xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İpeksi Bir Cilt İçin Süt Bakımı

0 1.222

Hepimizin dolabında kahvaltıda ve akşam yatmadan önce içmek, kahvaltılık gevreklerimizi hazırlamak, sevdiklerimize birbirinden lezzetli kek ve börekler yapmak için bulundurduğumuz sütün cilt bakımı için de eşi benzeri olmayan bir malzeme olduğunu biliyor muydunuz?

Sütün bundan binlerce yıl önce bile yaşlanma etkilerini geciktirmek ve cildi güzelleştirmek için kullanılmasının elbette bir sebebi var. İşte sütle cilt bakımı yapmak için uygulayabileceğiniz kolay, pratik ve hesaplı yöntemlerden birkaçı:

1. Süt mükemmel bir cilt temizleyicidir.

Eğer sabun veya çeşitli kozmetik yüz temizleyici ürünlere tepki veren hassas bir cildiniz varsa her sabah ve akşam yatmadan önce bir parça pamuğu soğuk süte batırıp yüzünüzü bununla temizleyebilirsiniz. Sütün yumuşak dokunuşu cildinizi yormadığı gibi gözeneklerde biriken yağdan arındıracaktır.

Eğer aşırı renkli, ağır makyaj malzemeleri kullanmadıysanız sütü makyaj temizleyici olarak bile kullanabilirsiniz.

2.Cildinizi sütle yumuşatın.

Kleopatra’nın yüzyıllar önce cildine ipeksi, pürüzsüz ve yumuşak ama aynı zamanda sıkı bir form kazandırmak için her gün süt banyosu yaptığı söylenir. Gerçekten de süt içeriğinde bulunan faydalı bakteriler ve laktik asit sayesinde cildi pürüzsüzleştirir.

Eğer süt banyosunun biraz abartılı bir yöntem olduğunu düşünüyorsanız 2 su bardağı sütü 1 su bardağı ılık suyla karıştırıp vücudunuzun istediğiniz bölgelerine sünger yardımıyla masaj yaparak uygulayıp ardından ılık bir duş almayı deneyebilirsiniz.

3.Cilt tonunu düzenlemek için süt ve bal

Haftada 2 ya da 3 kez 1 çay bardağı sütü 2 yemek kaşığı balla karıştırıp yüzünüze maske gibi uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Eğer karışım size fazla akışkan gelirse süt miktarını azaltmayıp maskeye biraz daha bal eklemeyi deneyin.

Cildinizin bala iyi tepki vermediğini düşünüyorsanız bu maskeyi suyunu iyice süzdüğünüz 1 çay bardağı yoğurdu kullanarak da uygulayabilirsiniz.

4.Aknelere süt tedavisi

Akne, sivilce ve siyah noktaların oluşmasının en önemli nedeni cildin fazla yağlanmasıdır. Eğer hassas ya da kuru cilt yapısına sahip olduğunuz için medikal sivilce kremleri ya da akne karşıtı kozmetik ürünleri kullanamıyorsanız sütle cilt bakımı imdadınıza yetişecektir.

Bir miktar süt ve unu sürülebilir, akmayacak kadar koyu bir macun haline gelecek şekilde karıştırın ve bu macunu akne ya da siyah nokta oluşumunun olduğu bölgelere uygulayın. Eğer rahatsız olmayacağınızı düşünüyorsanız karışımı tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

Bu şekilde uyuyun ve sabah uyandığınızda karışımı ılık suyla iyice temizleyin. 2 haftalık düzenli uygulama sonucunda akne probleminizin gözle görülür biçimde azaldığını fark edeceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.