xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yepyeni ve Doğal Bir Saç Yıkama Akımı: No Poo

0 1.668

Bizimki de dâhil olmak üzere pek çok sitede saç nasıl yıkanır, doğru şampuan seçimi nasıl yapılır gibi saç yıkama konusunda yazılar okumuşsunuzdur. Ancak bu yazımızda size tüm bunlardan farklı bir yöntem olan ve tüm dünyada giderek yaygınlaşan no poo yani şampuansız saç yıkama akımından bahsedeceğiz.

 

No poo’nun mantığı saç yıkamak için doğal olmayan hiçbir malzeme kullanmamaya dayanıyor. Bu yöntem uygulanırken şampuan, saç kremi veya saç maskesi gibi kozmetik ürünleri saça kesinlikle değdirilmiyor. Bunun nedeni ise saçımızı temizlediğini, yumuşattığını hatta bakım yaptığını sandığımız bu ürünlerin en doğal veya organik olanlarının bile saça zarar veren kimyasallar içermesi. Nispeten yüksek fiyatlı olan ve içeriğinde doğal yağlar veya vitaminler gibi ek maddeler içeren şampuan ve saç kremleri bile saç yıkama sırasında saçın dibindeki doğal ve sağlıklı yağları silip süpürüyor, saçın yapısını tamamen bozuyorlar. Aktarlardan ya da butik marketlerden alınabilen doğal şampuanlar ise içeriklerinde birkaç bitkisel ve faydalı madde içermekle birlikte kimyasal olarak diğerlerine nazaran pek farklı değiller. Üstelik kozmetik gibi büyük bir endüstrinin sürekli kullanım olmadan ayakta kalamayacağını hesaba katarsak bu tarz ürünlerin saçların başta temiz ve canlı görünüp bir iki gün içinde yağlı, ağır ve matlaşmış bir hale gelmelerine katkıda bulunduğunu bile varsayabiliriz.

No Poo Nedir?

No poo yönteminin uygulamasında tüm şampuanlar, saç kremleri ve bakım ürünleri ortadan kaldırılarak yerlerine tamamen doğal ürünler olan karbonat ve elma sirkesi konuluyor. Üstelik yöntemi deneyenler kısa bir alışma döneminden sonra bu iki ürünle yapılan uygulamanın saçları muhteşem biçimde temizleyip yumuşattığını, yağlanma ve kirlenme süresini ise oldukça uzattığını söylüyorlar. No poo’nun düzenli ve doğru uygulanması sonucunda kimyasal içerikli kozmetik ürünlerin saçta ve saç derisinde yarattığı dökülme,kaşıntı, aşırı kuruma veya yağlanma gibi sorunların ortadan kalktığını söyleyenler bile var. Gelelim bu mucize yöntemin nasıl uygulandığına;

no poo - 2

No poo nasıl uygulanır?

No poo; uygulanması oldukça kolay görünen bir yöntem. Ancak yine de saç tipinize ve saçınızın ihtiyaçlarınıza tam olarak uyacak oran ve zamanlamayı tutturmak için biraz zaman harcamanız gerekiyor. İşlem esas olarak 2 adımda uygulanıyor;

1. Şampuan yerine karbonat: Bir su bardağı suya 1 yemek kaşığı (yaklaşık 2 paket) toz karbonatı ekleyip karıştırın. Ardından bu suyu saçınızın her yerine masaj yaparak iyice yayın. Saç yıkama sırasında karbonatlı su karışımı şampuan gibi köpürmeyeceğinden saçınızın tümüne uyguladığınızdan emin olun. 1-2 dakika beklettikten sonra ılık suyla iyice durulayın.

2. Saç kremi yerine elma sirkesi: Karbonatlı suyu akıttıktan sonra saçınızdaki fazla suyu bir havlu yardımıyla alın. Yine 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesini karıştırıp saçınızın diplerine sürmeden boy ve uçlarına yedirin. Bu karışımı da saçınızda birkaç dakika beklettikten sonra soğuğa yakın ılık suyla iyice durulayın. İşte bu kadar!
no-poo-1

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle karbonatın ve elma sirkesinin yukarıda belirttiğimiz oranları normal saç tipleri için belirlenmiştir. İlk birkaç uygulamanızda bu oranı izledikten sonra eğer saçlarınız yağlı yapıdaysa karbonatı, kuru yapıdaysa elma sirkesini bir miktar daha arttırarak kendiniz için en uygun ölçüyü bulabilirsiniz. No poo alıştığımız saç yıkama uygulamasından oldukça farklı olduğu için ilk başta saçlarınızın tam temizlenmediği gibi yanlış bir fikre kapılabilirsiniz. Ancak uygulamayı bir süre düzenli olarak yaparsanız saçlarınızın eskisine göre çok daha temiz ve hafif hissettirdiğini, yağlanma süresinin ise iyiden iyiye uzadığını göreceksiniz.

Her yıkamada bir bardak suyla karışımları hazırlamak çok pratik olmadığından kendinize uygun ölçüyü bulduğunuzda boş şampuan ya da saç kremi şişelerinin içine birkaç bardak su ve gerekli malzemeleri koyarak da no poo uygulaması yapabilirsiniz. Sıvı sabunlarda kullanılan basınçlı kapaklar da bu iş için uygun olacaktır. Ancak eğer böyle bir kullanım yoluna gidecekseniz, bekleyen karbonat ve sirke zamanla şişenin dibine çökebileceğinden her kullanım öncesi şişeleri çalkalamayı unutmamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.