Yengeç Burcunun Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yengeç burcu su grubuna dahildir ve Ay tarafından yönetilir.  Burcun üyelerinin çoğu aile insanı olma özelliğini taşır. Yengeç insanının kişiliği karmaşık olabilir ama derinliklerinde muhafazakar ve ev hayatını seven biri vardır. Evi onun kendini şarj ettiği kutsal alanıdır; içini sevdiği nesnelerle doldurur, güzel bir dekorasyon yapmaya çalışır. Evinin bakım ve onarımıyla da ilgilenir.

Kariyeriyle ne kadar meşgul olursa olsun, önceliği ev ve aile yaşantısıdır. Tanıdığı, alışık olduğu bir çevrede yaşamayı ve ilişkilerini beslemeyi sever. Her durumda, her koşulda güvenilebilecek bir insandır. Esnek bir yapısı olduğu için farklı durum ve şartlara uyum sağlayabilir. Sadık bir insandır ve duyguları incitilmediği, kötü bir ilişki içinde olmadığı sürece öyle kalmaya eğilimlidir.

Bazen iyi, bazen de kötü sonuçları olan belirgin bir hassasiyet Yengeç burcunun özellikleri arasında ilk sıralarda yer alır. Yengeçler kişiliklerinde birçok çelişki bulunan, anlaşılması zor insanlardır. Balık burcu insanları hislerinin derinliğiyle tanınır, Yengeçler bu konuda onlardan hemen sonra gelirler. Öngörülemeyen bir kırılganlığa sahiptirler. Bazen son derecede dinamik ve güçlü, bazen duygusal açıdan aşırı bağımlı olabilirler.

Yengecin karmaşık, anlaşılması çok zor bir duygusallığı vardır ve bu bazen çevresindeki insanları zorlayabilir. Muhatabı ne dediğini, ne yaptığını, neyin yanlış olduğunu anlamadan birden ona kapılarını kapatabilir.

Yengeç burcunda doğan biri evinin ve sevdiklerinin konforuna büyük önem verir. Ruh halinin hayatı ve kararları üzerinde çok büyük etkisi vardır. Belirgin olmayan sebeplerle sinirlenip bunalan biridir; çünkü ruh hali, ayın konumlarının değişmesi gibi sıklıkla değişir. Çok ön planda olmayan, hemen göze batmayan bir hırsa sahiptir. Bu yüzden, olumlu özellikleri arasında sayılan yaratıcılığından bazen anti – pratik veya fazla hırslı fikirler çıkabilir.

Yengeç burcu insanları sevgi dolu, mükemmel anne – babalar olurlar. Kararlarında mantıktan çok sezgileri ön plandadır. Kolay incinirler. Kabuklarına kapanma eğilimlerinin sebebi bu olabilir, bunu başkaları tarafından incitilmekten kaçınmak için de yaparlar.

İnsanlara yardımcı olmayı, özellikle duygusal destek sunmayı severler. Fakat huysuz zamanlarında kayıtsız davranabilirler. İdeal birer arkadaştırlar. Arkadaşlarına zaman ayırır, onları dinler, sırlarını saklar, ihtiyaç varsa günün hangi saati olduğuna bakmaksızın yanlarında olup destek verirler. Kendilerine acımaya meyillidirler. Güçlü ve derin hisleri bazen kendi bünyelerine yıkıcı zararlar vermelerine yol açabilir.

Yengeç Burcunun Olumlu Özellikleri

* Sadakat: Yengeç burcu kişileri, onları sadık olmamaya iten çok belirgin bir sebep olmadığı sürece sadıktırlar.

* Sevecenlik ve koruyuculuk: Sevdiklerine ve yakınlarına karşı şefkatli, koruyan ve kollayan kişilerdir. Üstelik çoğu zaman bunun karşılığında bir şey beklemezler. Yardımseverlikleri tanımadıkları insanları da kapsar.

* Duygusallık: Yengeçler bazen uzak ve buz gibi soğuk görünebilirler. Ama büyük kısmı duygusal ve empati kurabilen insanlardır. Başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlıdırlar.

* Yaratıcılık: Parlak fikirler üretme yetenekleri vardır.

* Güvenilirlik: Yengeç burcu insanları hayatın her alanında, iyi günde ve kötü günde güvenebileceğiniz kişilerdir.

* Sempati: Yengeçler çoğu zaman sıcakkanlı insanlardır.

Yengeç Burcunun Olumsuz Özellikleri

* Karamsarlık: Başarısızlık bir Yengeci çok kötü etkileyebilir, her şeyi bırakmak, her şeye boş vermek istemesine yol açabilir. Yengeçler geçmişe takılmaya da meyillidirler.

* Sorunlarla yüzleşmekten kaçınma eğilimi: Yengeçler bir sorunla karşı karşıya kaldıkları zaman kendi kabuklarına çekilme eğilimindedirler. O kabuğun içine girmek ve evrenden yeni bir mesaj gelene kadar çıkmamak isterler.

* Duygu durumu değişikliği, huysuzluk: Yengeç burcunda doğan kişilerin ruh hali dalgalıdır, sıklıkla değişir.

* Kuşkuculuk: Ortada bunu gerektiren bir durum olmasa bile insanlardan, onların niyetinden şüphe edebilirler. Bu özellikleri biraz da güçlü sezgileriyle ilgilidir. Genellikle gözlemlerinde yanılmazlar. Fakat bu yönlerinin olumsuz etkisi de vardır, sürekli kuşku ve güvensizlik içinde yaşamak yorucudur.

* Aşırı duygusallık, fazla hassasiyet: Yengeç burcu insanları en küçük bir şeyden incinebilirler. Ayrıca hayali acı ve gerilimler de yaşarlar. Bu karakterlerinin karamsar yönüyle de ilgilidir, negatif sonuçlar beklemeye yatkındırlar.

Bir Yengeç burcu kişisi yapılması gerekenleri yapmak için gereken azim ve güce sahiptir. Kendi kendine yetebilen biridir, maddi ve fiziksel şeyler için başkalarına bağımlı olmak durumunda değildir. Fakat duygusal destek ve teşvik için başkalarına ihtiyaç duyar.

Bu açıdan bakınca hem bağımlı, hem bağımsızdır. İnsanları sever ve onların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak şekilde davranır; böylece kendi de iyi hisseder. Başkalarının sorunlarını dinler ve onlara yardımcı olur, ama kendi derin duygularını nadiren paylaşır.

Güvendiği ve hayat boyu kaldığı birkaç arkadaşı vardır, belki ancak onlara biraz açılabilir. Böyle olması biraz da işine gelir, çünkü oturmuş bir dostluğu yürütmek yeni insanlara güvenmekten daha kolaydır.

Yengeçlerin ilişkileri sadakat, romantizm ve özveri üzerine kuruludur. Güçlü, istikrarlı, kaliteli ilişkiler kurmak isterler. Uyum ve huzur onlar için çok önemlidir. Herhangi bir çatışma ciddi sıkıntılar yaşamalarına yol açabilir. Değişimden hoşlanmazlar fakat tembel değildirler, yapılması gerekenleri yapacak yetenek ve güce sahiptirler.

Bir Yengeç insanını kandırmak kolay değildir, zira o gerçekten güçlü sezgilere sahiptir. Bu burçtan birçok medyum çıkmıştır. Mükemmel bir hafızası olan Yengeç burcu kişisi insanları çok iyi okur ve tespitleri çok zaman isabetlidir.

Bir Yengecin öfke patlaması yaşaması nadir görülen bir şeydir, fakat bu gerçekleştiği zaman dikkatli olmak gerekir. Zira Yengeçler kızgınlıklarını uzun süre içlerinde tutmak eğilimindedirler. Duygusal gelgitleri, depresyona ve karamsarlığa eğilimli oluşları yüzünden stresten kaynaklanan rahatsızlıklara kolayca yakalanabilirler. Beslenmelerine dikkat etmeleri gerekir, zira gastrit, mide yanması vb. sorunlara da yatkındırlar.

Yengeç Burcu Ve İş Hayatı

Utangaçlık ve güvensizlik gibi duygusal sorunlarını çözmüş olması şartıyla Yengecin güçlü bir karakteri ve büyük bir azmi vardır. Sezgileri güçlü, gözlem gücü yüksektir, yaratıcı bir zihne sahiptir; mükemmel bir iş adamı ve yatırımcıdır. Gelecekteki eğilimler hakkında isabetli tespitler yapabilir.

Paraya ve finansal refaha çok önem veren ve bu konularda dikkatli biridir. Nereye yatırım yapacağını iyi bilir. Enerjisini doğru odaklar ve kendisine köstek olan duygularını kontrol edebilirse mali hedeflerine ulaşmakta zorlanmaz. Finans, bankacılık, satış alanlarında başarılı olabilir.

Bazı Yengeçler parayı harcamakta kontrolsüz olabilirler. Yaptıkları işe karşı duyarlıdırlar, büyük bir gayretle çalışırlar. İşlerine fazla karışılmazsa daha iyi performans gösterirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yengeç Burcunun Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin