xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yeni Başlayanlar İçin Yatırım Tavsiyeleri

0 1.050

Site sahibinin isteği üzerine daha çok yeni başlayanlar için, ama aslında bir süredir zaten yatırım yapmakta olanlara da faydası olacağını umduğum  yatırım tavsiyeleri konulu bir makale hazırladım. Borsa, bitcoin, emtiaların ons ve gram olarak durumu gibi konularda videolar eklediğim, ismini şimdilik Murat 5635 olarak tutmakla beraber zaman içinde değiştirmeyi düşündüğüm YouTube hesabım da ilginizi çekebilir.

Yatırım Tavsiyeleri 

Yatırım yapmak ülkemizde çok farklı şekilde algılanmaktadır. Trade;  yani al sat yapan da, alıp hiç satmayan da, birikimini çok verimli değerlendiren de, verimsiz şekilde eriten de yatırımcı olarak tanımlar kendini.

Oysa kelime anlamı oldukça açık.  Yatırım , uzun vadeli  ve uzun soluklu bir iştir. Bir ürünü sabah alıp akşam satmaya çalışan kişiye yatırımcı denmez, trader denir.  Amaçları çok farklıdır.  Trader sürekli piyasa hareketlerini yakalamaya çalışır, günlük işlemlerle kâr elde etme peşinde koşar, yaptığı profesyonel bir iştir ve  tek bir hatası daha önce yaptığı 10 doğru işlemi boşa çıkarabilir. Yatırımcı ise birikimlerini enflasyon ortamından korumak için belirli ürünleri alarak elinde tutan ve çalışma hayatında kazandığı gelirleri bu birikime ekleyerek elde etmeyi umduğu kazancı amacına uygun şekilde değerlendirmek isteyen kişidir.  Ne olabilir bu amaç; ev almak, araba sahibi olmak, çocuğunun geleceğini sağlama almak vb. Kişiye göre çeşitlendirebiliriz.

Ama piyasanın büyüsü o kadar etkilidir bir müddet sonra herkes trader olma hevesine girer, al sat yaparak birikimini daha çok ve çabuk arttırabileceği düşüncesi empoze edilir ve bu dalgalı denizde maalesef ki  birikimin bir bölümünü eritilir. Kişi daha sonra hesap yaptığında bu işe ilk başladığında örnek olarak elinde 100 gram altını  varken yaptığı hatalı alım satımlardan sonra bunun 80 grama indiğini fark eder ve tekrar yatırımcı olmaya karar verir.

O zaman ilk uyarımız  şu olacak: Teknik bilginiz ve piyasa tecrübeniz yoksa trader olma hevesine kesinlikle kapılmayın.

Peki  birikimleri doğru değerlendirip hem fırsatları yakalamak,  hem de maksimum gelir elde etmek için neler yapabiliriz?

Portföy yönetimi önemlidir, öncelikle bunu doğru bir şekilde yapmalıyız. Bir yatırım sepeti oluşturma prensibini  benimseyerek, piyasanın risklerini iyi analiz ederek  paramızın büyük bölümünü  riski düşük ürünlere, daha az bir kısmını da daha riskli yüksek ürünlere yatırmalıyız. Asla tek bir yatırım ürününe bağımlı kalmamalı,  yatırımı uzun vadeli, en az 1 yıl ve üstü olarak planlamalıyız.  Beklentimizi çok yüksek tutmadan ilk amacımızın  sermayemizi  hiç eritmemek, sonra ki amacımız enflasyon üstünde reel getiri ve daha sonrasında edebileceğimiz kadar kâr etmek olarak planlamalıyız.

İlk amaç kaybetmemek olmalıdır.  İlk amacı kazanmak olanlar sabırsız davranır ve daima kaybederler.  Buradan anlaşılacağı gibi diğer önemli konu sabırdır,  piyasanın dalgalanmalarından etkilenmeden,  panik işlemler yapmadan yatırımını sabırla elinde tutmaktır.

Yatırım sepetinin neler içerebileceğine gelince:  Ülkemiz şartlarında  gram altın en risksiz ürün olarak öne çıkıyor, tarihsel sürece baktığımızda enflasyondan korunmak için en iyi seçenek olarak  duruyor.  O zaman sepetimizin %30 luk bölümünü gram altına ayırıp geri kalan %70 lik bölümünü gümüş, döviz, ve bir kısım da olsa borsa olarak bölebiliriz.

Günlük, haftalık al sat işlemleri yerine trend takibi yaparak,  yapamıyorsak bu konuda iyi olduğuna güvendiğimiz kişileri takip ederek, trend devam ederken satmadan beklemek; trend sona erdiğinde ise satıp daha sonra satış fiyatının altında yapılacak alımlarla eldeki ürünün miktarını arttırarak uzun vadeye devam etmek en iyi yoldur, yani  trader – yatırımcı karışımı bir yol benimsemek en iyisidir.

Son uyarımız da şu olsun: Kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle bir ürüne büyük yatırımlar yapmayın. Bu ürün çok artacak, 10 kat yükselecek gibi söylemler duyduğunuzda bilin ki o ürün zaten artmıştır ve artık son alıcılar toplanmak istenmektedir. Piyasada özellikle  borsa ürünlerinde hiç bir malın son alıcısı olmamaya özen gösterin, çok primlenmiş aşırı fiyatlanmış ürünlere değil piyasaya göre değerini bulmamış ürünlere yatırım yapmak hem risk, hem getiri açısından daha verimli olacaktır.

Kademe ve piramit alım satım hakkındaki çalışmam da sizin için faydalı olabilir. Ayrıca yatırım fikirleri ve piyasa hakkında bilgiler  içeren Twitter hesabım da ilginizi çekebilir.

Yatırımlarınızın bereketli, kararlarınızın isabetli olması dileğiyle..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.