xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Zodyak Burçları ve Burç Uyumu Tablosu

4 2.959

Klasik astrolojiye göre Zodyak burçları 12 tanedir ve her burcun kendine has özellikleri, olumlu ve olumsuz yönleri, yaşama ve insanlara karşı farklı farklı istek ve tutumları vardır.

Astroloji, doğum anında gezegenlerin, güneşin ve ayın ekliptik düzlem üzerindeki konumlarını analiz ederek bize bir kişinin temel özellikleri, korkuları, kusurları ve tercihlerine dair ipuçları verebilir.

12 burcun her biri dört elementten biriyle bağlantılıdır: Hava, ateş, su ve toprak. Bu dört unsur, her birimize etki eden önemli bir enerji türünü temsil eder.

Astroloji, bu enerjileri olumlu taraflarımıza odaklamamıza, potansiyelimizi ve pozitif özelliklerimizi daha iyi anlamamıza ve olumsuz yönlerimizle başa çıkmamıza yardım etmeyi amaçlar.

Bu dört unsur, astrolojik işaretlerle ilgili benzersiz kişilik tiplerinin tanımlanmasına yardım eder. Dört Zodyak elemanı, kişilerin temel karakter özellikleri, davranışları, duyguları ve düşünceleri üzerinde derin bir etki yapar.

Dört Elemente Göre Zodyak Burçları

Su Grubu Burçları

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Akrep  (23 Ekim – 21 Kasım)

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Su grubu burçlarında doğanlar son derecede duygusal ve hassas insanlardır. Bir okyanus kadar derin ve gizemli olabilirler. Sezgileri oldukça güçlüdür. Yakınlığı ve derin sohbetleri severler. Herhangi bir şeyi açıktan açığa yaptıkları nadiren görülür. Sevdiklerini desteklemeye her zaman hazırdırlar.

Ateş Grubu Burçları

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Ateş gurubu burçlarının üyeleri dinamik, tutkulu ve sağı solu belli olmayan kişilerdir. Muazzam bir enerjileri vardır. Maceraya atılmayı severler. Çabuk öfkelenir, ancak kolayca bağışlarlar. Başkaları için ilham kaynağıdırlar. Her zaman eyleme geçmeye hazırdırlar. Akıllı, kendini tanıyan, idealist ve yaratıcı insanlardır.

Toprak Grubu Burçları

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Toprak burçlarından olanlar ayakları yere basan, aklı başında insanlardır. Çoğunlukla tutucu ve gerçekçidirler, fakat aynı zamanda çok duygusal da olabilirler. Fiziksel dünyaya bağlı ve dünyevi tutkulara meyillidirler. Pratik, istikrarlı ve sadıktırlar. Zor zamanlarda sevdiklerinin yanında olurlar.

Hava Grubu Burçları

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Hava grubu burçlarında doğanlar mantıklı, sosyal, güçlü bir iletişim becerisi olan kişilerdir. Zodyak burçlar aleminin filozoflarıdırlar. Başkalarıyla rahatlıkla iletişim kurabilen, arkadaş canlısı, entelektüel ve analitik düşünen insanlardır. Felsefi tartışmaları, iyi kitapları, sosyal toplantıları severler. Tavsiye vermek hoşlarına gider, ancak bazen çok yüzeysel de olabilirler.

Burçlar Arası Uyum 

12 Zodyak burcu arasında birbirleriyle tamamen uyumsuz olan iki burç yoktur, her bir burç diğerleriyle az çok uyumludur. Ancak, bazı burçlar aynı dalga boyunda oldukları için çok kolay anlaşırken, bazılarının mutlu ve uyumlu bir ilişki için daha sabırlı olmaları ve daha çok çaba göstermeleri gerekir.

Elementleri aynı olan burçların üyesi olan çiftlerin arasında, birbirlerini çok iyi anlamalarından kaynaklanan doğal bir uyum vardır. Hava ve ateş grubu burçları ile su ve toprak grubu burçları da son derecede uyumludur. Ayrıca karşıt burçlar arasında güçlü bir çekim vardır. Bunların listesini de verelim:

Koç – Terazi
Boğa – Akrep
İkizler – Yay
Kanser – Oğlak
Aslan – Kova
Başak – Balık

Burç Uyumu Tablosu

Aşağıda göreceğiniz burçlar arası uyum tablosu İngilizce yazılmış ama yine de hoşuma gittiği için yazıma eklemeye karar verdim. İngilizce bilmiyorsanız burada yazılı olan burç isimlerini yanlarındaki fotoğraflardan veya Google Translate’e yazarak anlayabilirsiniz. Size zahmet olmasın diye tablonun altına bir liste yazacağım ben bu arada. Tablodaki burçlar yukarıdan aşağıya ve soldan sağa aynı sırayla gidiyor, liste de bu sıraya göre olacak.

Burcunuzun başka bir burçla uyumunu bu tablo üzerinden değerlendirirken üstündeki kalplerin büyüklüğünü dikkate almanız gerekiyor. Gördüğünüz gibi tablonun karelerine 5 farklı boyutta kalpler yerleştirilmiş. İki burcun karşılaştıkları karedeki kalp ne kadar büyükse uyumlulukları da o kadar büyük demektir.

Aries: Koç

Taurus: Boğa

Gemini: İkizler

Cancer: Yengeç

Leo: Aslan

Virgo: Başak

Libra: Terazi

Scorpio: Akrep

Sagittarius: Yay

Capricorn: Oğlak

Aquarius: Kova

Pisces: Balık

4 Yorumlar
 1. ekransayfa blog

  güzel tablo 🙂

  1. Hilal Uslu

   Ben de beğendim, o yüzden kullanmak istedim. Teşekkür ederim.

 2. Yurdagül Çelik

  Kişisel haritalar da bize rota çizecektir diye düşünüyorum.Teşekkür ederim 🙂

  1. Hilal Uslu

   Astroloji web sitemde ağırlık vermek istediğim bir konu – yazdıkça da bu tip yazıların ziyaretçileri artıyor. Keşke daha çok yazabilsem. Ben teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.