xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yaz Ayları İçin Cilt Bakım Tavsiyeleri

0 864

Cildimizi ve saçlarımızı yıpratan faktörler mevsime göre değişir. Yaz için bu faktörleri sıcak hava, sıvı kaybı, terleme ve klimalı ortamlar olarak sıralayabiliriz. Cilt lekeleri sorunları da yazın artış kaydediyor. Yaz aylarında cilt bakımı konusunda özenli davranarak, cildi içten besleyip ayrıca kozmetik tedbirler alarak sezonu hasar görmeden geçirmek mümkün tabii. Fakat bunu sağlamak için istikrarlı bir cilt bakım programı uygulamak gerekiyor.

 

Bronzlaşmak teninize canlı, koyu bir renk verebilir ama bunu sağlamak için güneşin yüksek olduğu saatlerde ve yeterince korunmaksızın güneş altında kalmaktan göreceğiniz zararları göze almak istemezsiniz. Bilinçsiz ve korunmasız bir şekilde güneşlenmenin sonuçları sadece görünümle ilgili değil. Evet, cildiniz kuruyup matlaşır, saçlarınız kuruyarak sağlıksız bir görünüm alır, erken yaşlanma olayına maruz kalırsınız ama hepsi bu kadar değil. Güneş koruyucu ve güneş gözlüğü kullanmadan güneşte kalmak katarakta yol açabilir, sizi cilt kanserine yakalanmaya meyilli bir hale getirebilir. Bu yüzden bırakın tatile gittiğiniz, yüzdüğünüz, güneşlendiğiniz o kadar da belli olmayıversin; şahane bir şekilde bronzlaşmış olan teninizden dolayı alacağınız iltifatlar eksik kalsın. Bunun ağır bedelleri var zira.

Güneş alerjisi ve yanıkları, kaşıntılar ve mantar hastalıkları yaz sezonunda tavan yapıyor. Kendinizi bunlardan, cildinizde zamanından önce çizgiler ve kırışıklıklar oluşmasından ve cilt hastalıklarından korumak için yaz aylarında cilt bakımı konusunda büyük bir özen göstermeniz gerekiyor. 11.00-15.00 arasında güneş altında kalmamaya çalışın, kalacaksanız mutlaka gölgede olun, kaliteli bir güneşten koruyucu ürün kullanın ve onu 3-4 saatte bir tazeleyin. Güneşten sonra nemlendirici sürmeyi de unutmayın. Nemlendiriciyi cildiniz iyice kuruyken uygulayın. Özellikle büklümlü bölgelere (koltuk altı ve göğüs altı gibi) ıslakken nemlendirici uygulamak mantara yol açabilir.

Yazın ağır yemeklerden uzak durup kolayca sindirebileceğiniz yiyecekleri tercih etmeli, vücudunuz çok fazla su kaybedeceğinden bol su ve su içeren gıdalar tüketmelisiniz. Su tüketiminiz günde 8 bardaktan az olmamalı. Fırsat varken bol bol karpuz yiyin, karpuzun neredeyse tamamı sudur ve kaybettiğiniz suyu geri almanıza faydası olur. Sıcaklarda spora, hareketli olmaya ara vermemeli; havanın nispeten serin olduğu erken veya geç saatlerde en azından yürüyüş yapmalısınız. Güneş ışınlarını fena halde üstüne çeken koyu renkli kıyafetler yerine açık renkli olanlarını tercih edin.

Bu kategoride onarıcı cilt maskesi tarifleri konulu bir yazımız da var. Cilt bakımında vazelin faktörü ve gotik makyaj konulu yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.