Yay Burcu İnsanları Hakkında Merak Ettikleriniz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yay burcu değişken nitelikli bir ateş grubu burcudur. 22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında dünyaya gelmiş olan kişiler Yay burcu insanları olarak kabul edilir.

Bu burcu ifade eden anahtar kelimeler özgürlük aşkı, keşif, genişleme, felsefe, cömertlik, hukuk, dürüstlük, iyimserlik, şans ve idealizmdir.

Yay Burcunun Özellikleri

Yaylar huzursuz insanlardır. Vizyon sahibidirler ve yeni ufuklar aramaya ihtiyaç duyarlar. Hayatı maceralarla dolu bir yolculuk olarak kabul ederler. Olumlu ve hevesli bir doğaları vardır. Yeni bölgeler keşfetmek ve sürekli olarak kendilerine meydan okuyan durumlarla karşı karşıya kalma arzusu içindedirler.

Huzursuz yapıları kendini entelektüel düzlemde çalışma sevgisiyle, maddi düzlemde ise seyahat tutkusuyla gösterir. Burcun çoğu üyesi bu ikisini birleştirmeye çalışırlar.

Herhangi bir konuda karar verirken sezgilerine, bakış açılarına ve deneyimlerine güvenirler. Risk almaktan korkmazlar. Aşırı durumları severler ve bilinmeyene doğru uçma eğilimleri vardır. Bazen mecburi iniş sırasında bir bedel ödemeleri gerekir ama genellikle ayaklarının üstüne düşerler ve çoğu zaman, düştükten sonra kısa sürede toparlanırlar.

İdealist bir yapıları vardır. Farklı kültürleri, diğer insanların inançlarını ve geleneklerini merak ederler. Ahlak ve sosyal konular hakkında keskin sorular sorarlar ve inandıkları şeyleri ateşli bir şekilde savunurlar.

Samimi ve doğrudan bir kişiliğe sahiptirler. Bazen uygunsuz ve sıra dışı fikirleri yüzünden sıkıntılı duruma düşebilirler. Bununla beraber, onları karakterize eden iyi niyetler, arada sırada yaşanan bu tür çatışmaların üstesinden gelmelerini sağlar.

Özgürlük Yaylar için son derecede önemlidir. Bir durumun, bir ortamın içinde sıkışıp kaldıklarında hemen sıkılırlar ve muhtemel boşlukları aramaya başlarlar. Özgürlüğün tadını çıkarabilecekleri bir yerde yaşamayı tercih ederler. Tutkularını açığa vurmaları ve mutluluk arayışı içinde istedikleri yere gidebilmeleri gerekir. Aksi taktirde mutsuz olurlar.

Yay burcu insanları neşeli ve dürüsttürler. Gülerken yüzlerinin aydınlandığını ve ara sıra gözlerinde bir yaramazlık pırıltısı belirdiğini fark edersiniz.

Yerleşik toplum kurallarına, geleneklere isyan etme eğilimindedirler. Bunun sebebi vicdanlarının götürdüğü yere gitmeleridir. Kurallara ezbere uyamaz, onları sorgulamadan duramazlar.

Gelişmiş mizah anlayışlarıyla, her zaman şaka yapmaya hazırdırlar. Güvenli, doğrudan ve dışa dönük kişilikleri  bulaşıcıdır.

Samimiyetleri yalan söylemelerini önler. Bu şeffaflık bir yandan onları savunmasız hale getirirken bir yandan da en büyük erdemleridir. Kötü tecrübeler yaşayarak kendilerini korumayı ve sorunlardan uzak durmayı öğrenirler.

Çok romantiktirler ve karşı cinsle beraber olmaktan hoşlanırlar. Fakat duygusal ilişkiler onlar için potansiyel bir acı kaynağıdır. İyimser ve dürtüsel mizaçları yüzünden ilişkilerde hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Yay insanı partnerinin kendisine sevildiğini hissettiren ve özgür hissetmesini sağlayan, güven veren biri olmasını ister.

Yay Burcunun Aşk Hayatı

Yaylar, aşk söz konusu olduğunda çok açık ve doğrudan insanlardır. Sevgilerini kolayca ilan edebilirler. Biriyle ilgilendikleri zaman yürekli ve atak davranırlar. İlişkinin ilk aşaması sona erdiğinde yeniden ilk günlerin yoğunluğuna dönmek, beraberliği hareketli ve eğlenceli kılmak için ellerinden geleni yaparlar.

Hevesli ve sevecendirler. Tereddüt etmeden inisiyatif alırlar, zira flört etmek karakterlerinin belirgin bir özelliğidir. Bunu içgüdüsel bir şekilde yaparlar. Güzel bir beraberlik onları uyarır ve yaşama sevinçlerini arttırır. Aşık olarak çoğu orijinal ve eğlenceli insanlardır. Fiziksel yakınlık söz konusu olduğunda çekingen davranmazlar.

Rahatlamak ve kendileri olmak için her zaman serbest bir alana ihtiyaç duyduklarından, çok yoğun ilişkiler zaman zaman onları boğar. Bağlanmaktan hoşlanmazlar. Rutinlerden sıkıldıkları için zihinsel ve fiziksel açıdan aktif olan tutkulu insanlarla yakınlaşmayı tercih ederler.

Yay Burcunun Evlilik Hayatı

Yaylar evliliklerinde keşif ve macera unsurlarının bulunmasını isterler. Bu unsurlar ortadan kaybolduğu zaman sorunlar yaşanabilir.

Genellikle eşlerine sadıktırlar. Yay insanı hayat arkadaşlarına güvenir ve onu bir şeylerle ilgilenmesi, bir hobi edinmesi için teşvik eder. Kıskanç değildir, onunla beraberken bu açıdan nadiren bir sıkıntı yaşarsınız.

Çok girişimci ruhludur, ancak çok sayıdaki projelerini bir arada idare edecek pratikliğe sahip olmayabilir. Sonunda öfkesini fedakar hayat arkadaşından çıkarır.

Olgunlaşıp enerjisini kanalize etmeyi ve rahatlamayı öğrendiği zaman onunla yaşamak tamamen farklı ve keyifli bir deneyim haline gelir.

Yay kadını çocuk sahibi olmayı ve her zaman onlarla birlikte seyahat etmeyi ister. Özerkliğinden vazgeçmeyi kolay kolay kabul etmez. Yay erkeği ilişkiye büyük bir coşku getirir. Oldukları gibi kalabildikleri sürece, Yay insanlarının evliliklerinde mutluluk hüküm sürecektir.

Yay Burcunun Ev Düzeni

Yaylar açık alanları ve doğanın verdiği hürriyet duygusunu severler. Şehir yaşamını boğucu bulan birçok Yay kişisi kırsal kesimde yaşamayı tercih eder.

Küçük, sıkışık alanları sevmedikleri için yaşadıkları dairenin veya evin geniş, aydınlık ve havadar olması gerekir. Eşyalarla dolu küçük bir daire onlara sıkıntı verir. Basit ve fonksiyonel mobilyaları, sade perdeleri, kilimleri tercih ederler. Evlerinde düzenden çok rahatlığa önem verirler.

Yay İnsanı Ve Para Meseleleri

Yaylar çok ekonomik insanlar değildirler. Tasarruflu olmaya çalıştıkları zaman bile, para adeta ellerinden kaçar. İdareli davranmayı sevmezler.

Mali durumunu yönetmek bir Yaya çok sıkıcı gelir. Bazen, haddini aşan harcamaları yüzünden borçlanmak zorunda kalabilir.

Ancak, kendisi geleceğe iyimser bakan biridir. Bu konuda her zaman haklı çıkmıyor olsa da, gelirini arttırmanın bir yolunu bulacağına inanır. Ayrıca son derecede çalışkandır. Paraya ihtiyacı varsa bunun için fazladan çalışma yoluna gider.

Cömert bir yapısı vardır, sahip olduğu şeyleri başkalarıyla paylaşmaya eğilimlidir. Bu, bazen insanların onun iyi niyetinden faydalanmasına yol açabilir. Cimri insanlardan, harcayacağı her kuruşun hesabını yapanlardan hiç hoşlanmaz.

Bazı Yay kişilerinde kumarbazlık potansiyeli vardır. Poker tarzı oyunlara veya bir bahis türüne bağımlı olabilirler.

Genelde mali açıdan şanslı insanlardır. Her zaman para kazanmanın bir yolunu bulurlar.

Yay Burcunun Sosyallik Ve Eğlence Anlayışı

Yay burcu insanı boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek ister. Çok çalışmak için de, eğlenmek için de bol miktarda enerjisi vardır. Zevk alacağı herhangi bir etkinliğe davet edildiği zaman bunu geri çevirmez. Dışarıya çıkma fırsatlarını değerlendirir.

Sürekli bir öğrenme isteği içinde olduğundan, her yerde ve her zaman bilgilerini arttırmaya çalışır. İlgisini çeken konuları özenle inceler. Diller, sosyoloji, psikoloji, felsefe ve dini inançlarla ilgilidir.

Ayrıca partileri de sever. Rahatlamanın ve eğlenmenin yollarını bilir.

Açık ve canlı karakterinden dolayı, insan kazanmakta zorluk çekmez. Genellikle farklı yapıları olan arkadaşları vardır. Doğası gereği ve içten bir insandır. Duygularını gizlemeye çalışmak ona sıkıntı verir. Geçmişe bağlı kalmak yerine, yapıcı ve iyimser bir tutumla ileriye bakmayı tercih eder.

Para için endişelenmekten nefret eder. Arkadaşlarıyla iyi zaman geçirmek ve eğlenmek için para harcamayı sever.

Yay Burcu İnsanının Giyim Tarzı

Çoğu Yay burcu kişisi çok resmi, çok şık kıyafetleri sevmez ve giymekten kaçınmaya çalışır. Bu tip giysilerin içinde sıkılır.

Genellikle içinde kendini rahat hissettiği giysileri tercih eder. Evden çıkarken uzun uzun hazırlık yapmaz.

Gardırobunu yenilemeyi mümkün olduğu kadar geciktirir. Sonunda yeni bir kıyafet almaya karar verdiğinde, bunun için çok fazla dolaşmayı sevmez. Bu yüzden bazen yanlış alımlar yapabilir.

Yay Burcu İnsanlarının Hobileri

Yaylar seyahat etmeyi severler. Yurt dışında uzun süreli tatiller yapma lüksüne sahip olmayanlar, en azından kısa tatillerde görmek istedikleri yerlere gitmeye çalışırlar.

Burcun birçok üyesi, bu mümkün olsaydı, hayatlarını uzak ülkelere gidip farklı kültürleri keşfederek, dünyanın her yerinden hediyelik eşyalar ve duygular biriktirerek geçirirlerdi.

İstikrarlı ve öngörülebilir durumlar onları boğar. Her zaman çeşitliliğe ve hareket serbestliğine ihtiyaç duyarlar.

Yay Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Yay,ateş grubu burçları ile (Koç, Aslan, Yay) kolayca anlaşır, sağlam ve kalıcı ilişkiler kurar. Yayın özellikleriyle bunlardan bazılarını iyimserliği, bazılarının da tutkusu bir araya gelince ortaya süper bir ikili çıkar.

Hava grubu burçları mensupları (İkizler, Kova, Terazi) Yay burcu insanları için eğlenceli ve teşvik edicidir. Onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan, hayat ve insanlar hakkında konuşmaktan zevk alırlar. Keyifli sohbetlerin mutlu ilişkilere dönüştüğü de olur.

Toprak grubu burçları (Boğa, Başak, Oğlak) Yaya bazen çok soğuk ve pratik görünür. Bu burçlarla ilişkisi, belirli tavizlerin söz konusu olmadıkça, karmaşık ve sıkıntılı olur.

Su grubu burçlarının (Yengeç, Akrep, Balık) çekingen ve kapalı karakteri başlangıçta Yayı etkileyebilir. Ancak, uzun vadede genellikle onların içe dönük tabiatından bıkmaya meyillidir.

Yay Burcu Aşk Uyumları

Aşağıdaki listede yıldız sayısını şu şekilde yorumlayın:

*Karşılıklı anlayış yok

**Zor ama verimli bir ilişki

***Biraz sabır ve üstüne düşmeyle yürüyebilir

****Ufuk açan, ilham veren, tahrik eden bir beraberlik

*****Rakipsiz bir ikili

Yay – Koç:                *****       (Koçta bulduğu şey, mükemmelliktir.)

Yay – Boğa              *               (Boğanın gizli kusurlarını fark eder.)

Yay – İkizler           ****          (Dayanılmaz bir çekim hisseder.)

Yay – Yengeç         **              (Bir macera yaşayabilirler.)

Yay – Aslan           *****           (Büyük bir tutku)

Yay – Başak          **                 (Çatışırlar)

Yay – Terazi)       *****            (Terazide bulduğu şeyler sevimlilik, nezaket ve sadakattir.)

Yay – Akrep         ***                 (Hemen tutuşur)

Yay – Yay             *****              (Tutkulu bir ateş)

Yay – Oğlak        *                     (Neredeyse imkansız)

Yay – Kova         *****             (Kovaya kolları her zaman açıktır.)

Yay – Balık         ***                 (Tutku dolu bir macera)

Yay Burcunun İş Hayatı

Doğuştan huzursuz bir yapıya sahip olan Yaylar her gün yeni bir şeyler öğrenmelerini sağlayan bir işe ihtiyaç duyarlar. Çok pozitiftirler ve mesleklerinin sunduğu ilerleme fırsatlarından en iyi şekilde yararlanırlar.

Ancak, bol miktarda özgürlüğe sahip olmaları gerekir, aksi taktirde yeni bir iş aramaya başlarlar. Genellikle, aradıklarını bulana kadar iş değiştirme eğilimindedirler.

Yay burcu kişisi bir yönetici olarak meşgul olmayı sever ve fazla mesai yapmaktan rahatsız olmaz.

Çalışanlarıyla konuşmayı, fikir alışverişi yapmayı ve önceden strateji geliştirmeyi tercih eder, ancak, anlık olarak ortaya çıkan olayların detaylarıyla başkalarının uğraşmasını ister.

Düşüncelerini doğrudan ifade eder ve bu yüzden bazen, nabza göre şerbet verme becerisine sahip olmayışı eleştirilir. Aşırı duyarlı bir insanın onunla iyi geçinmesi zordur.

Her zaman işlerini geliştirmeye hazırdır. Değerini kanıtlamak isteyen elemanlar için ideal bir patrondur. Ayrıca son derecede optimisttir, çalışanlarına ve şirketine güvenir.

Yay burcu kişisi bir bölüm elemanı olarak olumlu ve işbirlikçi davranır. İş arkadaşlarının moralinin yükselmesinde ciddi katkıları olur.

İşlere yoğun bir şekilde dahil olur. Monoton bir şekilde hep aynı işleri yapmak hevesini kırarken, zorlayıcı işler onu kahramanca çalışmaya teşvik eder.

Hareketsizlik sinirlerini bozar ve onu oyalanacak şeyler aramak zorunda bırakır. Bazen sorumluluktan kaçar. Mesleğinde seviye atlamadan önce bulunduğu pozisyonda uzman olmak ister, acele etmez.

Kimi zaman işleri çok aceleye getirdiği veya dikkati dağıldığı için yöneticisi yaptıklarını denetlemek zorunda kalır.

Biraz özgürlüğe ihtiyacı vardır ve katı yönetmeliklere, talimatlara isyan edebilir.

Huzursuz karakterinden ötürü, beklenmedik bir şekilde işini bırakabilir. Bu durumda çok nadir olarak geri döner.

Yay Burcu Kişisine Uygun Meslekler

Turizmle ilgili faaliyetler iyi bir seçenektir. Çünkü bu insanlarla ilgilenmesini, başa çıkmasını ve dil becerisini geliştirmesini sağlar.

Seyahat etmeyi çok sevdiği için farklı yerlere gitmesini gerektiren ve ikna etme gücünü ortaya çıkarmasını sağlayan bir satış işinde başarılı olabilir.

Öğrenmeye her zaman açtır ve çok iyi bir öğretmen olabilir. Her yaştan öğrencilerle anlaşabilir ve katı akademik kuralların dünyasına taze bir soluk getirir.

Hukuka ve etik değerlere ilgi duyan Yaylar yargı ve hukuk alanlarında çalışmayı tercih ederler.

Doğayı seven Yaylar toprakla veya hayvanlarla temas edebilecekleri işlerde çalışabilirler.

Tercümanlık, yaşam koçluğu, spor hocalığı, gazetecilik, yazarlık, antikacılık, mimarlık ve halkla ilişkiler de Yay burcu insanlarının zevkle yapacağı ve başarılı olabileceği işler arasındadır.

Yay Burcu İnsanı Nasıl Bir Arkadaştır?

Yay burcu insanı açık fikirlidir ve genellikle farklı yapıları olan insanlardan oluşan bir arkadaş çevresi vardır. Yeni insanlarla tanışma fırsatını pek kaçırmaz. Dışa dönük bir karaktere sahiptir. Açık ve samimi bir kişiliği olan, kendisinin özgürlük ihtiyacına saygı duyan insanlarla zaman geçirmeyi sever. Huzursuz ve enerjik yapısının etkisiyle inisiyatif almaktan, eğlenceli aktiviteler düzenlemekten hoşlanır.

Entelektüel faaliyetlerle de ilgilidir. Arkadaşlarıyla uzun sohbetler yapar. Restoranlarda verilen partilerden, akşam yemeğini dışarıda yemekten hoşlanır. Neşeli ve hoşsohbet bir insan olduğu için, onunla geçirdiğiniz bir akşamı unutmazsınız.

Son derecede dışa dönük bir insandır. Utangaç veya aşırı hassas kişilerle ilişki kurmakta zorlanır. Öte yandan, ilgisini çeken, kendisine benzeyen insanların yanında rahat ve doğal davranır.

Çok içtendir. Birisi onu hayal kırıklığına uğrattığı zaman bu hayal kırıklığını açık bir şekilde ifade eder. Ancak, kinci bir insan olmadığı için, böyle şeyleri çoğu zaman kısa sürede unutur.

Yay burcu kişisi özgür ruhludur. Hayatına karışılmasından, izin verdiğinden fazla dahil olunmasından hoşlanmaz. Aşırı yoğun ve talepkar ilişkilerden kaçma eğilimindedir. Onunla arkadaşlığınızı sürdürmek istiyorsanız bağımsızlığını kabul etmeli ve anların tadını çıkarmalısınız.

Çok cömerttir ve arkadaşlarına her zaman destek olur.

Bir Ebeveyn Olarak Yay Burcu İnsanı

Yay burcu kişisi sorumluluk almayı zor bulur ve çocuk yapmak için acele etmez. Fakat çocuk sahibi olduğu zaman öğretmeyi, gezdirmeyi seven, eğlenceli bir ebeveyn olur.

Çocuklarla oynamayı, keşfetmelerine ve öğrenmelerine yardımcı olmayı sever. Güvenini kötüye kullanmadıkları sürece disiplin konusunda esnek davranır.

Evi dostlarına, tanıdıklarına ve onların çocuklarına açıktır.

Anne veya baba olmak ütopyalarını beslemesine engel olmaz. Çocuğuna, kişiliği gereği,  ilerici ve bohem tarzda bir eğitim verir.

Yay Burcu Çocukları

Yay burcunda doğan çocukların göze çarpmaması neredeyse imkansızdır. Bebeklik çağında da enerjiktirler ve acıktıkları zaman güçlü bir çığlık atmakta tereddüt etmezler. Ebeveynlerini genellikle ağlamaları ile uyandırırlar ve onların ilgisine ve bakımına büyük bir neşeyle karşılık verirler.

Diğer birçok çocuk gibi onlar da girişkendirler. Başka çocuklarla kolayca ilişki kurarlar. Karşı konulmaz gülüşleriyle fethettikleri yabancılarla da kolayca arkadaş olabilirler. Bu yüzden, tanımadıkları insanlara karşı dikkatli olmaları gerektiğinin öğretilmesi gerekir.

Konuşmayı öğrendikleri zaman, çevrelerindeki her şeyden etkilenirler ve anne – babalarını sayısız soruyla şaşırtırlar.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yay Burcu İnsanları Hakkında Merak Ettikleriniz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin