xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Erken Rezervasyon Avantajları

0 1.132

Tatil deyince insanın aklına ister istemez deniz kum ve güneş geliyor. Bunları söyleyince de yaz mevsimi geliyor. Yani insanlar genelde yaz aylarında tatile çıkarlar. Dolayısıyla tatil sezonunda talep fazlalığı olduğu için otel fiyatları da pahalı olur. Sezondaki bu pahalılıktan etkilenmemek için yapılacak tatili önceden planlayıp rezervasyonu yapmaya da erken rezervasyon sistemi deniyor. Bu sistemin avantajlarına gelince; aşağıda bu konuda işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz.

Kredi kartına taksit imkanı sunulması  erken rezervasyon yaptırmanın avantajları arasında yer alıyor. Tatilciler planladıkları tatili hem daha ucuz yapıyorlar hem de bunu taksitle ödeyerek tatilin maliyetini düşürüyorlar. Bazı firmalar taksitleri birkaç ay sonra başlatma gibi kampanyalar da düzenliyorlar.

Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları

Tatil ucuza gelince bazıları şöyle düşünüyor: “Ucuz tatil olmaz, olsa da kaliteli bir tatil olmaz”. Bu anlayış erken rezervasyon için geçerli değildir zira siz erken rezervasyon yaptırırken yine istediğiniz tarz tatili seçiyorsunuz. Hatta bu tatil yeri belki daha önce gittiğiniz ve hayran kaldığınız yer bile olabilir. İçerik olarak aynı tatili erken ödediğiniz için daha ucuza yapıyorsunuz, o kadar.  Bir şeyin ucuz olması onun kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor.

Mesela ben geçen sene tatili Bodrum’da yapmıştım. Orada bir vatandaşla tanıştım. Muhabbet sohbet derken otel hakkında konuşmaya başladık. Şöyle iyiydi böyle iyiydi derken fiyat mevzu oldu. Ben rezervasyonu 6 ay önce yaptırmıştım ve vatandaştan neredeyse yarı fiyatına gelmişti bana tatil. Ne oldu şimdi? Ben ucuz yaptım ama pahalı tatil yapanla aynı standartlarda tatil yaptım.

Erken Rezervasyon Yaptırmak İçin Doğru Zamanlar

Dilediğiniz dönemde, dilediğiniz otelde, dilediğiniz zamanda yer bulabilme yolu olan erken rezervasyon, normal olarak tatil sezonundan önceki 7 ay gibi bir dönemi kapsıyor. Kampanyalar afişe edildikten sonra çok önemli tatil fırsatları sunuyor. İlk dönemler fiyatların en düşük, ödeme avantajlarının da en yüksek olduğu dönem oluyor. Bu dönemlerde ayrıca ücretsiz transfer, indirimli uçak biletleri, yüzde yüz iade garantisi gibi bazı ek fırsatlar da tatilcilere sunuluyor.

Kampanyalar birkaç dönemden oluştuğu için ilk günlerden itibaren tatil severlerin yoğun ilgisinden dolayı otellerin doluluk oranları hızla artmakta ve buna paralel olarak hem kampanyanın son dönemlerinde hem de erken rezervasyon kampanyasının bittiği ve tatil sezonunun başladığı dönemde otel fiyatları artıyor. Bu sebeplerden ötürü hem otellerin doluluğundan dolayı yer bulamama gibi bir sürprizle karşılaşmamak, hem de sezondaki talep yüksekliğinden ötürü artan fiyatlardan etkilenmemek için erken rezervasyonun ilk dönemleri olan Aralık ve Ocak aylarında erken rezervasyon yaptırmak en mantıklı iş.

Bu şekilde tatilinizi rezervasyon yaptırdığınız otele göre yüzde 30-40 hatta 50 gibi daha ucuza yapabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erken rezervasyonla birlikte bazı birkaç detaya daha dikkat ederek tatilinizi daha avantajlı hale getirebilirsiniz. Mesela kampanya kapsamındaki bazı oteller indirimin miktarından değil sadece yüzdesinden bahsederler. Ancak her yüzdesi yüksek olan indirim yüksek indirim değildir. Dolayısıyla indirimin yüzdesine değil TL’de kaç paraya tekabül ettiğine bakmak gerekiyor.

Erken rezervasyonun avantajları listesine eklenmesi gereken bir madde de şudur ki, diyelim erken rezervasyon yaptınız ancak olaylar planladığınız gibi gelişmedi.  Bu gibi durumlar için yüzde yüz iade garantisi kapsamındaki iptal güvence paketi alarak bu gibi endişelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bu iptal ve güvence paketini satın almaktır ki bu da 1.000 TL’lik bir tatil organizasyonları için 10 TL gibi bir ücret oluyor ve tatilden önceki 72 saate kadar hiçbir koşul belirtmeye gerek kalmaksızın paranızı geri alabiliyorsunuz.

Sonuç olarak illa ki tatile gidecekseniz erken rezervasyon avantajları konusunda araştırma yapmak lazım. Tatile gitmeyi kafaya koymuşsanız eğer, en mantıklısı ,erken rezervasyonla minimum maliyetle maksimum tatil keyfini çıkarmaktır. Herkese iyi tatiller.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.