moda, film, astroloji, rüya tabirleri, yaşam

Siyah Erkek Blazer Modelleri Ve Kombin Önerileri

0 1.209

Klasik ceket modellerinden farklı olarak daha yuvarlak ve sportif bir kesimi olan blazer ceketler erkeklere gayet şık, güzel ve çeşitli kombinler yapma olanağı veriyor. Pantolon-ceket kombini yapmanın bir yolu takım elbise giymek veya bir takım elbisenin ceketiyle bir başka takım elbisenin pantolonunu (kumaşları birbirine uyumlu olmak şartıyla tabii) harmanlamaksa bir diğer yolu da blazer ceketle daha spor ve özgür kıyafetler yaratmak. Siyah erkek blazer modelleri, kadife blazer çeşitleri, gri-lacivert-bordo blazer ceket modelleri erkeklere işte bu olanağı veriyor. Bir takım elbisenin ceketinin içine baskılı bir penye tişört giyemezsiniz, ama bir blazer ceketle bunu yapabilirsiniz.

Blazer ceketlerle erkek kombinleri yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta başta ceket olmak üzere bütün parçaların vücudunuzun biçimine uyması ve üstünüzde iyi durması. Bunun dışında, birbiriyle uyumlu 2-3 rengi bir arada kullanmaya dikkat ettiniz mi tamamdır. Bir de nasıl bir ortamda bulunulacağına göre giyinmek lazım tabii; işe giderken blazer ceketin altına kumaş pantolon giymek zorunda olabilirsiniz ama günlük hayatta kadife, jean ve kanvas pantolon modellerini de tercih edebilirsiniz. Beyaz gömlek, düz veya desenli siyah-gri-beyaz-bordo kravat, gri pantolon, siyah kemer ve siyah ayakkabı kombini ofis kıyafeti olarak gayet güzel durur veya bir iş görüşmesi için de giyilebilir. İlle de beyaz gömlek değil tabii; mavi veya gri gömlek de olur. Gri gömlekle gri pantolon giyecekseniz birinin açık, birinin koyu tonda olması da güzel sonuç verir aynı tonda olmaları da.

Desenli mavi gömlek, kot pantolon ve siyah blazer ceket üçlüsünü beraberce giyebilirsiniz, gayet güzel olur. Blazer ceketle jean pantolon kombini yapacağınız zaman içinize gömlek giymek zorunda değilsiniz. V yaka bir beyaz penye, kahverengi kemer ve kahverengi ayakkabılar da güzel durur mesela. Ya da güzel bir ekose gömlek ve siyah kot pantolon. Blazer ceketin içine gömlek ve altına da kot pantolonunuzu giyecekseniz gömleğinizi pantolonun üzerine çıkarabilirsiniz. Dar kesim kot pantolon ve siyah kadife blazer gayet güzel durur ve böyle bir kombinin içine balıkçı yakalı, ince yünlüden, çok bol olmayan bir kazak da giyebilirsiniz. Kot pantolon-blazer ve gömlek üçlüsünü gömleğiniz düz renkse gevşek biçimde bağlanmış renkli bir kravatla renklendirebilirsiniz. Kravat gözünüze çok yalnız görünürse ceketin göğüs cebine onunla uyumlu bir mendil iliştirebilirsiniz; gayet de hoş olur.

Başka neler yapabilirsiniz siyah blazer ceket modelleri ile; pek çok şey. Blazer ceketinizin altına giydiğiniz beyaz gömleğin üstüne siyah-beyaz-gri renklerde bir kilim desenli yelek giyebilirsiniz mesela; altına da kot veya kumaş siyah ya da gri pantolon.  Uyumlu kıyafetler yaratmak size biraz ‘kadın işi’ gibi geliyordur belki ama yanılıyorsunuz; bu bir zevk ve yaratıcılık meselesidir biraz da. Kendisine yakışmaya kıyafetlerle dolanan kadınlar da var gayet güzel giyinmiş erkekler de, öyle değil mi? Böyle şeyleri pek bilemediğinizi-beceremediğinizi düşünüyorsanız internette 1-2 saat dolanarak bir sürü bilgi ve fikir edinebilirsiniz. Bakınız görsellere; millet yapmış bir şeyler, gayet de olmuş. Bir arkadaş gri balıkçı yaka ince kazak, gri pantolon ve siyah blazer giymiş mesela; ne güzel duruyor. Blazerların hoş tarafı bu; pek çok parçayla kombinlenebiliyor ve her türlü ortamda kullanılabiliyor. Kot giyilecek yede kot giyeceksiniz bunların altına, gabardin giyilecek yerde gabardin. Kadife blazerların bakımı konusuna da çalışın; onlar ekstra hassas oluyormuş. Temizliği için kuru temizlemeciye vermek daha iyi olurmuş mesela.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.