xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yay Burcunun Uğurlu Taşları

0 3.025

22 Kasım – 21 Aralık arasında doğan kişiler Yay burcu mensubu olarak kabul ediliyor…diye yazdım ama tek bir tarih yok aslında, bazı yazılarda bu aralık 23 Kasım – 22 Aralık olarak da gösteriliyor, onu belirteyim. Ben bu yüzden tereddütte kalan insanlardanım mesela çünkü 22 Kasım’da doğdum ve bu tarih bazen Yay burcunun ilk günü, bazen de Akrep burcunun son günü olarak görülüyor. Ben Yay burcunda sayıyorum kendimi, hem birçok özellik tuttuğundan, hem de birkaç kişi bana bu burcun özelliklerini taşıdığımı söylediğinden. Neyse, konumuza gelelim; konumuz Yay burcunun uğurlu taşları.

Belki biliyorsunuzdur, insanlar her zaman burçlar ve değerli taşlar arasında bir bağlantı olduğunu düşünmüş, belirli taşların özelliklerinin belirli burçlar üzerinde yararlı etkileri olacağına inanmışlardır. Binkelam.com astroloji kategorisi için böyle bir çalışma başlatayım dedim, devamını da getiricem inşallah.

22 Kasım – 1 Aralık arasında doğmuş olanlar Merkür’ün etkisi altındadırlar: Cesur, mantıklı, bağımsızlığına düşkün kişilerdir. Uğurlu taşları ametist, akik, lacivert taşı (lapis lazuli), safir, kuvars, nefrit, kaplan gözü, şahin gözü (Kaplan gözü taşının bir türü) ve jasper’dır.

2 Aralık – 11 Aralık arasında doğmuş olanların başlıca özellikleri yaratıcı bir hayal gücüne sahip olmaları ve seyahate çıkmayı sevmeleridir. Ay tarafında etkilenen bu kişilerin uğurlu taşları turkuaz, akik, oniks, opal, kalsedon ve kalsedon ailesinden gelen krizoprastır.

12 Aralık – 21 Aralık arasında doğmuş olan Yay burcu kişileri Satürn tarafından yönetilirler. İnatçı, lüksü seven, yaşadıkları andan zevk almaya çalışan duyarlı kişilerdir. Uğurlu taşları lal taşı, zümrüt, topaz, zirkon, zebercet, safir, yakut ve zirkonun bir çeşidi olan jacinth taşıdır.

Yay burcunun uğurlu taşlarının özellikleri

Akik: Canlılık, iyimserlik ve keyif duygusu verir; negatif enerjiden korur, cesareti arttırır, erkeksi bir enerjisi olan bir taş olarak cinsel organlar ve cinsel güç açısından faydalıdır. İnsanların olumsuz davranışlarından fazlaca etkilenenlere iyi gelir. Akik yüzük takmak kişinin kendine güvenini arttırır. Kemik ve diş yapısının korunmasına, damarların kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Ametist: Çevresindeki olumsuz enerjileri olumlu enerjiye dönüştürür, kişinin takıntılı düşüncelerden kurtulmasına yardımcı olur, huzur verir, canlandırıcı etki yapar. Karar vermeyi kolaylaştırır. Migren ve diğer türdeki baş ağrılarına, uykusuzluğa, kalp rahatsızlıklarına, alerjiye iyi gelir. Karar verme yetisini arttırır.

Kaplan gözü: Kişiyi daha dayanıklı kılar, güç ve cesaret verir, endişeleri hafifletir, olayların daha net algılanmasına yardımcı olur. Astıma ve sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir, dalak ve pankreas üzerinde olumlu etkileri vardır. Kabus gören çocuklara iyi geldiğine inanılır.

yay burcunun uğurlu taşları

Turkuaz: Zihinsel stresi azaltır, nazardan korur, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirir, odaklanma yeteneğini arttırır. Kolye olarak kullanıldığında düşünceleri netleştirir, engellerin aşılmasına yardımcı olur. Yüksek tansiyona, astıma, migrene iyi gelir; çok fazla alkol kullanan insanlar üzerinde olumlu etkileri vardır.

Lal taşı: Vücudu güçlendirir ve canlandırır, zindelik vererek kişinin işlerini tamamlamasını kolaylaştırır, hayal gücünü ve hafızayı güçlendirir. Kadınlarda rahmin üstüne, erkeklerde kasıkların üstüne koyulmasının üreme gücünü arttırdığına inanılır. Bel ağrılarına ve adet sancılarına iyi gelir. Menopoz döneminde kullanılması tavsiye edilir.

Lacivert taşı (Lapis lazuli): Düşünceleri netleştirir, canlılık verir, kaygılı düşünceleri azaltır, zihin açıklığı verir, derin düşünme yeteneğini arttırır. Tansiyonu düzenler, küçük yaştaki çocukları solunum yolu hastalıklarına karşı güçlendirir. Kemiklerin kuvvetlenmesini sağlar. Her gün kullanılırsa etkisi azaldığından ara vererek kullanılması gerekir. Yaydığı enerjiyle hassas kişilerin başının dönmesine yol açabilir.

Kuvars: Yeni alındığında 1 gece topağa gömülmesi, ondan sonra kullanılması tavsiye edilir; böylece taş negatif enerjilerden arınır. Ayrıca kullanmaya başladıktan itibaren 2 hafta boyunca her gün suyla temizlenmesi tavsiye edilir. (Yine negatif enerjisini uzaklaştırmak amacıyla.)

Kuvars kristali veya kristal kuvars olarak da anılan bu taş enerjisine alışık olmayan birinde baş ağrısı yapabilir. Bu durumda taşı çıkarmak ve devamlı takmaya başlamak için enerjisine alışmayı beklemek gerekir. Tene temas ederek taşınırsa kişiyi başkalarının yaydığı negatif enerjiden korur. Zihinsel konsantrasyonu arttırır, kişiyi elektronik cihazların yaydığı radyasyondan korur. Beyin fonksiyonlarını uyaran bir taş olan kuvars tedavi edici özellikleri en fazla olan değerli taşlardan biridir.

Opal taşı: Bir süre derinliklerine bakılırsa göz rahatsızlıklarını ve stresi giderir, görme gücünü arttırır. Mali konularda şans getirir, yaratıcılığı ve özgüveni arttırır, ilham verir, cesareti arttırır. Eklem iltihaplarına, böbrek sorunlarına ve kan hastalıklarına iyi gelir. İş veya yer değişikliği, evlenme veya boşanma gibi değişim süreçlerine uyum sağlamayı kolaylaştırır.

Zirkon: Hakiki zirkonun fiyatı çok yüksektir. Sentetik olanlarıyla orijinal olanları arasındaki başlıca farklardan biri sentetik taşların iç yapısının orijinal taşlara göre çok berrak olmasıdır. Zirkon uykusuzluğa iyi gelir, zihin açıklığı verir ve kişinin duygusal dengesini korumasına yardım eder. Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

Safir taşı: Kişinin düşüncelerini düzene sokmasına yardımcı olur. Sezgi gücünü arttırır. Mavi safir taşının göz ve deri hastalıkları ile romatizma ve siyatik üzerinde olumlu etkileri vardır. Ayrıca öfke, endişe, kuruntu, telaş, dalgınlık, korku ve nefret gibi olumsuz duyguları giderip yerlerini huzur, memnuniyet, hoşgörü, sevgi gibi olumsuz duyguların almasını sağlar. Siyah safir öz güveni yükseltir, fiziksel hastalıklardan korur. Pembe safir özgüveni ve sorun çözme yeteneğini arttırır, aşk ve dostluk gibi duygular ilham eder. Beyaz safir algılama yeteneğini arttırır, kişinin bir konuya odaklanmasını kolaylaştırır. Sarı safir taşının bolluk, başarı, bilgelik ve yükselme şansı gibi olumlu şeylerin önünü açtığına inanılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.