xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ev Yapımı Kuru Şampuan Tarifleri

2 2.071

Son yıllarda gittikçe popülerleşen ve eczaneleri aşıp marketlerden kozmetik mağazalarına kadar pek çok yerde bulunabilir hale gelen kuru şampuan; özellikle yağlı saçlar için eşi benzeri bulunmayan bir kurtarıcı. Eğer saçlarınızın durumundan memnun değilseniz ve onları yıkayacak vaktiniz yoksa ya da saçların yağlanmasını önlemek için onları her gün şampuanla yıkamamaya çalışıyorsanız kuru şampuanlar imdadınıza yetişiyor.

Ancak hayatımızı kolaylaştıran her ürünün olduğu gibi kuru şampuanların da kimi olumsuz noktaları var. Mucizevi olarak görülen ve giderek acil durumlar dışında da kullanılmaya başlanan bu ürünler oldukça pahalı fiyatlara satıldıkları gibi içerdikleri ağır kimyasallar nedeniyle uzun süreli ve sık kullanımda saça fayda sağlamaktan çok zarar da verebiliyorlar. Yazımızda sizlerle evde hesaplı malzemelerle hazırlayabileceğiniz iki adet kuru şampuan tarifi paylaşacağız. Doğal ve hesaplı bir ev yapımı kuru şampuan elde etmek için tariflerde verilen malzemeleri bir kaba alarak karıştırmanız ve ihtiyaç duyduğunuzda kirli saça allık fırçası benzeri bir fırça yardımıyla sürmeniz yeterli olacaktır.

Açık Renk Saçlar İçin Ev Yapımı Kuru Şampuan Tarifi

– 4 çorba kaşığı dolusu mısır ya da buğday nişastası

– 2 çay kaşığı (silme) toz tarçın

– 3-5 damla hoş kokulu bitkisel yağ

kuru-sampuan-tarifi

Koyu Renk Saçlar İçin Ev Yapımı Kuru Şampuan Tarifi

– 2 yemek kaşığı mısır ya da buğday nişastası

– 2 yemek kaşığı şekersiz toz kakao

– 2 yemek kaşığı toz tarçın

– 3-5 damla hoş kokulu doğal yağ  

ev-yapimi-kuru-sampuan-tarifi

Tariflerde yer alan bitkisel yağlar için kokusu hoşunuza giden herhangi bir yağı (menekşe, lavanta, limon, çilek, portakal, okaliptüs gibi) kullanabilirsiniz, ancak şampuanın işe yaraması için tarifte verilen ölçülere uymanızı tavsiye ederiz. Eğer ev yapımı kuru şampuan saçınızdaki yağı yeterince iyi emmiyorsa nişasta oranını biraz arttırmayı ve bir sonraki şişeyi yağ miktarını yarıya indirerek hazırlamayı deneyebilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. derya soygül

    Pratik bir tarifmis.

    1. Hilal Uslu

      Kızım yazmış sağ olsun. =) Keşke daha çok yazabilse.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.