xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yıldızlararası (Interstellar) 2014

0 1.508

Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın yönettiği ve ismi Türkçe’ye Yıldırlararası olarak çevrilen İnterstellar (2014), başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway ve  Jessica Chastain oynadığı 2014 ABD yapımı bilim kurgu, drama türünde bir film. Filmin senaryosunu Christopher Nolan’ın kardeşi Jonathan Nolan, yine ünlü yönetmen Steven Spielberg’in çekmesi için 2008 yılında yazmış ancak Spielberg başka projelerle çakışmalar yaşadığı için projede yer almayınca filmin yönetmen koltuğuna abisi Christopher Nolan oturmuş ve senaryoda da bazı değişiklikler yapmış.

Yakın bir gelecekte, insanlık tahıl ürünlerine ölümcül zarar veren bir küften dolayı tarım toplumu seviyesine kadar gerilemiştir. Eski bir NASA pilotu olan Cooper ailesiyle beraber kendi halinde bir çiftçidir.  Cooper’ın küçük kızı Murph, odasında kendisiyle iletişim kuran hayaletler olduğuna inanmaktadır. Bir bilim adamı olan Cooper tabii ki bunu ciddiye almayacaktır. İlk başta hayalet diye bir şey olmadığı konusunda kızını ikna etmeye çalışsa da kızına “hayalet” tarafından gelen mesajın bir koordinat olduğunu fark ederler. Bu koordinat onları NASA’nın gizli bir üssüne götürür. Burada John Brand adında bir profesör ve çalışma arkadaşları Cooper’ı karşılar. Profesör Brand “Onlar” diye adlandırdığı uzaylı bir zekanın Satürn civarında bir solucan deliği açtığını, bu durumun yaşanabilecek yeni bir gezegen olabileceğinden yana umut verici olduğunu söyler. Nasa’daki Lazarus görevleri tarafından dev kara delik Gargantua’nın yörüngesinde üstünde yaşanması muhtemel üç gezegen tanımlanmıştır. Bunlar isimlerini kendilerini keşif için giden astronotlardan alan Edmund, Miller ve Mann gezegenleridir. Cooper Endurance adlı uzay aracının pilotluğunu yapacaktır ve arkadaşlarıyla birlikte görevi bu üç gezegenden hangisinin yaşanabilir olduğunu araştırmaktır. Buna göre insan ırkı yaşanabilir gezegende koloniler kurarak yaşayacaklardır.

2 saat 49 dakika süren film salt eğlence amacıyla gidenler için gayet uzun ve biraz sıkıcı gelebilir. Çünkü filmde hem bilim hem de biraz felsefe karışmış. Hele filmin son 20 dakikası bilim dünyasında da tartışmalara sebep oluyor. Tabi burada filmin sonunu anlatıp izlemeyen seyircinin tadını kaçırmayacağız.

İnterstellar için Nolan’ın çıkardığı en iyi işlerden biri diyebiliriz. Filmde sadece bilim kurgu değil Cooper’ın görev için bırakmak zorunda kaldığı ailesi, özellikle de küçük kızı ile yaşadığı dram da var. Kara delik var, konuşan akıllı robot var, heyecan var, zamanın izafiliği var uzay var, bilim var. Filmde verilen bilgiler bilim adamları tarafından gayet gerçekçi bulunmuş.  Einstein’in İzafiyet Teorisi ve uzay zaman eğriliğini en iyi anlatan film olduğu da söyleniyor. Yani bir bilim kurgu filminde olması gereken birçok şey bu filmde var. Filmin İMDB puanı 8,7 ve daha fazlasını da hak eden bir film.

IMDB linki:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.