xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Düzenli Uygulamada En Etkili Saç Bakım Tüyoları

0 2.295

Saçlarınızın tamamen kontrolden çıktığını, istediğiniz gibi görünmediğini düşündüğünüz günler oluyor mu? Canınızı sıkmayın, onlara patronun kim olduğunu göstermenin çeşitli yolları var. Bunun için bakım rutininizi tamamen değiştirmeniz veya bir sürü yeni ürün almanız gerekmiyor. Sadece, saçlarınızda kısa süre içinde ciddi bir iyileşme sağlayabilecek bazı basit ipuçlarını ve püf noktalarını uygulamalısınız. İşte düzenli uygulandığında fark edilir sonuçlar veren en etkili saç bakım tüyoları:

1.Saç Yıkama Tüyoları

Duş sırasında yaptığınız bazı hatalar saçlarınızın mükemmel görünmesine engel olabilir. Aşağıdaki basit ama etkili tüyoları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

*Yıkamadan Önce Yağ Bakımı Yapın

Duşa girmeden 1 saat kadar önce saçlarınıza bir miktar Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı uygulayın.

*Ilık Veya Soğuk Su Kullanın

Sıcak su saçların nem kaybetmesine ve uçların bölünmesine yol açarak, ısıyla çalışan şekillendirici aletlerinden gelen sıcaklığın verdiğine benzer bir zarar verebilir. Uçların ayrılmasını önlemek ve saçın içindeki nemi korumak için yıkama sırasında ılık veya soğuk su kullanmayı tercih edin.

*Şampuanı Seyreltin

Çoğumuz saçlarımızı yıkarken şampuan şişesinin pompasına 2 – 3 kere basar veya avucumuzun içini şampuanla doldururuz. Bu konuyla ilgili acı gerçek şu ki şampuan saçtaki doğal yağı alır ve kurumasına yol açar. Bunu önlemek için fazla miktarda şampuan kullanmaktan kaçının ve şampuanı bir miktar suyla seyreltilmiş olarak kullanın.

*Nazikçe Masaj Yapın

Şampuan uygularken başınızı sert bir şekilde ovalamayın. Bunun yerine parmaklarınızla küçük, dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın.

*Kremi Sadece Uçlara Uygulayın

Saç kremini saçın tamamına uygularsanız zamanla kafa derinizde bir birikim oluşur. Bu yüzden kremi sadece uçlara sürmeye dikkat edin.

*Saçınızı Her Gün Yıkamayın

Saçlarınızı her gün yıkamak size hijyen açısından doğru bir hareket gibi gelebilir ama bu saçtaki doğal yağ miktarını azalmasına, saçların kurumasına, kırılmaya ve dökülmeye daha meyilli hale gelmesine yol açar.

 

 

 

 

 

 

2.Saç Kurutma Tüyoları

Saçlarınızı kuruturken farkında olmadan onlara zarar verebilirsiniz. İşte bundan kaçınmak için dikkat etmeniz gereken şeyler:

*Mikrofiber Saç Havlusu Kullanın

Klasik havlu kumaşından üretilen modeller saçların fazla dolaşmasına, kabarıklığın artmasına ve kırılmaya yol açabilir. Bu yüzden duştan çıkacağınız zaman saçlarınızı bir mikrofiber havluyla sarmanız tavsiye edilir.

*Üflemeli Kurutucu Kullanmayın

Üflemeli kurutuculardan gelen ısı, saçlarınıza şekillendirici aletler kadar zarar verebilir. Hemen dışarıya çıkmanız gerekmiyorsa nemli saçınızın uçlarına düzeltici – şekillendirici kreminizi sürün ve serbestçe, havayla kurumaya bırakın.

*Kurutma Makinesini Saçlarınız Kısmen Kuruduktan Sonra Kullanın

İlle de fön makinesi kullanacaksanız önce saçlarınızın yüzde 70 kadar kurumasını bekleyin. Tamamen ıslak saçlara kurutucu tutmak daha çok zarar verir.

3.Saç Fırçalama Tüyoları

Dolaşmış, düğüm düğüm saçlar kırılmaya daha meyillidir. Saç fırçası veya tarak kullanırken aşağıda belirtilen şeylere dikkat edin.

*Dolaşıkları Duş Sırasında Açın

Saçlarınızı duşun altında yıkarken geniş dişli bir tarakla nazikçe tarayın. Bu, saçların biraz daha yumuşamasına yol açar. Dolaşmış, karışmış kısımları daha sonra açmaya çalışmak daha zor ve acı vericidir.

*Kıl Fırça Veya Geniş Dişli Tarak Kullanın

Aslını isterseniz bu yazı için faydalandığım kaynağa göre domuz kılından yapılmış saç fırçası (Tam olarak yaban domuzu) saçlar için iyi bir alternatiftir. Ama bazılarımız bunu dini açıdan sakıncalı bulabiliriz. Ancak, ağzınıza bir şey girmiyor yani, saçlarınızı tarıyorsunuz, saç fırçalama alışkanlığım olsa ben kullanırdım. En azından doğal kıldan yapılmış bir fırçayı tercih etmekte fayda var anladığım kadarıyla. Bu iş için tarak kullanıyorsanız da geniş, büyük dişleri olan modelleri tercih edin.

*Uçlardan Kafa Derisine Doğru Tarayın

Saçları köklerden uçlara doğru taramak daha fazla dolaşmalarına ve dolayısıyla kırılmalara yol açabilir. Taramanın doğru yolu; uçların birkaç santim üstünden başlayıp aşağıya doğru taramak, bu şekilde yavaş yavaş kafa derisine doğru ilerlemektir.

 

 

 

 

 

4.Isıyla Şekillendirme Tüyoları

Bu konuyu şirin göstermeye çalışmayacağım. Saçları ısı yoluyla şekillendiren aletler zarar verir. Bu konuda 2 şeyi dikkate almanız gerekir:

*Mümkün Olduğu Kadar Az Kullanın

Bazı kaynaklarda bu tür aletleri kullanmamanın en iyisi olduğu yazılmış ama bu birçoğumuz için imkansızdır. En azından, kullanımı haftada 1 – 2 kere ile sınırlandırmaya çalışın. Sıklıkla ısı uygulamak saçları yıpratır, uçların bölünmesine yol açar, kurutur.

*Isıdan Koruyan Ürünler İşe Yarayabilir

Saçlarınızı düzleştirmeye veya kıvırmaya başlamadan önce, her zaman, ısıdan koruyan sprey tarzındaki ürünlerden kullanın. Bunlar, saçlarınızla onlara uygulayacağınız sıcaklık arasında bir bariyer oluşturur, böylece hasarı kısmen de olsa önler.

5.Saçları Güneşten Ve Kirlenmekten Korumanın Yolları

Dışarıdayken attığınız her adımda saçlarınız güneş ışınlarının ve havada dolaşan kirletici maddelerin bombardımanına uğruyor. Değerli saçlarınızı onlardan korumak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

*Şapka Veya Eşarp Takın

Özellikle yaz aylarında, dışarıya çıktığınız zaman saçınızı bir şapka veya eşarpla örterek yoğun güneş ışınlarının vereceği hasardan koruyabilirsiniz.

*Yağ Sürülmüş Veya Islak Saçlarla Dışarıya Çıkmayın

Saçlarınıza bir saç bakım yağı sürdükten veya yıkadıktan hemen sonra dışarıya çıkarsanız üstlerine toz ve kirler yapışabilir.

*UV Filtreli Saç Bakım Ürünlerini Deneyin

Saçları özellikle yaz güneşinin yıpratıcı etkilerinden korumak için üretilmiş olan ürünleri kullanın.

*Saçınızı Toplayın

Dışarıya çıktığınızda saçlarınızı açık bırakmak ya da gevşekçe toplamak onları kurumaya ve hasar görmeye daha meyilli hale getirir. Bu nedenle, evden çıkarken saçınızı toplayın.

*Düzenli Aralıklarla Derinlemesine Bakım Yapın

Saç derisini tamamen temizlemek, nemi kuru ve donuk saçınıza geri kazandırmak için haftada en az bir kere yoğun bir saç bakım uygulaması yapın.

 

 

 

 

 

 

6.Saç Şekillendirme Tüyoları

Sırada saçları şekillendirirken dikkat edilmesi gereken noktalar var.

*Yumuşak Saç Lastikleri Kullanın

Saçınızı bağlamak için sadece yumuşak lastikler kullanın. Ortada metal tokası olan lastikler ve bantlar saçların kırılmasına yol açabilir.

*Sıkı Sıkı Bağlamaktan Kaçının

Çok sıkı örgüler, at kuyrukları ve topuzlar saçlara ve saç köklerine zarar verir, dökülmeyi arttırır. Bunların yanı sıra baş ağrısına da sebep olabilirler.

7.Gece Saatleri İçin Saç Bakım Tüyoları

Genellikle gün boyunca saçlarımıza bakmaya meyilli oluruz, ancak, gece olunca onları korumayı düşünmeden doğrudan yatağa atlarız. İşte uykuya dalmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler:

*Saçlarınızı Bağlıyorsanız Gevşekçe Bağlayın

Yatarken saçlarınızı bağlıyorsanız yumuşak bir lastik veya bandana ile, gevşek bir şekilde bağlayın.

*İpek Yastık Kılıfı Veya Eşarp Kullanın

Yatarken başınızın altına ipek bir eşarp koyun veya ipek / saten bir yastık kılıfının üstünde uyuyun. Pamuklu yastık kılıfları saçları daha çok aşındırır, kabarmaya ve kırılmaya yol açar.

*Saç Uçlarını Nemlendirin

Saçlarınıza ekstra bir nemlendirici desteği vermek isterseniz yatmadan önce uçlarına sevdiğiniz bir saç yağını (Zeytinyağı, badem yağı ve argan yağı özellikle tavsiye edilir) sürün.

8.Saçları Besleyen Doğal Maskeler

Saçları temizlemek ve şekillendirmek için doğru ürünleri kullanmak önemlidir. Bunların yanı sıra bazı doğal saç bakım yöntemlerini uygulamak da yüz güldürücü sonuçlar verir.

*Isıtılmış Zeytinyağı Sürün

Saçlarınıza bir miktar ısıtılmış zeytinyağı ile masaj yapın ve 45 dakika bekleyin. Daha sonra güzelce yıkayarak temizleyin.

*Kuru Ve Hasar Görmüş Saçlar İçin Elma Sirkesi Maskesi

Aşağıdaki malzemeleri karıştırıp saçınıza uyguladıktan sonra başınızı bir duş bonesi ile kapatın. Saçlarınızı yıkamadan önce yarım saat bu şekilde bekleyin.

1 yemek kaşığı elma sirkesi

2 yemek kaşığı zeytinyağı

3 yumurtanın akı

*Donuk, Mat Görünümlü Saçlar İçin Yoğurt

Saçlarınızı hafifçe ıslatın, sonra da yarım bardak yoğurtla saçlı deriye masaj yapın. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

*Saç Dökülmesine Karşı Hint Yağı

Hint yağı ile saç derisine köklerden uçlara kadar masaj yapın. Yarım saat sonra saçlarınızı temizleyin. Hint yağını tamamen çıkarmak için 2 – 3 şampuanlama yapmanız gerekebilir.

*Bölünmüş, Ayrık Uçları Onarmak İçin Kına

Aşağıdaki malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi saçlarınızın her yerine uygulayın. 2 saat sonra saçlarınızı yıkayın.

Yarım kase kına tozu

1 yumurta

4 çay kaşığı avokado yağı

Karışımı sürülebilir hale getirecek miktarda su

9.Sağlıklı Ve Güzel Saçlara Sahip Olmak İçin Neler Yemelisiniz?

Saç bakımı yapmak kesinlikle doğru ürünleri kullanmak ve uygun bakım ürünlerini denemekten ibaret değildir. Sağlıklı saçlar için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. İşte saç sağlığı için beslenme düzeninize dahil edebileceğiniz bazı gıda maddeleri:

*Yumurta

Yumurtanın içeriği protein saçların beslenmesi ve güçlenmesi açısından önemlidir.

*Turunçgiller

Portakal, limon ve yeşil limon gibi narenciye türü meyveler harika bir C vitamini kaynağıdır ve saçların güçlenmesi için gereken kolajen üretiminin artmasına yardım ederler.

*Yeşil Yapraklı Sebzeler

Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeler demir içerdikleri için saç köklerini ve foliküllerini besler, saçların uzamasına yardımcı olurlar.

*Kuru Meyveler Ve Kuruyemişler

Atıştırmalık olarak kuru meyveleri tercih edin, çünkü Omega 3 yağ asitleri içerdikleri için saçı besler ve kalınlaşmasına yardım ederler.

*Kepekli Tahıllar

Sağlıklı saçlar için gerekli olan demir, B vitaminleri, çinko ve biotin gibi besin maddeleri içerirler.

*Avokado

İçerdiği E vitamini sayesinde yağ seviyesinin ve pH dengesinin korunmasına yardımcı olur, saç derisinin tıkanmasını önler.

*Havuç

Saçları besleyen doğal yağın üretimi için gerekli olan A vitamini içerir.

Sonuç olarak, sayın Binkelam ziyaretçileri; saç bakımı, çeşitli işlemlerden ve yöntemlerden oluşan bir bütündür. Mükemmel saçlar istiyorsanız saçlarınızı temiz tutmalı, gereğinden fazla yıkamamalı, kurutur, şekillendirir ve bağlarken yıpratmaktan kaçınmalı, arada doğal yöntemlerle bakım yapmalı, güneşten korumalı ve sağlıklı beslenmelisiniz.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

8 Aylık No Poo Serüveni: Sabrın Sonu Selamettir

Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin Ev Yapımı Maskeler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.