xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yürüyüş Gurusu Leslie Sansone ile Röportaj

4 6.333

Nicole Nichols, 2015’de yürüyüş gurusu olarak tanımladığı Leslie Sansone ile e – posta aracılığıyla röportaj yapma fırsatı bulmuş.

Nicole, en çok “Walk at Home” ve “Pound Away the Pounds” spor DVD’leriyle tanınan Leslie’den “27 yıldır bir ayağını diğerinin önüne koyarak insanların şekillenmesine yardım eden kadın” olarak söz ediyor. Bu röportaj 2015’de yapıldığına göre artık 30 yıldan fazla zamandır demek lazım.

Leslie Sansone ile evde yürüyüş egzersizlerini bir dönem yapmıştım ben. Uzun süredir yapmıyorum ama şimdi yine başladım. İnanın bana, diğer faydaları bir yana, ruh halini yükseltmek gibi önemli bir etkisi oluyor bu videoların. 10 dakika içinde kendinizi daha iyi hissetmeye başlıyorsunuz. Kesinlikle denemeye değer.

Leslie’nin yürüyüşlerini eğlenceli ve ilginç kılmak için neler yaptığını anlattığı ve sağlam bir yürüyüş programına başlamak için yapılması gereken şeylerden söz ettiği bu röportajın Binkelam için güzel bir içerik olduğunu düşündüm. Öyleyse başlayalım:

Kendi antrenman rutininizde yürüyüşe ne kadar yer veriyorsunuz?

Vücudu aktif tutmanın bütün yollarını seviyorum, ancak düzenli olarak yaptığım tek egzersiz yürüyüş. Eskiden bir fitness merkezinin sahibiydim, bu yüzden koşu bantlarını, kardiyo makinelerini, grup halinde yapılan egzersizleri, kasları güçlendiren ekipmanları, eliptik bisikletleri ve diğer bütün spor aletlerini seviyorum. Fakat ekipmanları tamamen fit olmayı sağlayacak kadar düzenli biçimde kullanmıyorum. Sağlığımın ve fitliğimin temeli olarak klasik yürüyüşü ve bazen de koşu bandına dayalı kendi sistemimi izliyorum.

Açık ve kapalı alanlardaki yürüyüş egzersizlerinizi nasıl eğlenceli ve ilginç kılıyorsunuz?

Müzikle! Müzik gerçekten bedeni de, ruhu da harekete geçirir. Motivasyon kaynağım müziğim olduğu zaman yürüyüşlerim süper geçer.

Güvenli ve etkili bir yürüyüş programı oluşturmak isteyenler için 5 tavsiye verir misiniz?

Her zaman fitness biliminin temellerini takip ederim:

Vücutlarımızın spordan önce biraz hazırlığa, yani “ısınmaya” ihtiyacı vardır.

Egzersiz zorluğunun da güvenli biçimde artırılması gerekir. Aşamalı bir artış, sağlıklı sonuçlar alacak bir hıza ulaşmamızı sağlar.

Hareketli bir rutinin en az 12 dakika sürmesi gerekir. Vücudumuzun bir aerobik seansından fayda elde edebilmesi için günde 12 dakika yeterlidir!

Bu hızlı seansı kalp ritmini yavaşlatmak için bir soğuma yürüyüşü izlemelidir.

Esneyin. Kas esnekliğini artırmak için en iyi zaman kasların ısınmış durumda olduğu zamandır, yani bir aerobik egzersizinin ya da tempolu yürüyüşün hemen sonrası.

Yürüyüşe Yeni Başlayan Biri İçin Hangisi Daha Önemlidir; Süre Mi, Hız Mı, Mesafe Mi?

Düzenli bir fitness rutinine başlayan herkesin amacı şu olmalı: Hiçbir şeyin sizi yürüyüş yapmaktan alıkoymasına izin vermeyin. “Bugün yürüyüş için zamanım yok” veya “Yürüyüş yapma isteği duymuyorum” demeden en az 5 dakika süren tempolu yürüyüşler yapın.

Bu işte başarılı olmak için 1 numaralı kural istisnasız her gün küçük bir fitness yürüyüşü yapmaktır. Fitness yürüyüşünün ağrı duyma ve yaralanma gibi risklerin minimum seviyede olmasıdır.

Ne kadar zaman alırsa alsın, işe 1 mil yürüme hedefiyle başlayın. Bunu haftada 3, 4 veya 5 kez uyguladığınız bir rutin haline getirin. 1 mil yürüyebildikten sonra da bu yürüyüşü 20 dakikadan kısa sürede yapana kadar çalışmaya devam edin. Yavaş yavaş 15 dakikada 1 mil yürüyecek hale gelin.

15 dakika içinde 1 mil yürümeye devam edebilirsek hepimizin ilerleyen yıllarda sağlığımızın tadını çıkarabileceğimize inanıyorum. Bu, hayatın her alanında kişisel olarak zinde olduğunuzu gösteren harika bir işarettir.

Yürüyüşten Sonraki Adım Nedir? DVD’lerinizdeki hareketleri uygulamak daha kolay hale geldiğinde veya bir süre yürüdükten sonra bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olunduğunda ne yapmak gerekiyor?

Yürüyüş yardımcıları! Yürüyüş egzersizlerinin etkisini arttıran eksiksiz bir fitness ürünleri yelpazemiz var. Bunlar atılan her adıma hafif bir ağırlık eklemeyi, daha fazla kas kullanmayı ve daha çok kalori yakmayı sağlayan güvenli ürünlerdir.

Yürüyüş yapmak sağlık ve zindelik açısından neden bu kadar önemli ve yararlı?

Egzersiz yapmanın beynin ilerleyen yıllarda daha iyi bir performansa sahip olmasını nasıl sağladığını gösteren sayısız çalışma okudum ve tempolu egzersiz yapan insanların daha az hastalandığını ispat eden onlarca araştırmamız var. Yürüyüş çoğumuzun ömür boyu yapabileceği bir egzersiz türüdür. Yaşam için spor yapın!

4 Yorumlar
 1. Duo Diyet

  Röportajdaki soruları merak ediyoruz hep, bazı yerlerde de cevabını duysak da Yürüyüş Gurusu Leslie Sansone dilinden dinlemek farklı.

  1. Hilal Uslu

   Bu röportaja denk gelmek hoşuma gitti. Bu konuda bir makalem daha var, onu da desteklemek istedim böylece. Teşekkür ederim yorumun için.

 2. Derya

  Leslie candır. Benim de yıllardır en sevdiğim yürüyüş programı.

  1. Hilal Uslu

   Bugünlerde baya yapıyorum da oradan biliyorum – her açıdan iyi geliyor insana. Hem keyif ve ve kendin için iyi bir şey yapmaktan kaynaklanan bir hoşnutluk, hem de enerji veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.