xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yılbaşı Hediyesi Seçmenin Püf Noktaları

0 2.053

Hepimiz doğum günleri, yıldönümleri ve yılbaşı gibi özel zamanlarda sevdiklerimize hediyeler almaktan hoşlanırız. Hediye vermek toplumumuzda oldukça yaygın hale gelmiş ve herhangi bir güne ya da özel bir duruma bağlı olmadan, yalnızca içten geldiği için rastgele zamanlarda da yerine getirilebilen bir gelenektir. Ancak hediye seçmek zaman zaman oldukça zor bir hal alabilir. Yılbaşı hediyesi seçerken hediye alacağınız kişinin yaşı, mesleği, zevkleri, size yakınlık derecesi ve kendi bütçeniz gibi pek çok faktör tarafından kısıtlanırsınız.

İşte sevdikleriniz için yılbaşı hediyeleri düşünürken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta;

1. İşe yarayıp yaramayacağını bilmiyorsanız dekoratif ürünlerden kaçının. Eğer hediye alacağınız kişi sürekli iletişimde olduğunuz bir aile üyesi ya da çok yakın bir dostunuz değilse hediye seçimi yaparken özellikle büyük boyutlu dekoratif objelerden kaçınmalısınız.

Eğer satın aldığınız hediye kişinin dekorasyon zevkine ve ev düzenine uymuyorsa yalnızca kendi içinizi rahatlatmış olursunuz. Üstelik bu kişi hediyenizi beğense bile evinde onu koyabileceği herhangi bir yer olmayabilir, ya da evde küçük çocuklar bulunması gibi nedenlerle hediyeyi sergileme imkan bulamayabilir.

Bunun yerine daha pratik ve çeşitli şartlardan mümkün olduğunca az etkilenen zamansız hediyeler seçmeye çalışmanız yerinde olacaktır.

2. Büyük ev aletleri hediye etmeyin. Evinizde kullandığınız ve çok memnun kaldığınız kaliteli kahve makinesinden çok sevdiğiniz bir arkadaşınızda da bulunmasını isteyebilirsiniz, ancak düşünceniz kesinlikle iyi niyetli olsa da maalesef ev aletleri, eğer ilgili kişi özellikle onlardan birine ihtiyaç duyduğunu ve satın almak istediğini bizzat dile getirmediyse, iyi birer yılbaşı hediyesi seçeneği değillerdir.

Bu tarz hediyeler kişinin ihtiyacını tam olarak karşılamayabilir, işine yaramayabilir ya da evinde hediyeyi kullanacak alan veya imkanlar kısıtlı olabilir. Üstelik eğer hediyeniz fazla yüksek fiyatlıysa sevdiklerinizi size benzer değerde bir hediye alma gerekliliğinin baskısıyla karşı karşıya bırakabilirsiniz.

3. Hediye çeki satın alırken iyice düşünün. Hediye çekleri her ne kadar kişilere hediyelerini kendileri seçme olanak ve özgürlüğünü tanısa da kimi zaman can sıkıcı durumlara da neden olabilirler. Bu nedenle yılbaşı hediye çeki satın alırken seçtiğiniz mağaza, restoran ya da kurumu iyice düşünmeli ve çekin mümkün olduğunca geniş kapsamlı olmasına özen göstermelisiniz.

Aldığınız çek kişinin ihtiyacı olmayan bir ürüne ya da kişinin normalde gitmeyi ya da alışveriş yapmayı tercih edemeyeceği veya bütçe olarak kaldıramayacağı bir restoran ya da dükkana ait olmamalıdır.

yilbasi-hediyesi-secerken

4. Sevdiklerinize hediye tercihlerini sormaktan çekinmeyin. Etrafınızda yeni evlenen, bebek sahibi olan, çocukları okula başlayan ya da tatile çıkma planı olan kişiler varsa onlara yılbaşı hediyesi olarak ne gibi şeyler tercih ettiklerini rahatça sorabilirsiniz.

Ortada böyle bir durum olmasa bile hediye alacağınız kişinin neye ihtiyacı olduğuna ya da zevklerine dair kesin bilgilere sahip değilseniz fikirlerini almak yapabileceğiniz en doğru şeydir. Hediyenin sürprizinin bir parça kaçması her şartta insanlara ihtiyaç duymadıkları ya da çeşitli sebeplerle kullanamayacakları şeyler hediye etmekten daha iyidir.

5. Az sayıda ancak kaliteli hediyeler alın. Tanıdığınız herkese adet yerini bulsun diye ufak tefek hediyeler satın almaktansa yakın çevrenizdeki kişilere gerçekten değerli yılbaşı hediyeleri alıp, diğer tanıdıklarınıza kendi ellerinizle hatıra olarak saklayabilecekleri küçük kutlama kartları hazırlayabilirsiniz.

Çok sayıda kişiye hediye almaya çalışmak bütçenizi zorlar ve alacağınız hediyelerin kalitesini düşünür. Üstelik bütçeniz buna müsaitse bile kısıtlı zamanda pek çok insan için en ideal yılbaşı hediyelerini seçmek zorlayıcı olabilir.

6. Eksiklere odaklanın. Sevdiklerinizi iyi dinleyin ve konuşmalarından son zamanlarda evlerinde nelerin eksik olduğunu, nelere ihtiyaç duyduklarını öğrenmeye çalışın. Bu tarz ipuçları insanlara gerçekten bir eksiklerini giderecek ve severek kullanacakları doğru yılbaşı hediyeleri almanıza olanak sağlar.

Aynı şekilde insanların severek kullandıkları, ancak artık eskiyen ürünlerin aynılarını ya da benzerlerini de satın alabilirsiniz. Emin olun hem sevdikleri şeylere dikkat edip özen göstermeniz çok hoşlarına gidecektir.

7. El yapımı hediyeler vermeyi düşünün. Eğer iyi yemek pişirebiliyor, pasta yapabiliyor, takı tasarımıyla ilgileniyor ya da çok güzel kazaklar örüyorsanız bu yeteneklerinizi sevdiklerinizi mutlu etmek için kullanmayı düşünün.

Bir arkadaşınıza kendi ördüğünüz bir atkı bere takımı hediye etmek ya da annenize kendi mutfağınızda hazırladığınız mis kokulu küçük keklerle dolu bir sepet götürmek harika bir fikir olabilir. El yapımı hediyeler de en az parayla satın alınanlar kadar değerlidir ve sevdiklerinizin sizin el emeğinizin ürünü olan hatırları kullanmasına ve saklamasına olanak tanırlar.

8. Emeğinizi hediye edin. Eğe bütçeniz yeni yıl hediyesi almaya uygun değilse ya da doğru hediyeyi bir türlü bulamıyorsanız akrabalarınıza ve yakın arkadaşlarınıza hediye olarak emeğinizi teklif edebilirsiniz. Anneannenizin evinde şöyle köşe bucak bir temizliğe girişmek, eşinize ya da arkadaşınıza dört başı mamur bir yemek masası hazırlamak, yakın bir arkadaşınızın ödevine ya da yetiştirmek için sabahlara kadar çalıştığı projesine yardımcı olmak, yakından tanıdığınız ve baş başa zaman geçirmekte zorlandıklarını bildiğiniz bir çiftin çocuklarına bir gece bakmayı teklif etmek akla ilk gelen örneklerden.

9. Masraf yaratan hediyeler almaktan kaçının. Aldığınız hediyenin sevdiklerinize fazladan masraf çıkaran bir hediye olmamasına dikkat edin. Sevdiğiniz bir kız arkadaşınıza çok sevdiği pastaları yapmayı öğrenebileceği bir kurs çeki satın almak iyi bir fikir olabilir, ancak arkadaşınızın kurs için gerekli malzemeleri satın alacak durumu ya da kursa düzenli olarak katılacak vakti yoksa istemeden üzülmesine neden olabilirsiniz.

10. Olumsuz mesajlar içeren hediyelerden kaçının. Eğer bir arkadaşınız haftalardır fazla kilolarından şikayet ediyorsa ona yılbaşı hediyesi olarak spor salonu üyeliği satın almak iyi bir fikir olabilir. Ancak aynı hediyeyi sizin kilolu bulduğunuz, ancak bu konuda kendi endişesini dile getirmemiş bir arkadaşınıza verirseniz dostluğunuzu kaybetme riskiyle bile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aynı şey belirli problemler için üretilmiş cilt bakımı ürünleri için de geçerlidir. Eğer hediye olarak kozmetik malzemeleri satın alacaksanız bunların genel kullanıma uygun olduğuna ve hediye vereceğiniz kişinin rahatsız olabileceği bir problemini vurgulamamasına özen göstermelisiniz, tabii bu kişi belli bir ürünü denemek istediğini ya da cilt problemleri için belli özelliklere sahip bir ürün aradığını özellikle belirtmediyse.

Bunlara dikkat!

– Çocuklara hediye alırken çok iyi düşünün ve mutlaka ebeveynlerine danışın. Bir çocuğa normal şartlarda ebeveynlerinin ona satın alamayacağı bir oyuncağı hediye etmek, ya da cep telefonu kullanmasına henüz izin verilmeyen bir miniğe telefon almak aile içinde büyük sıkıntılara neden olabilir.

Bunun yanında çocuğa yılbaşı hediyesi alırken onun karakterini de mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir. Hepimizin bildiği üzere erkek çocuklarının mavi, kız çocuklarının pembe renkle çevrelendiği klasik anlayış günümüzde adım adım yıkılıyor, bu nedenle de çocuk ve bebekler için hediye seçerken onların zevklerini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

– Eğer yılbaşı hediyesi olarak bir restoran çeki ya da herhangi bir gıda maddesi tercih edecekseniz bu hediyeleri sağlık sorunları olan kişilere vermediğinizden emin olun. İnsanların çeşitli yiyeceklere alerjileri olabileceği gibi sağlık durumları nedeniyle belli bir beslenme programını tercih etmek zorunda da olabilirler.

– Aldığınız hediyelerin yanına değişim fişleri ekletmeyi unutmayın, özellikle de giyim eşyası hediye edecekseniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.