xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yılbaşı Masası Hazırlamanın Püf Noktaları

0 4.592

İster ailenizle baş başa bir yemek yiyecek, ister kalabalık bir arkadaş grubunu ağırlayacak olun, özenle dekore edilmiş zengin bir yılbaşı masası hazırlamak hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak, hem de sevdiklerinizin masadan yıl boyunca unutamayacakları mükemmel anlar yaşamış olarak kalkmalarını sağlayacaktır.

Üstelik tüm bunlar için bir daha kolay kolay kullanmayacağınız şeylere tonla para harcamanıza ya da günler öncesinden sizi uykunuzdan edecek bir hazırlığa girişmenize gerek yok. Yılbaşı masası hazırlama konusundaki bu yazımızda değineceğimiz püf noktalarını ve vereceğimiz tavsiyeleri kendi yaratıcılığınızla birleştirerek son derece keyifli bir akşam yaşamayı garanti altına alabilirsiniz.

Yazımızın sonunda fikir alabileceğiniz birkaç yılbaşı masası dekorasyonu örneği de sizi bekliyor. Sevdiklerinizle birlikte tüm yılınızı aydınlatacak keyifli kutlamalar dileriz.

Hazırlığınızı Eksiksiz Hale Getirin

Yılbaşı masası hazırlarken pek çoğumuz gereğinden fazla dekoratif obje kullanma ve her biri kendi içinde iddialı pek çok parçayı bir araya getirme hatasına düşeriz. Evet, yılbaşı masasının esprisi biraz süslü olmasında olabilir, ancak yine de göz yoran, aşırı gösterişli, uyumsuz parçalardan kaçınmak gerekir.

Unutmayın ki masa ne kadar güzel görünürse görünsün insanlar dekorasyondan ve süslemelerden çok onda otururken ne kadar eğlendiklerini hatırlayacaklardır. Bu nedenle masanızın yeterince geniş olmasına, oturan misafirlerin arasında yemeklere kolaylıkla uzanabilecekleri ve rahat harekete edebilecekleri kadar mesafe bulunmasına, hiçbir dekorasyonun ikramlara uzanmayı ya da sohbet etmeyi zorlaştırmamasına özen göstermelisiniz.

Bu yüzden eğer imkanınız varsa masayı esas yemekten önce mutlaka bir kez kurun ve fazladan bir masa, birkaç sandalye veya çatal-kaşık gibi eksikleriniz varsa bunları gidermeye çalışın.

Yılbaşı masasının nereye kurulacağı ve davetlilerin nerede oturacakları da en az masanın üzerindeki yiyecekler kadar önem taşır. Özellikle kalabalık bir grubu ağırlıyorsanız birbirini önceden tanıyan kişileri ya da çocukları/gençleri birbirlerine yakın oturtmak misafirlerinizin sıkılmasının ya da yemek ve sohbetin sürekli yer değiştiren veya birbirleriyle konuşmak için masanın üzerinden uzanan kişilerce bölünmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Yer belirleme işi için her konuğa üzerinde adlarının yazılı olduğu ve arasında da bizzat yazıp imzaladığınız bir not olan, hatıra olarak saklayabilecekleri yılbaşı kartları hazırlayabilir ve bunları tabakların üstüne ya da yanına yerleştirebilirsiniz.

Eğer yemek odanız misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz kadar büyük değilse salon ya da geniş bir koridor da evin yılbaşı masası kurmak için ideal bölümleri olabilir. Eğer bir yılbaşı ağacı satın aldıysanız masayı bunun olduğu odaya kurarak kutlama atmosferini güçlendirebilirsiniz.

Eğer yılbaşı masası için son anda hazırlayıp sıcak servis etmeniz gereken bir ana yemek pişirecekseniz bunun gecikmesi ya da konuklarınızın masaya çok aç oturmaları ihtimaline karşı mutlaka soğuk ikram edilecek birkaç meze çeşidi, kuruyemiş tabakları, bir dakikada ısıtılabilecek küçük pideler ya da bir gün önceden hazırlayıp hava almayan bir kapta saklayabileceğiniz yılbaşı kurabiyeleri hazırlayın.

Tercihinizi kurabiyelerden yana kullanacaksanız bunların üzerine kremayla konuklarınızın isimlerini yazıp yer göstermek için kullanmak da harika bir fikir olabilir.

Masada kullanacağınız tüm tabak, bardak ve servis takımlarını mümkünse bir gün önceden, değilse yemek yiyeceğiniz günün sabahında yüksek ısıda yıkayıp iyice kurulayın ve su lekesi kalıp kalmadığını kontrol edin. Her ihtimale karşı birkaç tane temiz servis eşyasını hazırda bulundurun.

Yılbaşı yemeği için sevdiğiniz bir masa örtüsünü kullanacaksanız özellikle çocuklar için kumaş ya da tahta birer servis altlığı hazırlayın ve mümkünse ne kadar güzel görünürlerse görünsünler plastik Amerikan servislerini kullanmaktan kaçının.

yilbasi-masasinda-olmasi-gerekenler

Çiçeklerin Büyüsünden Faydalanın

2016 yılbaşı trendleri denildiğinde akla gerçek çiçekler ve bol bol kullanılan çiçek desenleri geliyor. Dünyaca ünlü moda ve dekorasyon dergilerinin hazırlayıp beğeniye sunduğu yılbaşı sofrası örneklerinde orta süslerinden masa örtülerine, peçetelerden hediye süslemelerine kadar her alanda çiçeklerin ağırlığını görmek mümkün.

Siz de hem modayı takip etmek, hem de masanıza sıcak bir dokunuş katmak istiyorsanız kırmızı, yeşil, sarı ve beyaz gibi yılbaşı renklerine sahip kokusuz doğal çiçekler ya da masanızın çeşitli yerlerinde kullanabileceğiniz çiçek desenleri bu konuda en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Masanızı Güzelleştirin

Yılbaşı masasında mükemmelliği yakalamak için orta süsleri ve çiçekler kadar uygun fiyata satın alacağınız malzemelerle kendiniz hazırlayacağınız yılbaşı masası süsleri de işe yarar.

Eğer masanız yeterince büyük değilse ya da iddialı bir süs eşyası satın almak istemiyorsanız süpermarketlerde, hediye dükkanlarında ve hatta ucuzluk dükkanlarında kolaylıkla bulabileceğiniz kırmızı, beyaz, yeşil ve sarı renklerde, farklı boyutlarda yılbaşı topları edinin. Bunları geniş ve cam bir servis kasesine rastgele yerleştirerek son derece şık bir masa süsü elde edebilirsiniz.

Eğer daha gösterişli bir dekorasyondan yanaysanız altın rengi geniş bir süs tabağının içine yine kırmızı, yeşil ve gümüş tonlarında toplar yerleştirip aralarına ve etraflarına renkli boncuklar serpiştirin, kurdeleler bağlayın ya da küçük mumlar yerleştirin.

İmkan varsa süslerin en azından bir kısmını masanın üzerine yerleştirmektense tavandan sarkıtmayı deneyin; böylece hem masanın fazla kalabalık olmaz, hem de misafirleriniz için farklı bir yılbaşı dekorasyonu hazırlamış olursunuz.

yilbasi-masasi

Renklerde Aşırıya Kaçmayın

Dünyanın hemen her yerinde yılbaşı masaları dendiğinde akla gelen renkler altın, gümüş, sarı, yeşil, beyaz ve kırmızıdır. Ancak siz bu renklere bağlı kalmak zorunda olmadığınız gibi hepsini bir arada, karmakarışık biçimde kullanmaktan da kaçınmalısınız. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız yemek takımlarınızın, peçetelerinizin ya da masa örtünüzün üstünde, ya da yemek yiyeceğiniz odanın genelinde hakim olan bir rengi ana renk olarak seçebilirsiniz.

Bu noktadan sonra kullanacağınız objeler eğer bu renkteyse tonlarının birbirlerine yakın olmasına, farklı renkteki malzeme ve süsleri ise parça parça ve az miktarda kullanmaya özen gösterin.

Örneğin altın rengi bir masa örtüsünün üzerine aynı renkte gösterişli bir vazo yerleştirebilir, vazonun içini yeşil çiçek sapları ve yapraklarla doldurabilir, tabakların etrafına dekor olarak sarı ve yeşil renklerde küçük boncuklar serpiştirebilir ve masayı aydınlatmada kırmızı ya da turuncu renkte, kalın olmayan mumlardan faydalanabilirsiniz. Burada önemli olan göze asıl çarpanın esas renk olması ve diğer renklerin destekleyici pozisyonda kalmasıdır.

Konuklarınız İçin Küçük Hediyeler Hazırlayın

Özel hediyeler satın aldığınız aile üyeleri ve yakın arkadaşlarınız dışında kalan konuklarınızın da evlerine sizden birer hatırayla dönmelerini istemez miydiniz? Küçük hediye paketlerine ya da kağıt peçetelere sararak tabalarının yanınıza yerleştireceğiniz yılbaşı hediyeleri konuklarınızı hem şaşırtacak, hem de çok mutlu edecektir.

Eğer böyle bir jest yapmak isterseniz misafirleriniz için güzel birer kalem, evlerinde kullanabilecekleri hoş kokulu küçük dekoratif mum ya da sabunlar, küçük birer kesenin içine doldurulup şık kurdelelerle bağlanmış kokulu bitki karışımları ya da ufak kutularda krem ya da doğal yağlar hazırlayabilirsiniz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey herkesin aynı anda açacağı bu hediyelerin fiyat ya da gösterilen özen açısından birbirinden farklı görünmemesidir. Hatta tüm konuklarınıza aynı hediyeden hazırlayıp yanlarına kişiye özel birer not iliştirmek en iyi seçenek olabilir. Çok yakın olduğunuz kişilere aldığınız özel hediyeleri yemek bitip yılbaşı masası kaldırıldıktan sonra ya da baş başa kaldığınız bir anda verebilirsiniz.

İlham Alabileceğiniz Yılbaşı Masası Fikirleri

1- Çiçek Etkisi

Masanızın odak noktasını kırmızı ve yeşil renkli çiçek desenli kalın peçeteler oluştursun. Bu peçeteleri yine kalın, kırmızı peçetelerle bağlayın. Çatal bıçaklarınızı desensiz, kabartmasız ve metalik, beyaz ya da bronz renkli olanlardan seçin. Bardak tercihinizi ise tombul olanlardan yana kullanın.

Masanızın orta kısmını şeffaf, uzun ince bardaklara ya da küçük vazolara yerleştirdiğiniz aynı biçimdeki mumlarla süsleyin. Eğer dekorasyonda gerçek çiçekler de kullanmak istiyorsanız bunların peçetedekilere benzer kırmızı bir renkte olmasına özen gösterin. Eğer misafirlerinize küçük birer yılbaşı hediyesi vermek isterseniz tercihinizi kurutulmuş kokulu gül yapraklarından yana kullanabilirsiniz.

2- Hem Çocuklar, Hem Büyükler İçin Eğlence

Üzerinde çam ağacı, yılbaşı süsü, hediye paketi, kayak yapan çocuklar gibi figürlerin olduğu bir masa örtüsü ya da peçeteler edinin. Eğer tercihiniz peçetelerden yanaysa düz, beyaz bir masa örtüsü kullanabilirsiniz.

Kullandığınız peçetelerin içine konuklarınız için küçük birer hediye ya da yılbaşı kartı koyup ağızlarını kırmızı ve yeşil kurdelelerle bağlayın ve düz beyaz renkteki tabakların içine yerleştirin.

Masaya renk getirmeleri için altın detayları olan bardaklar ve fazla parlak olmayan kırmızı ya da turuncu renkte mumlar kullanın.

Yılbaşı masası çiçeksiz olmaz diyorsanız tek renkli ve mumlarınızın rengiyle uyumlu çiçekleri cam bir vazoda sunun, ya da yine mumlarla uyumlu renkte taç yapraklarını masanıza serpiştirin. Biraz daha dolu bir görüntü için altın kaplama mumluk ya da biblolar kullanabilirsiniz.

3- Sadelik ve Işıltı Bir Arada

Masanızın tamamını açık krem rengi bir masa örtüsü ile örtün ve ya hiç runner kullanmayın, ya da masa örtünüzün renginin bir ton açığı veya bir ton koyusu arasında bir ton tercih edin. Bu sade görüntüyü içlerinde sarı, yeşil, turuncu ve mavi renkler de olan kahverengi ağırlıklı koyu renk peçetelerle dengeleyin.

Uzun olmayan birkaç bardağın, çay tabağının, kavanozun ya da kasenin içine beyaz birer tealight mum koyup bunları yılbaşı masası dekoru olarak kullanın. Masaya biraz ağırlık katmak isterseniz bunu altın rengi bir çatal-bıçak takımı kullanarak yapabilirsiniz.

4- Şömine Başında Yemek

Mümkünse açık renk ahşap desenli bir masa örtüsü edinin. Böyle bir seçeneğiniz yoksa düz kahverengi bir tane de kullanabilirsiniz. Beyaz renkte altın işlemeli tabaklar ve üzerlerinde kar desenleri ya da beyaz işlemeler bulunan bardaklarla servislerinizi hazırlayın.

Çatal bıçak tercihinizi altın rengi ya da beyaza yakın metalik renkte olanlardan yana kullanın. 2-3 adet şeffaf, uzun ince, cam vazo edinin ve bunların içine çiçeksiz, yeşil bitki sapları ve yeşil yapraklar yerleştirin. Servislerinizin yanına açık kahverengi ya da krem rengi peçeteler koyun.

Son olarak masanıza ağaç görünümü veriliş kül tablası, çerez kasesi gibi küçük objeler yerleştirin ve masanızı mumlarla aydınlatın. İşte sizde ve sevdiklerinizde şömineli bir odada yemek yemenin sıcaklığını hissettirecek yılbaşı masası hazır!

Binkelam ailesi sevdikleriniz ve kendiniz için bütün dileklerinizin gerçekleştiği mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yıl diler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.