabi. Hoş değil ama Karadeniz’in bir gerçeği sonuçta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.