xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Yaz Sezonu İçin 5 Ev Yapımı Maske (Karma Ciltler)

0 947

Karma cilt bakımı yapmak biraz zor olabilir. Sorunlu bölgelere bakım yaparken aynı zamanda cildi rahatlatan karışımlar bu cilt tipine bakım yapmak için iyi bir alternatiftir. Bu yüzden karma ciltler için ev yapımı maske tarifleri derledim. Çoğu zaman alın, burun ve çenenin yağlı, ağız ve yanak çevresinin kuru olmasıyla karakterize olan bu cilt tipine sahipseniz aşağıdaki maskelere özellikle yaz sezonu cilt bakımı rutininizde yer vermenizi tavsiye ederim.

Karma Ciltler İçin Ev Yapımı Maskeler

Bal, Gül Suyu ve Yoğurt Maskesi

Yapılışı

Her biri yaklaşık birer yemek kaşığı bal, gül suyu ve yoğurdu karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürüp 15 – 20 dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü yıkayıp temizleyin.

Etkileri

Bal ve yoğurt cildi serinletir ve nemlendirir. Gül suyu özellikle yaz aylarında cildinize ekstra bir tazelik verir ve yağlılığı kontrol eder.

Papaya ve Muz Maskesi

Yapılışı

Eşit miktarlarda papaya ve muzu karıştırın. Biraz da bal ekledikten sonra bütün malzemeleri karıştırarak pütürsüz, homojen bir karışım elde edin. Maskeyi yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekledikten sonra cildinizi suyla temizleyin.

Etkileri

Bir süre sonra aynaya baktığınızda daha ışıltılı bir cilt göreceksiniz. Cildinizin kuru bölümleri yumuşayacak ve ekstra yağ üretimi de kontrol altına alınmış olacak.

Salatalık, Bal ve Süt Kreması

Yapılışı

Bir salatalığın yarısını rendeleyin. Üstüne yarım çay kaşığı süt kremasıyla bir çay kaşığı bal ekleyin. Bir yere uzanıp maskeyi yüzünüze sürün ve gözlerinizin üstüne de birer dilim soğuk salatalık dilimi koyun. 15 – 20 dakika veya kuruyana kadar beklettikten sonra bol suyla çıkarın.

Etkileri

Cildi ferahlatıp nemlendiren bu maske salatalık sayesinde özellikle tahriş olmuş cildi rahatlatmak açısından etkilidir. Gözlerinizin üstüne koyduğunuz salatalık dilimleri de göz kapaklarındaki şişlik ve kızarıklıkları giderir.

Yulaf, Badem, Bal ve Yoğurt

Yapılışı

10 tane bademi geceden suya koyun. Sabahleyin bademleri ezin. 1 yemek kaşığı yulaf, 1 çay kaşığı bal ve karışımın maske kıvamına gelmesini sağlayacak miktarda yoğurtla karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. 15 – 20 dakika bekledikten sonra suyla yıkayarak çıkarın.

Etkileri

Yulaf ciltteki fazla yağın giderilmesine yardım eder. Badem de kuru bölgelerin beslenmesini sağlar.

Fuller Toprağı ve Gül Suyu

Yapılışı

Bir parça Fuller toprağına azar azar gül suyu ekleyerek sürülebilir bir maske elde edin. Maskeyi yüzünüze uygulayıp kuruyana kadar bekleyin. Sonra yüzünüzü bol suyla yıkayarak maskeden arındırın.

Etkileri

Cildi yatıştırır ve yeniler.

Maskelerdeki Malzemelerle İlgili Bilgiler

Yoğurt yumuşatıcı ve nemlendirici etki yapar.

Badem, E vitamini yağları içerdiğinden cildi besler.

Fuller toprağı ve salatalık cildi rahatlatır, ferah bir his verir.

Bal ve muz en iyi doğal nemlendiriciler arasındadır.

Gül suyu cildin yağlı ve kuru kısımlarının dengelenmesine yardım eder.

Yulaf ve papaya ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesini sağlar.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.