xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yüzünüzü Canlandıracak Buhar Banyosu Yöntemleri

0 1.570

Genellikle güzellik salonları veya sauna merkezlerinde fahiş fiyatlara sunulan buhar banyosu uygulamaları her yaştan insana ve hemen hemen her cilt tipine hitap etmektedir.

Üstelik buhar maskelerini her zaman pahalı aromatik yağlarla yapmak zorunda da değilsiniz. Eğer sınırlı maddi olanağınız ya da kısıtlı zamanınız varsa yüzünüzü bir tencerede kaynattığınız suyun buharına doğru tutarak bile hissedilir bir temizlik ve parlaklık hissine kavuşabilirsiniz.

Cilt bakımı için sıklıkla kullanılan en doğal ve etkili yöntemlerden biri olan buhar banyosu, aktarlarda ve marketlerde bulunabilecek hesaplı malzemelerle evde de kolayca uygulanabilir. Bu noktada önemli olan malzemelerin ölçüsüne ve buharın cilde zarar verecek şekilde nüfuz etmemesine özen göstermektir.

İşte cilt ve yüz bakımı için evinizde uygulayabileceğiniz pratik buhar banyosu yöntemleri;

1. Saçlarınızı buhardan etkilenmeyecek şekilde biraz yukarıdan toplayın. Yarım tencere kadar suyun içinde 1 tutam kadar rezene yağını kaynatın. Ardından bu karışıma yarım kapak okaliptüs yağı ekleyin.

Başınızın üzerine bir havlu örttükten sonra yüzünüz buhardan 30 santimetre yukarıda olacak şekilde 5-10 dakika boyunca buharı soluyun. Cilt bakımı maskeleri arasında önemli bir yeri olan bu buhar banyosu tarifi yüzünüzü yumuşatıp canlandırdığı gibi özellikle soğuk mevsimlerde tıkanan solunum yollarınızı da rahatlatacaktır.

2. Yağlı ciltler için uygulayabileceğiniz bir bakım maskesi arıyorsanız; yine yarım tencere suyun içine ikişer damla bergamot yağı ve ardıç yağı ekleyip yukarıdaki buhar maskesiyle aynı biçimde uygulayın. İşlem bittikten sonra yüzünüzü yumuşak bir havluyla hafifçe kurulayın, nemlendirici sürmeyin.

buhar-banyosu-2

Dikkat edilmesi gerekenler:

– Buhar banyosu yaparken gözlerinizi mutlaka kapalı tutun.

– Yüzünüzü buhara 30 santimetreden fazla yaklaştırmayın.

– Buhar banyosunun ardından cildinizi alkol içermeyen temizleyici bir tonik ile arındırın ve mutlaka nemlendirin. Aşırı yağlı ciltlerde nemlendirici kullanmadan önce 1 saat kadar bekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.