xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Kuru Saçlara Hayat Veren 3 Ev Yapımı Maske

0 3.544

Kuru, hasarlı ve donuk görünümlü saçlar insanın nasıl da canını sıkar, değil mi? Bu sorunun kendiliğinden düzelecek hali yok tabii; hatta zaman kaybetmeden tedbir almaya başlamazsanız saçlarınız günden güne daha kötü görünmeye başlar ve nemli, sağlıklı, parlak bir hal almalarını sağlamak da zorlaşır. Aşağıda göreceğiniz ev yapımı saç maskesi tarifleri sayesinde canlı ve pırıl pırıl saçlara kavuşabilirsiniz. Malzemeleri kolayca bulunabilen ve hazırlanması da zor olmayan bu tariflere bir şans vermenizi tavsiye ederiz. En iyi sonuçları almak için malzemelerin organik, kaliteli olmasına dikkat etmek gerektiğini de unutmayın.

Herhangi bir saç bakım maskesi hazırlarken bal gibi yapışkan maddeler kullanacaksanız miktarının gerekenden fazla olmamasına dikkat edin. Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı gibi malzemelerin miktarlarına da dikkat edin, fazla kullanırsanız saçlarınız aşırı yağlanır ve arındırmakta zorluk çekersiniz.

1.Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Saç Maskesi

Yalnızca 2 malzemeyi karıştırarak kuru saçlar için son derecede etkili bir maske hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler: (Uzun Saçlar İçin)

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

2 çay kaşığı bal

Uygulama:

Malzemeleri yoğun bir maske elde edene kadar karıştırın. Sonra bu maskeyi temiz parmaklarınızla, kafa derisinden aşağıya doğru dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak saçlı deriye yedirin. 15 – 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak maskeden arındırın.

İpuçları:

Maskeyi kullanmadan önce saçlarınızı hafifçe nemlendirin, böylece uygulanması daha kolay olur.

Uygulamadan sonra başınıza ılık bir havlu sararak beklerseniz maske saçlarınıza daha iyi işler.

Bu tamamen doğal bir saç maskesi olduğundan istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Kuru ve normal saçlar için haftada 1 kere uygulanması yeterli olur. Hindistan cevizi yağını çok fazla kullanmamaya özen gösterin. Sırtın ortalarına kadar gelen saçlar için 1 yemek kaşığı yeterlidir, omuz boyundaki saçlar için daha az miktarda kullanmalısınız.

Saçlarınızı nemlendirmek ve onarmak için Hindistan cevizi yağını bal kullanmadan tek başına da uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı saç kremi işlevi de gördüğü için muhtemelen bu maskeden sonra saçlarınızı şekillendirmeye çalışmaya gerek görmeyeceksiniz.

Malzemelerin Saça Faydaları:

Hindistan Cevizi Yağı: Bir antioksidan ve vitamin deposudur. Kafa derisini aknelerden ve mantar enfeksiyonlarından koruyan antiseptik yağ asitleri içerir. Saç köklerini besler. Kepek oluşumunu önler ve kaşıntılı kafa derisini rahatlatır. Saçları nemlendirir, kuru saç uçlarını yumuşatır, kırık oluşumunu önler. Buklelerin şekillenmesine, kontrol edilmesine yardım eder.

Bal: Güçlü vitaminler ve mineraller içeren mükemmel bir doğal nemlendiricidir. Nemin kuru saç tellerine kilitlenmesini sağlar. Kuru saçları yumuşatır, saçların canlı ve parlak görünmesini sağlar. Güneşten zarar görmüş saçları besler. Saç derisini sağlıklı tutan ve saç büyümesini destekleyen anti – bakteriyel ve antioksidan bileşenler içerir.

2.Kuru Saçlar İçin Besleyici Saç Maskesi

Bu besleyici maske için sadece mutfağınızda muhtemelen her zaman bulunan 2 malzemeyi kullanmanız gerekiyor; yumurta ve zeytinyağı.

Malzemeler:

1 yumurtanın sarısı

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Uygulama:

Yumurta sarısını küçük bir kabın içinde köpürene kadar çırpın. Sonra zeytinyağını ekleyip iyice karıştırın. Maskeyi kafa derinize uyguladıktan sonra 2 – 3 dakika dairesel hareketlerle masaj yapın. Başınızı bir duş başlığı veya plastik bir torbayla örterek 15 dakika bekleyin. Sonra saçınızı soğuk suyla iyice durulayın. Sıcak su kullanmaktan kaçınmanız önemlidir. Yumurta kokusunu saçlardan çıkarmak için organik bir şampuan kullanın.

İpuçları:

Maskeyi saçlara rahatlatıcı bir masaj yaparak uygulamak saç derisindeki kan akışını uyarır ve malzemelerin derine işlemesini sağlar.

Bu saç maskesini çıkarırken sıcak su kullanırsanız saçınızda pişmiş yumurta parçaları kalmasına yol açabilirsiniz. Süre dolunca saçlarınızı bol soğuk suyla, uzun uzun durulamalısınız.

Malzemelerin Saça Faydaları:

Yumurta sarısı: B vitaminleri ve sağlıklı yağlar içeren yumurta sarısı kuru saçları beslemede çok etkilidir. Kuru ve hasar görmüş saçları besler ve yumuşatır, saç köklerini güçlendirir. Saç dökülmesini önler.

Zeytinyağı: Çok eski zamanlardan beri kullanılan bir saç maskesi malzemesidir. Saçları besler ve nemlendirir, saç tellerini güçlendirir, kırılmaları önler. E vitamini ve sağlıklı yağlardan yana zengindir.

3.Kuru Ve Donuk Saçları Gençleştiren Nemlendirici Maske

Sıradaki maske nemi saç hücrelerine hapseder, donuk saçların canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Malzemeler:

Olgun bir avokadonun yarısı

2 adet olgun muz

Uygulama:

Malzemeleri karıştırarak püre haline getirin. Mümkünse bunun için mutfak robotu kullanın; çünkü topaksız, pütürsüz bir maske hazırlamak gerekiyor. Karışımda ezilmemiş kuru meyve parçaları kalırsa onları saçınızdan çıkarmaya çalışırken canınız baya acıyabilir.

Maskeyi nemli saçlarınıza, temiz parmaklarınızın yardımıyla, köklerden uçlara doğru uygulayın. Başınızı plastik bir başlıkla örtüp 15 dakika bekleyin. Sonra da iyice durulayın. Bu çok güzel kokan bir saç maskesidir, bu yüzden uygulamadan sonra şampuan kullanmaya gerek duymayabilirsiniz. Ama şahane bir durulama yaptığınızdan emin olun tabii.

İpuçları: 

Boynunuza yumuşak, pamuklu bir havlu sararak maskenin kıyafetlerinize akmasını önleyin.

Maskeyi saçlarınızın tamamına uyguladığınızdan emin olun. En hasarlı kısma, yani üst kısma sürerken daha cömert davranın.

Malzemelerin Saça Faydaları:

Avokado: B vitamini çeşitleri ile A, E ve D vitaminleri içerir. Saç dökülmesini önler, saçların büyümesini teşvik eder, kırılmaya karşı güçlendirir. Kuru saçları canlandırır, yumuşatır ve nemlendirir.

Muz: Kuru ve kırılgan saçlar üzerinde harikalar yaratan bir meyvedir. Saç köklerini güçlendirir, uçların bölünmesini önler. Saçtaki yağ dengesinin ayarlanmasına yardım eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.