xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yürüyüş Yapmanın Faydaları

0 2.056

Uygulanmaları son derecede basit ve masrafsız oldukları halde sağlıklı yaşam ve daha iyi bir görünüm açısından büyük faydaları olan; buna karşın pek çoğumuzun yeterince yapmadığı 2 etkinlik varsa bunlardan biri bol su içmek, diğeri ise yürüyüş yapmaktır. Haftalık bir yürüyüş programı hazırlayıp bunu kesintisiz olarak uygularsanız gerek fiziksel, gerekse zihinsel kapasitenizdeki artışı fark etmenizin uzun sürmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Yürüyüş yapmanın faydaları konusuna damar hastalıkları açısından bakıldığında durum şöyledir: Yürüyüş faaliyeti kan akımını ve kan damarlarının miktarını arttırır ve dolaşım sistemini iyileştirir. Böylece düzenli yürüyüş yapan kişilerde kalp-damar hastalıkları riski de, beyinden kaynaklanan damarsal hastalıklar geçirme riski de azalır.

Yürüyüş yapanların metabolizması daha hızlı çalışır, bundan dolayı kalori yakma hızları da yükselir. Düzenli olarak yürüyen bir insanın şişmanlama ihtimali hareketsiz birine göre daha düşüktür. Yürüyüş kalp kası dahil bütün vücut kaslarını kuvvetlendirir ve daha etkin bir şekilde çalışmalarını sağlar. Egzersiz yaparken ve stres altındayken oluşan tansiyon yükselmelerini azaltır. Vücudumuzun hayatımızın devamı açısından yaşamsal önemi olan temizleyici sisteminin, yani lenfatik dolaşım sisteminin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

Yiyeceklerin daha kolay sindirilmesini sağlayan ve tansiyonu düzenleyen bir etkinlik olması da yürüyüş yapmanın faydaları  arasındadır. Bel-boyun ağrısı veya uykusuzluk çekiyorsanız düzenli olarak yürüyüşe başladıktan sonra şikayetlerinizin azaldığını fark edersiniz.

Yürüyüş; yaşlanmayı geciktirmek açısından en az bu amaçla kullandığınız kozmetik ürünler kadar etkilidir. Kemikleri güçlendirir ve kemik erimesi sorunuyla mücadelenizde yardımcı olur. Kemiklerde hareketsizliğe bağlı olarak gelişen sertleşmeyi azaltır, vücudunuzun esnekliğini, nefes kapasitenizi ve genel aerobik gücünüzü arttırır.

Yarım saat ve daha uzun süreli yürüyüşler yağların yakılmasını sağlar. Bazı sırt ağrıları yürüyüş alışkanlığı kazanmanızla beraber azalır veya kaybolur, ayrıca duruş bozuklukları nispeten düzelir. Düzenli yürüyüş sayesinde bazı kanser türlerinin riski azalır, bağırsaklar daha düzenli çalışmaya başlar.

Zihinsel kapasite ve moral üzerindeki olumlu etkilerini de yürüyüş yapmanın faydaları listesine eklemek gerekir. Yürüyüş hafızayı daha güçlü, zihni daha berrak hale getirir; yürüyüş sırasında bazı sorunlarınızın çözümünü bulmanız veya yeni fikirler üretmeniz gayet muhtemeldir. Kan dolaşımı beyin dahil her noktada daha verimli çalışan bir hale gelir, bu da aklınızın daha iyi çalışmasını sağlar.

Yürüyüş yapmanın depresyon sorunu üzerinde de olumlu etkileri vardır; kişinin moralini ve öz güvenini yükseltir. Cildiniz üzerindeki etkisi ise ona daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırmasıdır.

Elmanın faydaları ve su içmenin faydaları hakkındaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.