xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

8 Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maske

0 3.560

Atalarınızdan size lekesiz, temiz, açık renkli bir ten kaldıysa şanslısınız; birçok kadın kusursuz ve beyaz bir cilt için karşısına çıkan her yolu deniyor. Bu eğilimin farkında olan kozmetik şirketleri sıklıkla piyasaya cilt beyazlatıcı  etkisi olduğunu söyledikleri ürünler sürüyorlar ve kısa sürede sonuç vereceğini iddia ettikleri bu ürünlerden büyük paralar kazanıyorlar.

Ama hepimiz biliyoruz ki cilt beyazlatma özelliği taşıdığı için aldığımız ürünlerin çoğu, en azından iddia edildiği derecede etkili olmuyor.

Türlü türlü krem, losyon ve serumları deneyip de yine de istediğiniz açık, aydınlık ten rengini elde edemediyseniz umudunuzu kaybetmeyin. Aşağıda tarifini vereceğimiz ev yapımı güzellik maskeleri de bu amaca yönelik olarak hazırlanmıştır ve içlerinden bir veya birkaç tanesi işinize yarayabilir.

Ayrıca bu şekilde cildiniz renk ve koku veren, raf ömrünü uzatan kimyasallara maruz kalmayacak ve aynı zamanda onu doğal cilt bakımı yöntemleriyle şımartmış  olacaksınız.

Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maskeler

1.Domates ve Pirinç Unu Maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı pirinç unu

1 yemek kaşığı domates suyu

Karışımı maske kıvamına getirecek miktarda su

Uygulama:

Pirinç unuyla domates suyunu bir kabın içinde karıştırın. Karışıma azar azar su ekleyerek sürülebilir bir maske elde edin. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayıp hafifçe masaj yapın. 15 – 20 dakika sonra da bol suyla yıkayarak çıkarın.

Bu maskeyi haftada 2 veya 3 kere uygulayabilirsiniz.

2.Domates ve Nohut Unu Maskesi

Malzemeler:

2 yemek kaşığı nohut unu (Gram unu)

2 – 3 yemek kaşığı domates suyu (Miktarı cilt maskesi kıvamını tutturacak şekilde ayarlayın.)

Uygulama:

Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza yedirin. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayarak maskeden arındırın.

3.Yoğurt ve Bal Maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı sade yoğurt

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı limon suyu

Uygulama:

Malzemeleri bir çatal veya kaşıkla karıştırarak düzgün, pütürsüz bir karışım hazırlayın. Maskeyi ağız ve göz çevresine fazla yaklaştırmadan bütün yüzünüze yayın. 15 dakika bekleyin. Beklerken maskeniz biraz akmaya başlayabilir. Bu durumda bir yere uzanın veya bir sandalyeye oturup yukarıya doğru bakın. Süre dolunca maskeyi bol miktarda ılık suyla çıkarın.

Bal ve yoğurt bir araya geldiğinde ortaya iyi bir nemlendirici ve aydınlatıcı karışım çıkar ama bu cilt beyazlatıcı maske limonun etkisiyle hassas ciltleri biraz kurutabilir. Cildiniz hassas veya kuru ise maskeyi çıkardıktan sonra biraz nemlendirici sürün.

4.Gül Suyu ve Nohut Unu Maskesi

Malzemeler:

2 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı nohut unu

1 yemek kaşığı limon suyu

2 yemek kaşığı süt (Kuru ve hassas ciltler için – isteğe bağlı)

Uygulama:

Malzemeleri bir kasenin içinde karıştırın. Hazırladığınız maske çok akışkan olursa biraz daha un, fazla koyu olursa bir miktar daha gül suyu ekleyebilirsiniz. Maskeyi ağız ve göz çevresi dışında bütün yüzünüze uygulayın. Bekletme süresi 15 – 20 dakikadır. Bu süre içinde akmaya başlarsa bir yere uzanın veya başınızı yukarıya kaldırarak oturun. Son olarak yüzünüzü bolca soğuk suyla yıkayıp temizleyin.

5.Zerdeçal İçeren Cilt Ağartıcı Maske

Malzemeler:

Yarım çay kaşığı organik toz zerdeçal

3 yemek kaşığı öğütülmüş yulaf unu

1 yemek kaşığı organik bal

Yarım limonun suyu

Gerektiği kadar gül suyu

Uygulama:

Yulaf ezmesiyle balı karıştırın. Sonra zerdeçal tozuyla limon suyunu ekleyin. Gül suyunu son olarak ve maskeyi sürülebilir bir maske kıvamına getirecek miktarda ilave edin.

Bütün malzemeleri iyice karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi göz çevresindeki ince, hassas cilde çok yaklaştırmamaya dikkat ederek yüzünüzün her yanına uygulayın. 15 – 20 dakika sonra da ılık suyla yıkayarak çıkarın. Hassas ya da kuru bir cildiniz varsa limonun kurutucu etkisini tolere etmek için cildinize nemlendirici uygulayın.

Cildinizi doğal yollarla aydınlatmak ve yumuşak bir altın ışıltısı vermek için bu maskeyi 3 – 4 hafta boyunca haftada 2 veya 3 kere kullanabilirsiniz.

6.Pirinç unu ve Bal Maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı pirinç unu

2 yemek kaşığı bal

Uygulama:

Pirinç ununu bir kaba koyun. Üstüne balı ekleyip iyice karıştırarak pütürsüz, homojen bir karışım edin. Elde ettiğiniz maskeyi tercihen bir kozmetik fırçası kullanarak ve göz çevresinden uzak durmaya dikkat ederek yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüze bir süre dairesel hareketlerle, nazikçe masaj yapın. Sonra yüzünüzü ılık suya batırılmış temiz bir bezle silerek maskeden arındırın. Son olarak soğuk suyla durulayın.

Bu cilt aydınlatıcı maske 2 – 3 hafta süreyle haftada 2 kere uygulandığı takdirde cildin daha beyaz, pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlar.

7.Muz, Bal ve Yoğurt

Malzemeler:

1 adet olgun muz

1 çay kaşığı bal

1 yemek kaşığı yoğurt

Uygulama:

Malzemeleri güzelce karıştırarak maskenizi hazırlayın. Cildinize uyguladıktan sonra 15 – 20 dakika içinde kuruyacaktır. Kuruyunca yüzünüzü bol suyla yıkayarak temizleyin.

8.Aloe Vera Jeli İçeren Cilt Aydınlatıcı Maske

Malzemeler:

1 yemek kaşığı taze aloe vera jeli

1 çay kaşığı sızma zeytinyağı

2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu

2 çay kaşığı yeni sıkılmış limon suyu

Gerektiği miktarda gül suyu

Uygulama:

Sandal ağacı tozu ile aloe vera jelini bir kasede karıştırın. Limon suyu ile zeytinyağını da ekleyin. Gül suyunu en sona bırakın ve miktarını topaksız, pütürsüz, sürülebilir bir maske elde edeceğiniz şekilde ayarlayın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 15 – 20 dakika bekleyin. Süre dolunca yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayarak maskeden arındırın.

Cilt tonunuzun daha açık renkli ve aydınlık hale gelmesi ve cildinizin doğal yollarla nemlenmesi için bu maskeyi 3 veya 4 hafta boyunca haftada 2 kere uygulayın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Ballı güzellik maskeleri

Ev yapımı güzellik maskeleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.