xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Boyun Kırışıklığı Nasıl Önlenir?

0 1.509

Cildin yıllar ilerledikçe esnekliğini kaybetmesi ve cilt hücrelerinin yenilenmesinin yavaşlaması göz çevresinde, ağız kenarlarında ve diğer kısımlarda olduğu gibi boyun bölgesinde de kırışıklıklar oluşmasına sebep olur. Gün içinde yaptığımız hareketler sırasında boynumuzun öne doğru eğik olması da kırışıklık oluşmasını tetikleyen sebepler arasındadır. Boyun kırışıklığı oluşumunu olabildiğince geciktirmek istiyorsanız başınızı, omzunuzu ve sırtınızı dik tutmaya özen göstermeniz gerekir. Ki bu çocukluğumuzdan bu yana hepimize sıklıkla yapılan bir uyarıdır fakat çoğumuz uygulamayız. Oysa duruşunuzun doğru biçimde olmasını bir boyun bakımı yöntemi sayabilirsiniz; o derece etkilidir.

Boyun hareketleri ve boyun masajı yapmak da bu bölgede kırışıklık oluşmasını geciktirecek yöntemler arasındadır. Düzenli olarak yüzmenin bu açıdan büyük faydasını görürsünüz; bunun dışında boynu iki yana ve yukarıya-aşağıya çevirip esneterek egzersiz yapmak da gayet faydalıdır.

Boyun derisine saf zeytinyağı veya iyi bir nemlendiriciyle aşağıdan yukarıya doğru masaj yapmak derinin kurumadan ötürü kırışmasını geciktirir.

Bunların dışında ne şekilde uyuduğunuz da önemli; yüksek yastık kullanmaktan kaçınmalı ve sırtüstü uyumalısınız. Uyurken sıklıkla sağa sola dönen biriyseniz yüzünüzde oluşan yastık izlerinin bir kısmı zamanla boyun kırışıklığı halini alabilir. Yatakta çok dönmekten kaçınmak için boyna takılan şişme yastık kullanmayı veya boynunuzun altına kıvrılmış bir havlu koymayı deneyebilirsiniz.

Boyun kırışıklıkları oluşmasını hızlandıran etkenlerden biri de güneş ışınlarıdır. Boyun ve dekolte bölgeleri güneşte çok kolay kuruyup lekelenen ve kırışan bölgelerdir. Birçok kişi nemlendirici kremleri, doğal yağ çeşitlerini ve güneş koruyucu kozmetikleri elleri ve yüzü için cömertçe kullanırken boynunu ihmal eder. Bunu yapmayın; boynunuzu nemlendirmeyi ve güneşten korumayı ihmal etmeyin. Emin olun ki uzun vadede büyük faydasını göreceksiniz.

Parfümler cildin güneşe karşı hassasiyetini arttırır; bu yüzden özellikle yazın boynunuza parfüm sürüp güneşe çıkmaktan kaçınmalısınız.

Piyasada boyun bölgesine özel hazır kozmetikler ve maskeler bulmak mümkün. Bitkisel bakım yöntemlerini tercih edenler ise evde yapılabilecek maske tariflerini uygulayarak dekolte bakımı yapabilirler.

Düzenli olarak uygulayacağınız boyun maskeleri kırışma sürecinin gecikmesine yardımcı olur. Bir adet orta boy muz ve iki çay kaşığı gül suyuyla hazırlanan muz maskesi yapılması kolay ve nemlendirici etkisi güçlü bir maskedir. Bu maske için muzu iyice ezip gül suyuyla karıştırın, boynunuzun her yerine sürün ve yarım saat sonra soğuk suyla temizleyin.

Boyun kırışıklığı sorunuyla baş etmek için bir yumurtanın akıyla boynunuza masaj yapın. Bu şekilde yirmi dakika bekledikten sonra maskeyi duruladığınız zaman cildiniz daha gergin bir hal almış olacak; yumurta akının böyle bir etkisi vardır.

Gliserin ve bal maskesi hem cildinizi mükemmel bir şekilde nemlendirir, hem de boynunuza yeni kırışıklıklar belirmesini geciktirir. Bu maske için birer yemek kaşığı gliserinle balı karıştırın ve yatmadan önce boynunuza masaj yaparak sürün. Geceyi böyle geçirin, sabahleyin de boynunuzu soğuk suyla yıkayıp kurulayın.

Yeterince su içmek ve kahveyle diğer kafeinli içeceklerden tüketmeyi abartmamak sadece boyun güzelliği için değil vücudunuzun her kısmının güzelliği için faydalıdır. Boyun egzersizlerine başlamak için de zaman kaybetmeyin; bu egzersizler kırışıklıkların yanı sıra sarkmaya karşı da etkilidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.