xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yüzmenin Faydaları

0 1.489

Yüzme sırasında vücudun bütün kasları aktif olarak çalışır. İnsan doğasına en uyumlu sporlardan biri olan yüzmeye erken yaşlarda başlanabilir ve ileri yaşlara kadar da devam edilebilir. Dolayısıyla bağışıklık sistemini uyarmak ve metabolizmayı düzenlemek gibi olumlu etkilerinden yaşamın büyük bir kısmında faydalanmak mümkündür. Yüzmenin faydaları arasında öncelikle düzenli olarak yapıldığı takdirde başta damar hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın oluşma riskini azaltmasını saymak gerekir. Belli bir disiplinle yüzme sporu yapmak istiyorsanız bunun için haftanın 2 veya 3 günü 1 saat zaman ayırmalısınız. Bu 3 saatin karşılığında ciddi kazanımlarınız olacağından emin olabilirsiniz.

Yüzmenin yararları dolaşım sisteminde kendini şu şekilde gösterir: Yüzen bir insanın vücudunun suyun içinde yatay konumda olması kalbin kanla tamamen dolmasına ve her bir kasılışında vücuda daha fazla kan pompalamasına yol açar. Kalbin atım volümü vücut su içinde yatay pozisyondayken ayakta durma pozisyonuna göre daha iyi bir şekilde gerçekleşir. Sonuç olarak yüzücülerin dolaşım sistemi son derecede sağlıklı çalışır. Aynı durum solunum sistemi için de geçerlidir; yüzme antrenmanları sırasında dokuların oksijen ihtiyacı artar ve bu ihtiyacı karşılayacak olan dolaşım-solunum sistemleri duruma uyum göstererek daha verimli çalışmaya başlar. Solunum sistemi organizmaya daha çok kan sokar, dolaşım sistemi de dokulara bu kanı iletmek için daha sıkı çalışır. Yani düzenli yüzmenin bu sistemleri vücudun ihtiyaçları doğrultusunda daha etkin çalışmaya teşvik ettiğini söyleyebiliriz.

Yüzmenin faydaları arasında sinir sistemine yaptığı olumlu katkıları saymamak olmaz. Yüzme sırasında sudan kaynaklanan bir rehavet ve canlılık hissi oluşur. Yıkanmanın verdiği dinlenme ve rahatlama duygusunu bilirsiniz, yüzme de bünye üzerinde bu tarz bir etki yapar. Sinir sistemi duyu organlarıyla iç içe çalıştığı için bu etkiyi hisseder, dinlenir ve rahatlar. Sporunuzu yaptığınız ortamın güzel, eğitmenin kaliteli olması ve orada bulunmaktan duyduğunuz hoşnutluk bu olumlu etkileri daha da güçlendirir.

Yüzme sporu yapan kişiler yaşamlarında daha aktif ve başarılı olurlar. Yüzmek zor değildir fakat spor haline getirilecekse, yüzme konusunda giderek daha iyi olmak gibi bir amaç söz konusuysa programlı ve disiplinli davranmayı gerektirir. Bu da kişinin yüzmeye ayırdığı zamanlar dışında da daha disiplinli ve programlı bir insan olmasına yol açar. Yüzmek korku duygusunu azaltır, özgüveni arttırır ve konsantrasyonu güçlendirir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.