xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

8 Aylık No Poo Serüveni: Sabrın Sonu Selamettir

2 1.924

Daha önce Binkelam’da yeni nesil şampuansız saç yıkama akımı olan no poo’dan bu yazımızda bahsetmiştik. Sitemizin acar yazarlarından Nehir Özer, yani kendim, ilk görüşte dikkatimi çeken ve ergenlik yıllarında denediğim milyonlarca farklı saç rengi sonucunda garip bir hal alan saçlarıma çözüm olabilecek gibi görünen no poo’yu 8 aydır tek fire bile vermeden, sistemin özünden hiç sapmadan uyguladım. Ulaştığım kusursuz sonuçları no poo yöntemine bir şans vermeyi düşünenler için toparlamak istiyorum.

Temel olarak saçın yalnızca karbonat veya doğal defne sabunuyla yıkandığı ve saçı yumuşatmak için elma sirkesinin kullanıldığı bir saç yıkama yöntemi olan no poo’nun ilk bakışta kulağa biraz garip geldiğini biliyoruz. Ancak ilk uygulamalarda saçı biraz sertleştiren ve at kuyruğu ya da örgü gibi modellere mahkum kılan bu yöntem yaklaşık 6 haftalık (haftada iki yıkamayla) uygulamanın ardından çeşitli doğal yağların şampuan ve saç kremiyle birlikte kullanıldığı diğer doğal saç bakımı yöntemlerinin arasından sıyrılmayı başarıyor. Alışma devresinin hemen ardından gelen mutlu günlere dair fikir edinmek ve sabır eşiğinizi yükseltmek istiyorsanız 2 Aylık No Poo Serüveni adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

No poo uzun dönemli olarak uygulandığında saç dökülmesini azaltma, elektriklenme sorununun önüne geçme gibi sonuçların doruk noktasına ulaşmasını sağlıyor. Uygulamaya başlamadan önce yıllarca boya, ısı ve kimyasal işlemlerle yorgun düşen saçlar bile sabırlı ve doğru uygulamanın ardından büyük ölçüde toparlanıyor. Bu noktada kafanıza takılabilecek tek şey; no poo yöntemi ile yıkanan saçların saç kremi uygulanan saçlardan bir parça daha sert olması. Ancak unutmayın ki kimyasal içerikli saç kremlerinin saçınıza kattığı yumuşaklık aslında hiç doğal değil. Bunun yanında sirkeyle durulanan saçlarda saç kremi kullanılanlara nazaran daha zor taranma gibi bir duruma kesinlikle rastlanmıyor.

Şampuansız Saç Yıkama  No Poo

Fotoğraflarda göreceğiniz saçlar yaklaşık 6 ay boyunca yalnızca karbonat ve sirkeyle, son 2 ayda da yalnızca doğal defne sabunu ve organik elma sirkesiyle yıkandı. Karbonattan defne sabununa geçiş yapmamın tek sebebi evdeki kimi imkansızlıklardan dolayı duşlarımı 15 dakika ile sınırlamam gerekmesi, vaktiniz varsa karbonat da saçı temizleme açısından sabundan hiç de farklı değil. Eğer no poo yöntemini denemeyi ve karbonat yerine sabun kullanmayı planlıyorsanız alacağınız doğal defne sabununun içeriğini iyice okuyun ve tuz olmamasına dikkat edin. Saçı yumuşatma konusunda açıkçası marketten alınan normal elma sirkesiyle organik sirke arasında pek bir farka rastlamadım. Her iki çeşidin de 2 çorba kaşığı kadarını bir su bardağı suya karıştırıp saçınıza döktüğünüzde aynı yumuşaklığı ve tarama kolaylığını hissedebiliyorsunuz.

SaçYıkama Yöntemleri  No Poo Yöntemi

Son olarak fotoğraflarda görülen saçlardaki renk farklılığının yıkama yönteminden değil bir kez başlanan ama sonra her ay yenilemeye üşenilen kınadan kaynaklandığını belirteyim. 🙂

2 Yorumlar
  1. derya soygül

    Güzel bir sonuç almissiniz saçlariniz çok güzel görünüyor.

    1. Hilal Uslu

      Kızım adına teşekkür ederim, kendisi hala bu şekilde devam ediyor, halinden de gayet memnun. 8 aydan fazla süredir ben de yapıyorum bunu ve kendi tecrübemi de yazacağım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.