xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Zor İş Arkadaşları İle Geçinmenin Yolları

0 1.721

İş arkadaşları önemlidir, özellikle gün içerisinde sürekli olarak veya sıklıkla muhatap olduklarınız. Mutlaka hemen herkesin zor iş arkadaşları ile anılı tatsız anıları vardır ve her ne kadar işyerindeki gerilim ve yorgunluğunuzu eve taşımak istemeseniz bile bu anıların bazıları sizinle gelir. Ufak tefek şeylerin üstesinden gelinebilir belki, insan ailesiyle bile her konuda anlaşamıyor ama şu bir gerçek ki insanın sabrını zorlayan mesai arkadaşları diye bir şey var; onlarla baş etmek, onlara rağmen kendini iyi hissetmek kolay değil.

Zor çalışma arkadaşları çeşit çeşittir. Dünyayı kötülük ve düşmanlık dolu bir yer olarak algılayanlar ve başkalarına hiç güvenmeyenler vardır mesela. Kendine güveni de pek yüksek olmayan bu tipleri tatmin olmuş, mutlu bir durumda görmek neredeyse mümkün değildir; onlar herkesten ve her şeyden şikayetçidirler, insanların ve olayların iyi taraflarını görmeyi beceremezler. Böyle bir mesai arkadaşınız varsa ona kendisinin bir türlü göremediği iyi ve olumlu şeyleri göstermeye çalışmalısınız.

Agresif iş arkadaşları 2 duruma her zaman hazırlıklıdırlar; kendilerinden uzak durulmasına ve öfkeli saldırılara maruz kalmaya. Böyle biriyle polemiğe girmemeli, saldırgan tavırlar sergilerse kendinizden emin bir şekilde cevap vermelisiniz. Zor olsa da kendinizi sakin bir şekilde ifade etmeye çalışın, bu yapıdaki biri insanı hiç düşünmeden rencide edebilir. Sizi ezmesine izin vermeyin ama saldırganlığını körüklemekten kaçının.

Kurbanına saldırmak için en uygun anı bekleyen sinsi yapılı insanlar da zor iş arkadaşları kategorisine girer. İnsanı alaycı bir ses tonu kullanarak veya espri yapıyormuş gibi davranarak iğneleyen, küçük düşürmeye çalışan bu modellerle polemiğe girmemek için geri çekilirseniz üstünüze daha çok gelir, sizi şirin şirin (!) rahatsız ederler. Doğru karşılık geri çekilmek yerine soru sormaktır; ‘Ciddi olamazsın, bu bir şaka, değil mi?’ gibi. Geri durmaktansa yapılanı fark ettiğinizi sakin bir şekilde belli edin ve sorgulayın.

Bazılarımız da çekingen iş arkadaşlarından yana dertliyizdir; bu gruba girenler diyaloğa girmekten kaçınır, konuşmaları kısa cevaplar vererek çabucak bitirmeye çalışırlar. Çoğunlukla somurtkan olan, insanı duymazdan gelen bu tür kişilerle yapılan sohbeti uzatabilmek için uzun cevaplar verilmesini gerektiren sorular sormak ve verilen karşılığı dikkatle dinlemek gerekir. Böyle birinin karşısında sabırlı olun, karşılık vermesi için ona zaman tanıyın, konuşma süresince ilgili davranın.

Bu listeyi uzatmak mümkün; standartları normalin çok üstünde olan mükemmeliyetçiler, iç dünyaları ve kişilikleri genellikle dışarıya yansıyan havaları kadar parlak olmayan narsistler, kaba konuşanlar, astlarını herkesin önünde düşüncesizce rencide edenler, 7/24 yakınan mızmızlar, dedikoducular, yeniliklere tahammülü olmayanlar, bir üst basamağa çıktıkları zaman arkadaşlarına bile hava atmaya başlayanlar, eleştiriye gelemeyenler, taciz edenler, mobbing yapanlar, işi kaytaranlar, hata yapmaktan ölümüne korktuğu için olabildiğince az katkıda bulunanlar, saçma sapan kararlarıyla işleri berbat edenler, her şeye olumsuz bakarak iç karartanlar vesaire. Olumsuz, uzlaşmaz yönlerini hemen herkese yöneltenler bir dert; özellikle size huzur vermemeye çalışanlar ayrı bir dert. İşteki sorumluluklarınızın stresi, ne kadar işe yansıtmamaya çalışsanız da gittiğiniz her yere sizinle beraber gelen ve bazen mesai saatlerinde de kendini hatırlatan şahsi sıkıntılarınız; bunların üstüne bir de zor iş arkadaşları eklenince bazen avaz avaz bağırasınız gelir.

zor çalışma arkadaşları

Zor İnsanlarla Başa Çıkmak İçin Neler Yapılabilir?

Öncelikle kendi davranışlarınızı da tarafsız bir gözle inceleyin ve şu soruyu cevaplayın: Gerçekten karşınızda sorun yaratan biri mi var, yoksa sizin tepkileriniz mi çok aşırı?

Davranışlarından rahatsız olduğunuz kişiyle özel bir konuşma yapmayı deneyin. Sadece muhatabınızı suçlamaktan kaçınır, doğru bir üslup kullanır ve vereceğiniz mesaja dikkat ederseniz böyle bir konuşma işe yarayabilir. Bu sırada konuştuğunuz kişinin de aranızdaki gerginliğin giderilmesini istediğini varsayın ve onun söylediklerini dikkatle dinleyip değerlendirin. Bu görüşmeden sonra bir süre aranızdaki ilişkiyi, bir şeylerin olumlu yönde değişip değişmediğini kritik edin. Görüşmenin sonucu size bundan sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair ipuçları verecektir.

Konuyu çok güvendiğiniz bir arkadaşınızla konuşun, tarafsız bir yorum gerçekleri daha net görmenizi sağlayabilir.

İş arkadaşınızla yaşadığınız sorun karakterlerinizin farklılığından kaynaklanıyor olabilir. Temel sorunu çözebilirseniz ona biraz daha yaklaşabilir, hatta arkadaş olmaya çalışabilirsiniz.

Elinizden geleni yaptınız, bu yönden içiniz rahat ama denemeleriniz bir işe yaramadı; bu durumda o kişiyle ilişkilerinizi, işi etkilemeden ne kadar sınırlayabilirseniz o kadar sınırlayın, zorunlu görüşmeler dışında bir yakınlık kurmayın. Mümkünse içinde onun olmadığı veya etkileyemeyeceği projeleri alın. Anlaşabilmek, birlikte huzur içinde çalışabilmek için yapılan şeyler işe yaramazsa yapılacak tek şey kalır; olabildiğince az beraber olmak, mecbur olmadıkça diyalog kurmamak. Gerekirse ve yapabiliyorsanız şirketin başka bir bölümüne geçin.

Zor bir çalışma arkadaşına karşı harekete geçmeden önce onun tavırlarının; kabalığının, saldırganlığının veya alaylarının sadece size yönelik olduğundan emin olun. Bazı kişiler karakterleri gereği hemen herkese ters davranırlar, özellikle size değil. Muhatabınızın davranışları sizi yıldırmasın, kaçmayın, sorunun çözümüne yönelik bir şeyler yapın, mücadele edin. Çözülmemiş sorunlar zamanla daha büyük sorunlara dönüşür. Taviz vermeyin, zira ne kadar taviz verseniz de yetmeyecektir. Saldırgan davranmayın, profesyonel bir saldırganla baş edemeyebilirsiniz. Devamlı olarak yaşadığınız durumdan ve size bunları yaşatan kişiden şikayet etmeyin, sakin bir şekilde sorunla baş edebilmek için elinizden geleni yaparsanız daha profesyonel ve saygın görünürsünüz.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.