xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Evde Çalışırken Kendinizi Motive Etmenin 6 Yolu

0 1.880

Evden çalışmak günümüzde özellikle sosyal medya, gazetecilik, programcılık, çevirmenlik, danışmanlık, grafik tasarımı gibi iş alanlarında sıklıkla tercih edilen bir çalışma şekli. İster iş sözleşmesiyle belli bir şirkete bağlı olun, ister uzmanlığınız çerçevesinde farklı firmalarda belirli sürelerle freelance ya da proje bazlı olarak, evde çalışma disiplini edinmek, özellikle de önceden böyle bir deneyiminiz yoksa, başlangıçta biraz zorlayıcı olabilir.

Yazımızda evden çalışmanın avantajları ve dezavantajlarıyla evden çalışırken motivasyonunuzu ve verimliliğinizi korumanıza yardımcı olacak faydalı taktikler üzerinde duracağız.

1. Sabahları erken uyanmaya alışın.

Evden çalışan pek çok kişi için belli bir saatte gidilecek bir ofis ya da geç kalan çalışanlara onaylamayan bakışlar atan bir yöneticinin yokluğu sabah erken saatlerde uyanmayı imkansız hale getirir. Yine birçok insan sabahları istedikleri saatte, örneğin 10-11 gibi, uyandıklarında daha mutlu ve dinlenmiş; dolayısıyla daha verimli olacaklarını düşünebilirler.

Ancak, evden çalışırken uyanma saatinizi tıpkı bir ofiste çalışıyormuş gibi ayarlamak hem işe daha kolay adapte olmanızı sağlar, hem verimliliğinizi arttırır, hem de size günü erken bitirme imkanı tanıyarak kişisel ilgi alanlarınıza ve sosyal faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilmenizi sağlar.

Güne öğlen saatlerine doğru başlayanların da gün içinde tamamlamaları gereken işleri hakkıyla yerine getirmeleri elbette mümkündür. Sabahları erken uyanmak işleri yetiştirme ya da yetiştirememe durumundan çok sizin verimliliğiniz ve motivasyonunuzla alakalıdır.

Yapılan araştırmalar insanların en verimli oldukları saatlerin sabah uyandıktan sonraki ilk 4-5 saat yani yaklaşık 07:00 ila 11:00 arası olduğunu doğrulamıştır. Yapmaları gereken işlerin büyük bir kısmını bu zaman aralığında halleden kişiler günün ilerleyen saatlerinde vicdan azabı çekmeden dilediklerince tembellik yapabilir, sevdikleri dizilerin birkaç bölümünü arka arkaya izleyebilir ya da arkadaşlarıyla keyifli bir akşamın tadını çıkarabilirler.

2. İş başına geçmeden önce giyinin.

Yataktan çıkıp kahvenizi alır almaz pijamalarınızla bilgisayarın başına geçmek size evden çalışmanın en iyi yönleri arasındaymış gibi görünebilir, ancak uzmanlara göre bu tarz alışkanlıklar bağımsız çalışan kişilerin verimliliklerini büyük ölçüde düşürebiliyor.

Hertfordshire Üniversitesi’nden Prof. Dr. Karen Pine’a göre insanlar belli bir duruma uygun kıyafetler giydiklerinde kendilerini psikolojik olarak da o duruma adapte etmeye başlıyorlar. Yani etrafınızda sizi görecek iş arkadaşlarınız ya da uymanız gereken bir kıyafet kodu olmadığı için sabahlığınızla masa başına geçmek aklınızı bir türlü işe verememenizin altında yatan neden olabilir.

Evinizde bilgisayarınızın başında çalışırken takım elbise, kalem etek, kravat ya da topuklu ayakkabı gibi kıyafet ve aksesuarlar giymeniz elbette gerekmiyor. Ancak yataktan çıktıktan sonra üzerinize rahat bir kot pantolon ve eli yüzü düzgün, temiz bir tişört geçirmek kendinizi çalışma havasında hissetmenize, işe motive olmanıza ve dikkatinizin daha uzun süre canlı kalmasına kesinlikle yardımcı olacaktır.

3. Uyuduğunuz yerde çalışmayın.

Çalışırken yatağınızın yanı başınızda bulunması yaptığınız işten sıkıldığınızda ya da yemek üstü çayınızı yudumlarken aniden gelen “birkaç dakika kestirme” isteğinizi karşı koyulması son derece zor hale getirebilir. İnsan beyni belli mekanları belli aktivitelerle özdeşleştiren bir yapıya sahip olduğundan geceleri huzurlu bir uykuya daldığınız ortamda gündüzleri disiplinli bir çalışma ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle eğer imkanınız varsa evinizde mutlaka yalnızca ofis olarak kullanacağınız ve içinde yatak bulunmayan bir köşe ayırmanızı tavsiye ederiz.

Maddi imkansızlıklardan ya da evdeki kalabalıklardan dolayı yatak odanızda çalışmak zorundaysanız bir önceki maddede belirttiğimiz gibi çalışmaya başlamadan önce yatak kıyafetlerinizi değiştirmek ve kalkar kalkmaz yatağınızı toplamak da size yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra çalıştığınız odanın iyi bir aydınlatmaya sahip olması ve çalışırken bu odayı saat başı birkaç dakikalığına da olsa havalandırmak uyku bastırmasını önlemek açısından kritik öneme sahiptir.

4. Ayrıntılı ve gerçekçi bir çalışma programı oluşturun.

Hafta boyunca yapacağınız işlerle bunlar hangi gün ve zaman aralıklarında yapacağınızı özetleyen bir çalışma programı hazırlamak, o gün hangi işi yapacağınıza bilgisayar başına geçtiğinizde karar vermekten çok daha iyidir. Bu şekilde bazı günler kendinize daha fazla vakit ayırmak veya haftanın bir ya da birkaç günü tamamen tatil yapmak için hani günler çok sıkı çalışmanız gerektiğini de belirleyebilirsiniz.

Gün sonunda programınızı tamamıyla yerine getirmek, hatta ertesi gün yapmanız gereken birkaç ufak işi de önceden halletmek size zaman ve motivasyon kazandıracaktır.

5. Kendinizi ödüllendirin.

Evden çalışmanın dezavantajları arasında olan kaytarma isteğini ve işten kaytardığınızda yaptığınız birkaç saat fazladan uyumak, birkaç bölüm dizi izlemek, internette amaçsızca gezinmek gibi aktiviteleri biraz çabayla avantaja çevirmek elinizde.

İşinizin başına oturduğunuzda kendinize belli bir hedef belirleyin ve o gün en çok yapmak istediğiniz şeylerden biri bu hedefe ulaştığınızda kendinize vereceğiniz ödül olsun. Bu şekilde hem elinizdeki işleri parçalara bölerek daha hızlı bitirebilir, hem de yapmak istediğiniz diğer şeyleri içiniz rahat, gönlünüz ferah biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

6. Telefonunuzu kapatın ve gereksiz internet sitelerinden uzak durun.

Günümüzde pek çok şirketin mesai saatleri içinde sosyal medya siteleriyle uygulamalarının kullanımını ve kimi internet adreslerine erişimi kısıtlamalarının mantıklı bir sebebi var. Bu tarz uygulamalar ilk başta acımasızca görünseler de sosyal medyada ya da mesajlaşma uygulamalarında harcanan vaktin standart bir iş gününün ne kadarını işgal ettiğine şaşırabilirsiniz. Evden çalışma esnasında bu tarz uygulamaların kullanımını kontrol edecek bir merci olmadığından göz açıp kapayıncaya kadar Whatsapp’ta yapılan kısa bir sohbet bitmek bilmeyen bir gıybet seansına, Instagram’da kafa dağıtmak için öylesine yapılan bir gezinti saatlerce süren bir stalk şölenine dönüşebilir.

Bu tarz uygulamaların ve internet sitelerinin vaktinizi gereğinden fazla çalmamaları için gerekirse belirlediğiniz çalışma saatleri içinde telefonunuzu kapatın ve StayFocusd gibi ziyaret etmek istemediğiniz web sitelerini belirli sürelerle engelleyen internet tarayıcısı eklentilerinden faydalanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.