xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Gotik Giyim Tarzı

4 5.044

Özellikle çocukluklarını 1990’lı yıllarda yaşayanlar ortaokulun sonlarında veya lise çağlarında Türkiye’de gotik tarzın yükselişine mutlaka tanıklık etmişlerdir. Bizdeki yansıması biraz geç ve eksik olmakla birlikte dünyada gotik tarz 1300’lü yıllardan bu yana sanat, tasarım, mimari, giyim, yaşam tarzı gibi pek çok alanda etkili olmuştur. Günümüzde ağırlıkla rock ve metal tarzı müzik yapan gruplarda ve bu grupları takip eden gençlerde görülen bu tarz aslında geçmişte pek çok varlıklı ve asil ailenin benimsediği bir zevk ve değerler sistemi olmuştur. Biz bu yazımızda gotik giyim tarzı ve bu tarzın günlük hayata nasıl uyarlanabileceği üzerinde duracağız.

 

Ağırlıklı olarak siyah renkten oluşan kıyafetler, metal ve gümüş renginde aksesuarlar, yarasa kollar, deri etekler ve daha birçok iddialı parçayı bünyesinde bulunduran gotik stil elbette gündelik giyime tam anlamıyla uyum sağlamaz. Bu tarzı bütünüyle benimseyenler genellikle 14-20 yaş grubundaki gençlerdir. Ancak gotik giyim modası içinde yer alan kimi parçaların daha yumuşak olanlarla kombinlenerek günlük hayatta kullanılabilir hale getirilmesi de pekâlâ mümkündür.

fermuarlı kısa gotik elbise

Metal detaylar ve deri gotik giyimde en çok kullanılan malzemelerdendir. Bunun yanında dantel ve tül detaylarına da özellikle bu giyim tarzına ait etek ve elbiselerde sıklıkla rastlanır. Mat kumaştan kısa, siyah bir eteğin üzerine yerlere kadar uzanan bir tül eklenip bu parça alçak topuklu botlarla birlikte giyilebilir. Bu parçayı nispeten daha sade bir üstle birlikte giyerek gün içinde, metal ve altın renklerinde gösterişli takılarla birleştirerek ise akşam yemeklerinde ve gece gezmelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca dekolte bölgesi ya da yırtmacı dantel detayıyla süslenmiş siyah ya da koyu bordo renkli bir gotik elbise de şık giyinmeniz gereken ortamlara hem uyum sağlamanızı, hem de farkınızı ortaya koymanızı sağlar. Günümüzde her ne kadar kısa etekler ve şortlarla daha sık karşılaşsak da yerlere kadar uzanan uzun, dar etekler de gotik giyim tarzı içinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu tarz bir eteğin üzerine oldukça kısa veya beli içeri alınabilen bir bluz veya vatkalı bir ceket giyerek oldukça çarpıcı ve göz alıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Gotik giyim tarzında etek ve elbiseler kadar pantolonlar da kullanım alanı bulurlar. Üzerlerinde pek çok cep ve zincir gibi aksesuarlar bulunan bu pantolonlar genellikle bol kesimli olduklarından düz renkli askılı tişörtlerle birlikte günlük kıyafet olarak rahatlıkla kullanılabilirler. Bunun dışında oldukça dar kesimli olan ve diz kısımlarında kesikler bulunduran, genellikle siyah deri, siyah kalın kumaş veya çok koyu renk kot kumaşından üretilmiş gotik pantolonlar da bulunmaktadır. Bunlar yine koyu renklerde topuklu ayakkabılar ve metal ışıltılar barındıran üstlerle birlikte giyilirlerse bar ve gece kulübü gibi ortamlara uyum sağlayabilirler.

gotik tarzı dantelli üst

 

Gotik tarzın size sunacağı üst giyim seçeneklerinin oldukça zengin ve farklı olduklarını söyleyebiliriz. Bol tuniklerden dar büstiyerlere, dantelli bluzlarda yarasa kollu ceketlere kadar pek çok farklı üst parça gotik giyim tarzı çerçevesinde kullanılabilir. Gotik tarzın içinde günlük giyime en kolay uyarlanan parçalar da bunlardır. Örneğin kollarında dantel detayları olan uzun kollu, koyu renkli ve ince kumaştan üretilmiş yazlık bir gömlek dışarıda öğle ya da akşam yemeği yenilirken pekala tercih edilebilir. Önemli olan çok karanlık bir görüntü yaymamak için bu parçaların kendilerini dengeleyecek biraz daha açık renkli pantolon ve aksesuarlarla kombinlenmesidir. Bunun dışında zincir parçaları, dantel detayı ya da metal parçalarla süslenmiş gotik tarzda ceket ve gömlekler abiye giyim gerektiren pek çok organizasyon ve davete uyum sağlayacaklardır. Ağırlıklı olarak dekolte ve kol kısımlarında dantel ve file detayları kullanılan büstiyer ya da bluz tarzı üstler de doğru şekilde dengelendiklerinde çok şık bir hava yakalamanızı sağlayabilirler.

Gotik giyim tarzı gibi farklı ve dikkat çekici stilleri denemekten hoşlanıyorsanız “Bohem Tarzı Giyim Hakkında” ve “70’li Yıllarda Moda” başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

 

4 Yorumlar
 1. hatice

  İnternet uzerinden aliswerisiniz war mi???

  1. Hilal Uslu

   E – ticaret sitesi değiliz Hatice Hanım, görseller konu hakkında fikir vermek ve renk katmak için kullanılıyor. Ziyaretiniz için teşekkürler.

 2. Ebru

  Gotik giyim tarzı bize Orta Çağ’dan süregelen bir moda akımıdır. Orta Çağ’ın karanlık yönlerini ortaya çıkaran bu tarz, 70-80’li yıllarda daha popüler olmuştur.

  1. Hilal Uslu

   Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, yine bekleriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.