xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yılın Modası Shag Saç Modelleri

0 2.519

Bakımı ve şekil vermesi kolay, biraz da vahşi görünümlü saç modelleri hoşunuza mı gidiyor? O halde tam da bu özelliklere sahip olan shag saç modelleri ilginizi çekecektir. Daha çok kısa saçlar için uygun olan bu kesim 2015 saç modelleri arasında ağırlıklı bir yer tutuyor.

 

70li yıllarda çok kullanılan shag modeline kırpık saç modeli de deniyor. Biraz dağınık ve düzensiz bir görünümü olan bu katlı kesim kadınlara asi ve çekici bir görünüm veriyor. Jane Fonda 1971’de Klute isimli filmde oynarken saçları bu şekilde imiş ve kırpık kesim saçları oynadığı karaktere pejmürde, sert ve seksi bir hava vermesine yardımcı olmuş. Fonda böylece 70’lerde ve sonrasında çok popüler olan bir tarzı başlatmış.

Şimdi kendisinin o dönemlerde çekilmiş 2 fotoğrafını ekleyeceğim. Bu kesimde saçlar başa ve omuzlara yapışık olduğunu göreceksiniz. Günümüzde pek böyle yapılmıyor. Saçın katları daha uzun ve daha gevşek tutuluyor, böylece ortaya daha hareketli ve havalı bir model çıkıyor.

70ler saç modelleri jane fonda - klute 1971

 Kısa saç kimlere yakışır?

Shag saç modeli en çok kısa saçlara yakıştırıldığından ‘Kısa saç kimlere yakışır?’ konusuna da bir bakınayım dedim. Kuaför Adnan Serter’in görüşüne göre, iri yapılı insanlar hariç herkese yakışabilir, yeter ki model yüz tipine uygun olsun.

2015 saç kesim trendleri

Shag modelinin iri insanlara tavsiye edilmemesinin sebebi şu: Saç kısalınca kafa daha küçük görünüyor, bu da kişinin olduğundan daha yapılı görünmesine yol açıyor.

kısa saç modelleri 2015

Saçın kabartılacak ve hacmi düşürülecek kısımlarının doğru ayarlanması çok önemliymiş. Burnu çok küçük olan kişilerde ense ve kulak arkasındaki saçların biraz bastırılması gerekiyor mesela, böylece burun ön plana çıkıyor. Burnu iri veya kemerli olanların perçemli saç modellerini tercih etmeleri ve başın arka kısmındaki saçlarla kulak hizasında olanları kabartmaları tavsiye ediliyor. Bu teknikler burnun arka planda kalmasını sağlıyor.

emma watson shag saç modeli

Çene küçükse üst kısımlardaki saçları bastırmak lazımmış, çok çıkıksa da tam tersine, kabartmak. Kısacası; yüzünüz hangi biçimde olursa olsun, saçlarınızı iyi bir kuaföre teslim ettikten sonra rahat olun, o size en çok yakışacak olan modeli uygulayacaktır. Yani inşallah, mantıken öyle olması gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.