xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mevsim Geçişlerinde Cildinize Ekstra Özen Gösterin

0 782

Havalar sıcaktan soğuğa veya soğuktan sıcağa dönerken, yani mevsim geçişi dediğimiz dönemlerde cilt bakım rutinini buna göre ayarlamak gerekir. 2 mevsim arasında gidip gelen bu dönemlerde cilt daha zayıf, yıpranmaya ve tahrişe daha eğilimli bir hal alır. Birçok kişi bu dönemlerde alerjik sorunlar yaşar, ciltlerinin solgunlaştığını fark ederler. Araştırmalara göre dış etkenlerin cilt yaşlanması sorunundaki payı oldukça yüksek. Bu yüzen her zaman özenle yaşınıza ve cilt tipinize uygun bir şekilde cilt bakımı yapmalı, mevsim geçişlerinde ve havaların fazla sıcak / fazla soğuk olduğu zamanlarda bu konuda daha da özenli davranmalısınız.

Yaz sezonunda iyi bir bakım yapmadıysak güneşten dolayı zaten örselenmiş olan cildimiz sonbahar rüzgarlarının, soğuğun tokadını yemeye başlar. Onu ölü hücrelerden arındırmak, donuk ve kurusunu düzeltmek için emek vermemiz, zaman ve bütçe ayırmamız gerekir.

Cilt yaz sezonunda güneşli havaların ve nem oranındaki yüksekliğin etkisiyle kalınlaşır ve üstünde güneş lekeleri oluşabilir. Ayrıca çizgiler ve kırışıklarda da artış görülür. İyi bir dermatolog tarafından uygulanan kimyasal peeling işlemi bu sorunların, sorunun derecesine bağlı olarak, azalmasını veya yok olmasını sağlar. Derinin üst tabakası bu uygulama sayesinde ölü hücrelerden kurtulunca ortaya daha canlı, genç ve pürüzsüz bir cilt çıkar.

Derinin alt tabakalarının tedavi edilmesi, kaslardaki gevşeme ve sarkmanın giderilmesi, kırışıklıkların görünümünün daha da azalması için de mezolifting yaptırılabilir. Mezoterapi uygulamasının son sistem ilaçlarla gerçekleştirilmesi şeklinde tanımlanabilecek olan bu işlem yüz bölgesinin yanı sıra boyun ve çene altında da başarılı sonuçlar vermektedir.

Mevsim geçişlerinde cilt bakımı rutininde boynunuzu ve ellerinizi de ihmal etmemelisiniz. Mezolifting ellerdeki kırışma ve sarkmalar için de yaptırılabilir.

Evde cilt bakımı yaparken cildinizi her gün özenle temizleyin ve yine günlük olarak nemlendirici cilt bakımı yapmayı unutmayın. Belli aralıklarla cildinizin yapısına, yaşınıza, ihtiyaçlarınıza yönelik cilt bakım maskeleri uygulayın. Bu rutini mevsim geçişleri sırasında, havaların çok soğuk olduğu veya sıcaklığın fazla yüksek olduğu zamanlarda biraz daha sıklaştırın.

mevsim-gecislerinde-cilt-bakimi

Hava sıcaklığının makul bir seviyede olduğu ılık ilkbahar günlerinde güneş ışınları cildinizi çok fazla etkilemez ama yazın gelmesiyle, hava sıcaklığının aniden yükselmesiyle bu durum da değişir. Cildin güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı her zaman korunması gerekir ama bu koruyucu bakım yaz boyunca daha titiz bir şekilde yapılmalıdır. Cilt her türlü hava koşullarından, her zaman etkilenir ama nispeten sakin, durgun mevsimlerdeki etkilenmesiyle sıcağın, soğuğun, nemin yüksek, rüzgarın yoğun olduğu zamanlardaki etkilenmesi aynı değildir.

Henüz genç olabilirsiniz, bu sebeple veya genetik şansınız yüzünden cildinizde yaşlanma belirtileri olmayabilir ama bu durum yıllar ilerlerken az veya çok, ama mutlaka değişecektir. Abartmadan, aşırı miktarda kozmetik kullanmadan ama hiç de aksatmadan cilt bakımı yapmak yılların sizi daha az yıpratmasını sağlar.

Cilt sağlığı konusunda bilinmesi gereken şeylerden biri de dışarıdan bakım yapmanın yeterli olmadığıdır. Sağlıksız beslenen, bol miktarda sigara ve alkol tüketen, su içme alışkanlığı olmayan, yeterince uyumayan biri mükemmel bir cilt temizliği ve bakımı yapsa bile tam olarak istediği sonucu alamaz. Dışarıdan ve içeriden bakım birbirlerini tamamlarlar; olabilecek en iyi sonucu almak için yapılması gereken şey ikisini de ihmal etmemektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.