xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

İş Görüşmesinde Beden Dili Nasıl Kullanılmalı?

0 1.421

İş görüşmelerinde en önemli ayrıntının kişinin kendisine yöneltilen verdiği sorulara yanıtlar olduğu söylenir. Hâlbuki işin aslı pek öyle değil. İnsanlar arası görüşmeler üzerine yapılan bir araştırmaya göre görüşmelerde etki bakımından sözcüklerin payı yüzde 10, ses tonu ve vurgununki yüzde 30, beden dilinin payı ise yüzde 60’tır. İş görüşmelerinde bilinçli şekilde yapılacak bir iki hareket, onlarca cümleyi ifade edebilir. Karşımızdaki kişiye çok önemli mesajlar verebilir. Kısacası iş görüşmesinde beden dili kullanmak gerekli ve önemlidir, binkelam.com olarak bu konuya çalışmanızı tavsiye ederiz.

Aslında her insan bir beden dili uzmanıdır. İş görüşmelerinde bu uzmanlığınızı açığa çıkartıp artı puan edinmek tamamen kendi elinizdedir.

İnsan göğüs merkezini açık olarak kullanarak kendisini çevresine ifade edebilir. Bu bakımdan görüşme esnasında göğsünüzü ve omzunuzu mutlaka dik tutun. Yüzünüzden hafif bir gülümsemeyi eksik etmeyin. İçinizden sürekli olarak bu işi başarabileceğinizi tekrarlayarak kendinize güven aşılayın.

Asıl iş sizinle iş görüşmesi yapacak yetkilinin odasına girdiğinizden sonra başlayacak. Odaya girdikten sonra yapacağınız ilk iş göz temasını kurmaktır. Böylece kendinize olan güveni karşı tarafa kabul ettirmiş olacaksınız.

El sıkışma durumu varsa dengeli ve güvenli bir tokalaşmaya dikkat edin. Eller dik bir şekilde, avucu bütünüyle kavramalıdır. Bu şekilde karşınızdaki kişi varlığınızı hissedecektir ve tokalaşma esnasında asla gözlerinizi kaçırmamalısınız.

Görüşme esnasında avuçlarınızın yukarıya bakması karşınızdaki kişiye başarılı ve açık olduğunuzun sinyalini verir. Görüşme bitiminde yine dik olarak bir güven bakışı yansıtmalısınız. Sizinle görüşen kişinin bu konuda uzman biri olduğunu unutmamalısınız.

Uzmanın vereceği mesajları almanız işin gidişatı açısından önemlidir. Elleriyle ceketinin yakasını tutuyor veya ellerini başının arkasında birleştiriyorsa size üstünlük kurma niyetindedir. Bu esnada kuvvetli göz temaslarınız, “Ben de varım”  mesajınız olacaktır.

İnsan kaynakları uzmanları beden diline çok önem verir. Çünkü beden dili kişinin iç dünyasını yansıtan görüntüsüdür ve asla yalan söylemez. İş görüşmesi gerçekleştireceğiniz gün moralinizi alabildiğine yüksek tutmak beden dilinize direk ve kendiliğinden yansıyacak, size yeni bir iş ve hayatın kapılarını ardına kadar açacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.