xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yüz Verilmemesi Gereken 11 Diyet Efsanesi

0 1.162

Yazıma başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki diyet, sağlıklı beslenme, sağlıklı diyet gibi konularda yazmanın şöyle bir zorluğu var beim açımdan: Doğru bilgiler vermek istiyorum, kilo vermek isteyen insanlara boş umutlar vaat eden yazılar yazmak istemiyorum ve bazen ayırt etmek zor oluyor. Konunun kendisi anlaşılması ve yazılması zor bir şey değil benim için ama kendimce seçici olmaya çalışıyorum, o kasıyor biraz. Şok diyet, mucize diyet, şahane diyet ilacı, 1 ayda 10 kilo verdiren diyet tarzı yazılar yoktur sitemde; çok şey okudum bu konularda yazmak için çünkü ve bu tip tavsiyelerin zararına samimiyetle inanıyorum. Birkaç yıl önce birisi için bir diyet ilacı hakkında yazılar yazmıştım, ondan sonra tövbe ettim diyebilirim, o kadar rahatsız oldum. Çok şişman olup da her yerde umut arayan insanları çok fena sömürüyorlar gibi hissetmiştim o zaman. Öte yandan, sağlıklı kilo verme yöntemleri uygulamak da insanlara biraz zor geliyor; farkındayım. Fakat bu işin en doğru yolu da bu anladığım kadarıyla.

 

Gelelim konumuza; sıklıkla telaffuz edilen ama bazıları beklendiği kadar müthiş sonuçlar vermeyen, bazıları da külliyen yanlış olan 15 diyet efsanesi derledim. Aşağıda göreceğiniz bu diyet efsaneleri kilo verme gayreti içinde olanlara yardımcı olacaktır umarım diyor ve başlıyorum:

1. Limon suyu kilo verdirir

Limon suyunun glisemik yükü azaltan bir etkisi olduğu doğru, yani, glisemik indeksi düşük bir meyve olarak, bir şeyler yedikten kısa bir süre sonra tekrar acıkmanıza yol açan gıdalar listesine girmiyor. Fakat sabahları limonlu sıcak su içmek yağları eritir vb. inanışlar doğru değil; ne limon suyunun böyle bir etkisi var, ne de elma sirkesi veya maydanoz suyunun.

2. Öğün atlarsak daha kolay kilo veririz

Bir öğünü atlayan, bir sonraki öğünde ister istemez daha çok yeme ihtiyacı duyar. Doğru olan herhangi bir öğünde gerektiğinden fazla kalori almamaktır. Kilo vermeye çalışırsanız toplamda günlük olarak almanız gerekenin üstünde kalori almamaya da dikkat etmelisiniz.

sağlıklı diyet

3. Patates kilo aldırır

Her şartta değil. Normalde aşağı yukarı 100 kalori barındıran orta boy bir patatesin kalorisi, kızarttığınız taktirde 250 kaloriye çıkar. Ama makul miktarda haşlanmış veya közlenmiş patatesin, ekmek grubu besinlerin fazla tüketilmemesi kaydıyla, çok kilo aldıran bir etkisi yoktur. Hatta sizi tok da tutar.

4. Akşam 7’den sonra bir şey yememek lazım

Tam olarak doğru değil. Akşam ve gece saatlerinde yüksek kalorili, yağlı, şekerli şeyler yerseniz bunlar kilonuzu arttırır evet. Ama meyve vb. sağlıklı atıştırmalıkları tercih ederseniz ve yedikleriniz yüzünden o gün almanız gereken kalori miktarının çok üstüne çıkmayacaksanız sorun yok.

5. Light ürünler zayıflatır

Zayıflatır ifadesi fazla iddialı ama zayıflamanıza yardımcı olurlar. Az miktarda kilo fazlanız varsa az yağlı, az şekerli veya doğal tatlandırıcılı ürünler kilo verme sürecinde size destek olacaktır. Ama light yiyecek ve içecekler doyurucu değildir, “Bunlar kilo yapmıyor” inancıyla bol bol tüketirseniz ekstra kalori almanıza bile yol açabilirler.

11 diyet efsanesi

6. Spor ve hareketin her türlüsü, her koşulda zayıflatır

Niyetiniz egzersiz ve spor yaparak kilo vermekse vücudunuzun yağ yakma moduna geçmesini sağlamanız gerekir, bunun yolu da haftanın 4 – 5 gününde düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Haftada 2 – 3 kere 2 saat boyunca çılgınlar gibi mekik çekmekle 5 gün uygun bir tempoyla 40 dakika – 1 saatlik bir yürüyüş yapmak arasında, ikincisi daha etkilidir.

7. Diyet sürecinde ekmek yenmez

Yapmanız gereken beyaz ekmek yemekten kaçınmak ve makul miktarda ekmek tüketmektir, ekmeği tamamen kesmek değil. Liften yana zengin olan ekmek çeşitleri yak yakmanızı kolaylaştırır. Ekmek önemli bir karbonhidrat kaynağıdır ve insanı tok tutar; tamamen gözden çıkarılması doğru değildir.

8. Müshiller ve idrar söktürücüler kilo vermeyi kolaylaştırır

İdrar atımını arttıran söktürücü ilaçlar ve kalın barsağın boşaltılmasını kolaylaştırmak amacıyla kullanılan müshiller, fazla kilolardan kurtulma sürecinde etkisi olmak bir yana, sağlığınıza zarar verirler. Her 2 ürün de, devamlı kullanım halinde bünyenin su tutmaya başlamasına yol açar, bu yüzden şişmiş görünür ve şişmiş hissedersiniz, bu durumu ortadan kaldırmak için daha fazla ilaç kullanmaya kalkarsınız; bu da göreceğiniz zararı arttırır. Bu tip ilaçlar kilo değil su ve potasyum kaybetmenizi sağlar, ısrarla kullanmaya devam ederseniz vücudunuza ağır hasarlar verebilirler.

9. Sıcak su yağ eritir

Umutla sarıldığımız, kolayca kilo vermemizi sağlayacaklarına inandığımız birçok yöntem gibi bu diyet efsanesi de doğru değil. Su içmek faydalıdır, metabolizmayı hızlandırır, bunlara söz yok ama sıcak su yağları eritir diye bir şey de yok.

diyet efsaneleri

10. Meyve hiçbir şekilde kilo aldırmaz

Normal dozun üstünde tüketilen her şey yararından bir şeyler kaybeder ve az – çok zarar verir veya en hafif ihtimalle umduğunuz sonucu sağlamaz. Meyvelerin içinde fruktoz, yani meyve şekeri vardır ve bu madde bir noktadan fazla vücudun yağ depolamasına sebep olur. Sonuçta, meyve gibi faydalı bir gıda maddesi bile fazla tüketilirse kilo aldırır.

11. Açlığa dayanan kiloları da verir

24 saat aç kalıp sonra tartıya çıksanız zayıfladığınızı fark edersiniz. Ama yağlarınız erimemiş midir? Hayır, su kaybetmişsinizdir ve kas kütleniz küçülmüştür. Bu noktada organizmanız kasları enerjiye dönüştürür ki ihtiyaç duyduğu enerjiyi alabilsin, bu da kendinizi güçsüz hissetmeye başlamanıza sebep olur.

Öğlen yemeğinde hiç ekmek yemediniz, hiç karbonhidrat almadınız diyelim; bu vücudun şeker depolarının karbonhidrat almamasına yol açar ve siz şekerli bir şeyler yeme zorunluluğu hissedersiniz, çünkü kan şekeriniz düşmüştür.

Ayrıca: Genel kalori alımını yağ ve karbonhidrat tüketimini haddinden fazla azaltma esası üzerinden kısıtladığınızda ille de kilo verirsiniz. Fakat bir süre geçince vücudunuz bu tempoya alışır ve başlangıçta olduğu kadar yağ yakmamaya başlar. Çünkü tiroit hormonu ki işte bu yağ yakma işlerinden sorumludur kendisi; sizin aynı diyeti şaşmaz bir düzenle devam ettirdiğiniz süre boyunca, düşecektir. Yağ yakan hormonun seviyesi düşünce yağları yakmak da zorlaşır tabii ki.

Sözün özü; boğazınıza hakim olun ama aç kalmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.