xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yaşanmış Telefon Dolandırıcılığı Hikayeleri – 2

0 1.019

Yaşanmış telefon dolandırıcılığı  hikayeleri hakkındaki 2. yazım bu, konu öyle geniş ki 1 – 2 yazı daha çıkarırım belki. Size yine insanları telefon aracılığıyla kandıran bu sahtekarların kullandıkları yöntemlerden söz edecek ve yaşanmış başka hikayeler anlatacağım. Bu konuda hepimiz, her zaman tetikte olmalıyız; zira telefon dolandırıcıları keşfedilen yöntemlerin yerine yenilerini bulacaklardır mutlaka. Şimdilik buna pek gerek yok gerçi, dön dolaş aynı hikayelerle kandırılıyor insanlar; bütün uyarılara ve haberlere rağmen.

Telefon Dolandırıcılarının Kullandığı Yöntemler

Dolandırıcı aradığı kişiye kendisini savcı olarak tanıtıp yürütülmekte olan bir operasyonda yakalanmak üzere olan teröristlerin, aranan kişinin bir yakınının kimlik bilgilerini kullandığın ve bilgileri kullanılan yakının hayatının tehlikede olduğunu söyler. Aranan kişi operasyon konusunda devletimizin hakimine\polisine\savcısına yardımcı olmalıdır. Hesaplar arası yapılacak işlemler için para lazımdır. Vatandaş polise ya da askere parayı yatıracaktır ve para sözde operasyonla sözde terör örgütü yakalandıktan sonra iade edilecektir.

Ödül Kazandınız

Ödül kazandınız numarası telefon dolandırıcılarının klasik yöntemlerinden birisi. Bu yöntemde telefonunuza yaptığınız alışverişlerden dolayı bilmem kaç para değerinde hediye kazandığınızı ve eğer hediyenizi üç gün içinde almazsanız iade olacağını yazar. Mesajın sonuna da bir telefon numarası ekler. Bu telefon numarasını arayıp sözde hediyenizi alırsınız. Bu konuda internette bir çok hikaye var. 1750 tl tutarında hediye derler ve bu hediyenin gönderilmesi için kargo, KDV ya da sigorta masraflarını alıcının ödemesi gerektiğini söylerler. Siz bu masrafı ödersiniz ve 1750 TL dedikleri hediye 5 lira değerinde saçma sapan şeylerdir.

Bulgaristan’dan Gelen Cevapsız Çağrı

+359 numaralı telefondan bir cevapsız çağrı gelir. Bu numara genelde erkeklere yapılır. Laf aramızda bu numaralardan ben de ayda yılda bir çağrı alırım ama daha bir kere aramadım. Aramadım çünkü bu konuda da o kadar çok hikaye duydum ki bu oltaya düşmemek için çok da zeki olmaya gerek yok. Zaten özellikle bu dolandırıcıların tuzaklarına insanlar nasıl düşüyor akıl alır gibi değil.

Bu telefondan bir hanım sizin telefonuna çağrıyı bırakıyor. Eğer oltaya düşüp de geri ararsanız Bulgaristan’da yaşadığını ve Türkiye’ye gelmek istediğini söylüyor. Arkadaş olmak hatta evlenmek istediğini de ekliyor.  Ancak sorun şudur ki hanım kızımızda kuruş para yoktur. Türkiye’ye gelmek için yol ve vize masrafları gerekmektedir. Bu paraları alıp aradıkları kişinin yanına gelecek, sevgili olacak, belki de evleneceklerdir.  Aranan kişi söylenen miktarda parayı gönderir. Ancak belli bir süre sonra paranın yetmediği biraz daha paraya ihtiyaç olduğu söylenir. Bu telefon dolandırıcılığı da aranan kişinin umudu kesilene kadar devam eder.

Bir gümrükte memur olarak çalışan bir arkadaşımın anlattığına göre bu dolandırıcılar ikna ettiği kişileri gümrüğe kadar çağırıyorlarmış. Tabii oraya gelene kadar uçaktı, vizeydi, bilmem neydi diye bir sürü paralarını alıp son olarak da gümrükte buluşacaklarını söylüyorlarmış. Gümrüğe gelip Bulgaristan’dan gelen sevgilisiyle(!) buluşacak vatandaş gümrükte beklerken son bir telefon geliyormuş; tam buluşmaya gelirken gümrükten geçilemediğini, bir pürüz çıktığını ve bunun için biraz daha paraya ihtiyaç olduğunu bildiren bir telefon. Bu para da gönderildikten sonra Bulgaristan’daki sevgiliden bir daha haber alınamıyormuş.

 Kredi Kartı Aidatını Geri Alabiliriz Numarası

Nedendir bilinmez benim telefonuma bu yöntemi kullanan dolandırıcılar da musallat oldu. Sanırım telefon numaram dolandırıcıların kolayca ulaşabilecekleri bir numara. Arayan kişiler kredi kartı aidatlarını geri alabileceklerini söylüyorlar. Bunu söyledikten sonra sizden kredi kartı bilgilerini istiyorlar. Siz de onlara güvenip kredi kartı bilgilerini verdiğinizde kartınızdan paralar çekiliyor.  Ben bu dolandırıcılara da inanmadım tabii. Çünkü kredi kartı aidatlarını ben zaten kendi imkanlarımla almayı başarmıştım. Burada bu işlemin nasıl yapıldığını da anlatmıştım zaten.

Bir sonraki yazıda dolandırıcıların ağına düşen bazı insan hikayelerini toplayacağım. Göreceksiniz ki dolandırıcıların tuzaklarına düşmemek için çok zeki olmak gerekmediği gibi, dolandırıcıların tuzaklarına düşen herkes için de düşük profilli insanlar diyemeyiz. Sanırım bu dolandırıcılara inanıp parasını kaptıran insanlar bir anlık basiret bağlanması yaşıyorlar. Ben başka türlü bir açıklama getiremiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.